Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach: Murcki 714/2, Podlesie 1020

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KATOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00295793
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00295793/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-18 07:32
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8756af81-8415-4bff-b291-ddbfbfc0ccdd
Identyfikator
6340003696
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty odwadniające

Wykonawcy

2 przyznane

BHTEC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
109 632,85 PLN
BHTEC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 1
132 870,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295793 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach:
Murcki 714/2, Podlesie 1020

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KATOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272536250

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kijowska 37 B

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-754

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 322525141

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katowice@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://katowice.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach:
Murcki 714/2, Podlesie 1020

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8756af81-8415-4bff-b291-ddbfbfc0ccdd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295793

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00138343/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach: Murcki 714/2, Podlesie 1020

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198535

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZG.270.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 208770,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach: Murcki 714/2,
Podlesie 1020”
Wykonanie prac związanych z bieżącym utrzymaniem i konserwacją wyżej
wymienionych dróg leśnych. Prace polegające na uzupełnieniu ubytków, wybojów i kolein
w nawierzchni kruszywem naturalnym łamanym. Szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ.
Sposób konserwacji i wykonywania poszczególnych robót został określony w specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót (STWIOR).
Zamówienie obejmuje w szczególności:
- utrzymanie i konserwację nawierzchni z zastosowaniem kruszywa naturalnego
łamanego
- likwidację ubytków oraz odcinkowe wzmocnienie nawierzchni gruntowych
- mechaniczne profilowanie nawierzchni (wraz z częściowym korytowaniem) i
zagęszczeniem istniejącej konstrukcji drogi - ścięcie i wyprofilowanie poboczy
gruntowych
- wymiana przepustu
Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”)
Pakiet 1: Bieżące utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej dojazd pożarowy w
Nadleśnictwie Katowice,– droga nr 714/2 w leśnictwie Murcki
Pakiet 2: Bieżące utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej dojazd pożarowy w
Nadleśnictwie Katowice–droga nr 1020 w leśnictwie Podlesie
Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet
musi, jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
Lokalizacja: zgodnie z dokumentacją techniczną załączoną do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

4.5.5.) Wartość części: 90720,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej w leśnictwach: Murcki 714/2,
Podlesie 1020”
Wykonanie prac związanych z bieżącym utrzymaniem i konserwacją wyżej
wymienionych dróg leśnych. Prace polegające na uzupełnieniu ubytków, wybojów i kolein
w nawierzchni kruszywem naturalnym łamanym. Szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ.
Sposób konserwacji i wykonywania poszczególnych robót został określony w specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót (STWIOR).
Zamówienie obejmuje w szczególności:
- utrzymanie i konserwację nawierzchni z zastosowaniem kruszywa naturalnego
łamanego
- likwidację ubytków oraz odcinkowe wzmocnienie nawierzchni gruntowych
- mechaniczne profilowanie nawierzchni (wraz z częściowym korytowaniem) i
zagęszczeniem istniejącej konstrukcji drogi - ścięcie i wyprofilowanie poboczy
gruntowych
- wymiana przepustu
Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”)
Pakiet 1: Bieżące utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej dojazd pożarowy w
Nadleśnictwie Katowice,– droga nr 714/2 w leśnictwie Murcki
Pakiet 2: Bieżące utrzymanie i konserwacja nawierzchni drogi leśnej dojazd pożarowy w
Nadleśnictwie Katowice–droga nr 1020 w leśnictwie Podlesie
Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet
musi, jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
Lokalizacja: zgodnie z dokumentacją techniczną załączoną do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

4.5.5.) Wartość części: 118050,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109632,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 296817,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109632,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BHTEC SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721254787

7.3.3) Ulica: OS. JANA III SOBIESKIEGO 40/2N

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-688

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109632,85 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 132870,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 426493,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 132870,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BHTEC SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721254787

7.3.3) Ulica: OS. JANA III SOBIESKIEGO 40/2N

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-688

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 132870,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane