"Dokonanie przeglądu pięcioletniego wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej z przeglądu sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Miasto Koszalin - Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie"
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00295235
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00295235/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-17 14:11
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b485438-19ab-433a-bbed-9f76a59cb56f
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295235 z dnia 2026-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Dokonanie przeglądu pięcioletniego wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej z przeglądu sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Miasto Koszalin - Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330002466
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-815
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdit-koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdit-koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b485438-19ab-433a-bbed-9f76a59cb56f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Dokonanie przeglądu pięcioletniego wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej z przeglądu sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Miasto Koszalin - Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b485438-19ab-433a-bbed-9f76a59cb56f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295235
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046850/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Pięcioletni przegląd oświetlenia Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224293
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZP.221.16.2026.ESz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pięcioletniego przeglądu sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Miasta Koszalina – Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej z przeprowadzonego przeglądu.
Wykonawca, w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia, zobowiązany jest do:
1) Badanie skuteczności ochrony przeciwporażeniowej przez samoczynne wyłączenie zasilania (TN-C, TN-S),
2) Pomiar rezystancji izolacji kabli i przewodów,
3) Pomiar rezystancji uziemienia,
4) Pomiary impedancji pętli zwarcia,
5) Sprawdzenie działania wyłączników RCD (jeśli występują),
6) (w uzasadnionych przypadkach) pomiar prądów upływu.
Wykonawca przeprowadzi i sporządzi protokół z oględzin instalacji elektrycznej:
1) stan wyłączników, styczników i odłączników,
2) wkładki bezpiecznikowe,
3) oznaczenia przewodów i urządzeń,
4) poprawność połączeń,
5) dostępność urządzeń,
6) połączenia wyrównawcze,
7) dobór zabezpieczeń nadprądowych,
8) stan fundamentów i stabilność słupów,
9) oznaczenia ostrzegawcze i schematy.
Wykonawca przeprowadzi pomiary, oględziny na całym odcinku obwodu oświetleniowego (SO i każdego słupa przyłączonego do szafki oświetleniowej).
W zakresie wykonywania prób i pomiarów instalacji elektrycznej, Wykonawca powinien:
Na całym obwodzie oświetleniowym (SO + wszystkie słupy):
• ciągłość przewodów,
• rezystancja izolacji,
• impedancja pętli zwarcia,
• skuteczność ochrony przeciwporażeniowej,
• kolejność i obciążenie faz,
• spadki napięć,
• sprawdzenie działania sterowania (zegary, czujniki, systemy).
Ponadto, ZDiT w Koszalinie informuje, iż wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia pomiarów w podanej kolejność. Zaleca się wykonywać czynności prób i pomiarów według powyższej kolejności, ponieważ jeżeli wynik którejś z prób jest niezadowalający (jest podejrzenie wystąpienia np. błędu pomiarowego lub uszkodzenia instalacji), wówczas próbę tę należy wykonać powtórnie, po usunięciu uszkodzenia. Jeśli istnieje domniemanie, że wynik poprzedzającej próby ma wpływ na otrzymany rezultat również należy wykonać ją powtórnie, według kolejności.
W protokole powinny bezwzględnie znaleźć się takie informacje jak:
• dane Wykonawcy,
• lokalizację i opis instalacji,
• zakres pomiarów,
• dane osoby wykonującej,
• datę,
• wykaz sprzętu pomiarowego,
• wyniki (tabele),
• schematy i szkice,
• warunki pomiarów,
• wnioski i zalecenia.
Do protokołów należy dołączyć:
• schematy elektryczne,
• podział obwodów,
• stronę tytułową.
Wykonawca sporządzi z przeglądu i oględzin protokół usterek i czynności jakie należy wykonać w ramach przeglądu na poszczególną lokalizację obwodu oświetleniowego zgodnie z Załącznikiem nr 11 spis oświetlenia Gminy Miasto Koszalin oraz Załącznikiem nr 10 spis szafek oświetleniowych. Dodatkowo Wykonawca wykona przegląd i sporządzi protokoły dla trzech fontann będących w utrzymaniu Gminy Miasto Koszalin tj.; fontanna Rynek Staromiejski, fontanna Park Książąt Pomorskich cz. A, fontanna plac przy Teatrze Dramatycznym (kula + rzeka). Przegląd wraz ze sporządzeniem protokołu należy wykonać zgodnie z Polską Normą PN-HD 60364-6:2008 .
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji C-KOB, która powinna zawierać ewidencje danych, aktualizacji ewidencji, przypisania usterek do słupów oświetleniowych i szaf sterujących oraz zapewnić zgodność z dokumentacją.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
71356100-9 - Usługi kontroli technicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 368999,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 615000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 368999,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjno Handlowe "BARTEX" Krzysztof Omański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 330071705
7.3.3) Ulica: Szczecińska 32 c
7.3.4) Miejscowość: Koszalin
7.3.5) Kod pocztowy: 75-137
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 368999,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |