Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w miejscowości Lipie – etap II

Gmina Lipie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00295284
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00295284/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-17 14:18
Lokalizacja
Lipie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b47ef2f-0369-48da-933c-4410436c261c
Identyfikator
5742055022
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kształtowania terenuMontaż konstrukcji metalowychRóżne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczeniaPojemniki i kosze na odpady i śmieciWagi

Wykonawcy

1 przyznane

JAN ŻURAWSKIKamyk, PL · lot 0
1 623 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295284 z dnia 2026-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w miejscowości Lipie – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398304

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Częstochowska

1.5.2.) Miejscowość: Lipie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-165

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343188035

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@uglipie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.lipie.akcessnet.net/index.php?idg=1&id=1&x=1

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.lipie.pl/procurements/49/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w miejscowości Lipie – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b47ef2f-0369-48da-933c-4410436c261c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295284

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040620/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w miejscowości Lipie - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.12-Gospodarka odpadami komunalnymi.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160510

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w miejscowości Lipie – etap II.
Zakres prac obejmuje:
1. Wykonanie robót budowlanych określonych w SWZ oraz dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ
2. Wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem potwierdzenia w PINB w Kłobucku zawiadomienia o zakończeniu budowy na które w terminie 14 dni od dnia doręczenia nie zgłoszono sprzeciwu w drodze decyzji;
3. Przeniesienie na zamawiającego majątkowe prawa autorskie do dokumentacji powykonawczej, o której mowa w §1 ust. 2 pkt 2 projektu umowy na warunkach określonych w § 7 projektu umowy;
4. Zawarcie umowy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności związanej z wykonywaniem przedmiotu umowy na warunkach określonych w § 12 projektu umowy;
5. Udzielenie gwarancji na roboty budowlane, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 1 projektu umowy na warunkach określonych w § 13 projektu umowy;
6. Udzielenie gwarancji na infrastrukturę towarzyszącą na warunkach określonych przez producenta.
7. Wykonanie prac w zakresie budowy nowej infrastruktury, w tym obiektów, i instalacji w ramach istniejącego już punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Gminie Lipie (etap II) wraz z jego doposażeniem,
8. Roboty konstrukcyjne - konstrukcja budynków/obiektów (kontener biurowo - socjalny, część nadziemna wiaty na odpady wielkogabarytowe, część nadziemna wiaty na odpady budowlane, część nadziemna budynków magazynowo - gospodarczych – 5 sztuk, dostawa i montaż betonowych drogowych barier ochronnych, roboty rozbiórkowe i odtworzeniowe)
9. Zagospodarowanie terenu (teren zielony wraz z drzewami i krzewami)
10. Instalacje elektryczne i oświetlenie terenu,
11. Instalacja monitoringu wizyjnego PSZOK i wykonanie alarmu do kontenera biurowo-socjalnego,
12. Zakup pojazdu służącego do zachowania czystości i do pracy (wózek widłowy wraz z osprzętem) - zasilany elektrycznie,
13. Wyposażenie PSZOK (w tym: sprzęt komputerowy, biurowy, pojemniki na odpady, myjka ciśnieniowa, waga magazynowa mobilna).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

42923110-6 - Wagi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1623600 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2665752,06 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1623600 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynierskich KAMPOL Jan Żurawski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 151574681

7.3.3) Ulica: Nadrzeczna

7.3.4) Miejscowość: Kamyk

7.3.5) Kod pocztowy: 42-125

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1623600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane