Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na remont odcinka ul. Kopalnianej w Polkowicach wraz z uzyskaniem prawa do realizacji robót
GMINA POLKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00295230
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00295230/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 14:10
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f88762e-6c32-4ab3-81e6-8fbdfa9797a7
- Identyfikator
- 6922253936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295230 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na remont odcinka ul. Kopalnianej w Polkowicach wraz z uzyskaniem prawa do realizacji robót
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76/8474121
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.nowak@gmina.polkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f88762e-6c32-4ab3-81e6-8fbdfa9797a71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na remont odcinka ul. Kopalnianej w Polkowicach wraz z uzyskaniem prawa do realizacji robót2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f88762e-6c32-4ab3-81e6-8fbdfa9797a7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295230
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033754/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.21 Remont ul. Kopalnianej w kierunku zakładów przemysłowych - PT
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275740
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 828454,47 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81300,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na remont odcinka ul. Kopalnianej w Polkowicach wraz z uzyskaniem prawa do realizacji robót", zadanie realizowane w ramach zadania budżetowego pn.: „Remont ul. Kopalnianej w kierunku zakładów przemysłowych”.
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo/kosztorysowej obejmującej kompleksowy remont nawierzchni odcinka ul Kopalnianej o długości ok.1300 m stanowiącej dojazd do zakładów przemysłowych w Polkowicach, na działkach nr 109, 110, 198/2, obręb IV, 203/6 obręb II, gmina Polkowice.
Opracowana w ramach umowy dokumentacja remontu drogi musi spełniać wymogi kompletności, zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy technicznej i umożliwić Zamawiającemu:
1) uzyskanie prawa do realizacji robót,
2) przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych, prawidłową i zgodną z prawem realizację zaplanowanych robót budowlanych,
3) zapewnienie trwałości efektów remontu oraz racjonalizację kosztów utrzymania drogi, przy jednoczesnym przywróceniu właściwego stanu technicznego drogi i prawidłowej eksploatacji infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa i komfortu ruchu drogowego.
Przedmiot umowy obejmuje:
1) Etap I:
a) wykonanie projektu budowlanego (w zakresie niezbędnym dla potrzeb uzyskania prawa do realizacji robót budowlanych) zgodnie z:
wytycznymi projektowymi określonymi przez Zamawiającego na etapie przeprowadzania postępowania,
wymaganiami niniejszej umowy,
obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności ustawą Prawo budowlane wraz z jej aktami wykonawczymi,
b) przygotowanie i złożenie wniosku/wniosków o wydanie decyzji dla wszystkich części/etapów zamierzenia. Przy czym, przy wycofaniu lub zawieszeniu postępowania bez zgody Zamawiającego, za złożenie wniosku uznaje się datę ponownego złożenia wniosku (wniosków) do Starostwa Powiatowego.
2) Etap II:
a) wykonanie projektu technicznego,
b) opracowanie pozostałych dokumentów tego zakresu umowy,
c) uzyskanie na rzecz Zamawiającego prawa do realizacji robót budowlanych dla wszystkich części/etapów (wg definicji z z §1 ust. 4 umowy);
4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu Komisja powołana do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego stwierdza, iż oferta z najniższą ceną, tj. 338.250,00 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia. Środki jakie Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia wynoszą 100.000,00 zł brutto.W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 poz. 793 t.j.).
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |