Remont pomieszczeń biurowych w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Rynek 27

Powiat Dzierżoniowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00295928
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00295928/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-18 08:38
Lokalizacja
Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbb89c4e-7d3e-4bfe-b160-872cc498d5fc
Identyfikator
8822125482
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskieRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty izolacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

MIESZKANIA DOLNOŚLĄSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielawa, PL · lot 0
147 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295928 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń biurowych w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Rynek 27

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Dzierżoniowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717817

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 27

1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@pow.dzierzoniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pow.dzierzoniow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbb89c4e-7d3e-4bfe-b160-872cc498d5fc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń biurowych w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Rynek 27

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbb89c4e-7d3e-4bfe-b160-872cc498d5fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295928

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007670/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont pomieszczeń biurowych w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Rynek 27

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217686

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 133525,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń biurowych w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Rynek 27.
2. Budynek Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27 jest wpisany do rejestru zabytków i posiada numer rejestru: A/4126/1188/Wł nadany decyzją z dnia 03.07.1986 r.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje remont pomieszczeń biurowych nr 306, 307, 308, 309 oraz remont korytarza na parterze i II piętrze i klatki schodowej głównej i bocznej w budynku Rynek 27 w Dzierżoniowie.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
1) wykonanie nowej instalacji elektrycznej w pomieszczeniach nr 306, 307 oraz częściowa wymiana i naprawa instalacji elektrycznej w pok. 308, 309, w tym: demontaż i montaż przewodów, montaż gniazd, puszek i osprzętu, wykonanie niezbędnych pomiarów instalacji elektrycznej;
2) ułożenie nowej posadzki z paneli podłogowych wraz ze wszystkimi pracami przygotowawczymi w pok. 306, 307, 308, 309;
3) przygotowanie powierzchni ścian i sufitów do malowania (usunięcie starych powłok malarskich, przecieranie i wygładzanie tynków);
4) dwukrotne malowanie powierzchni ścian i sufitów farbami emulsyjnymi z gruntowaniem;
5) dwukrotne malowanie farbą olejną grzejników rurowych i rur centralnego ogrzewania w pomieszczeniach nr 306, 307, 308, 309;
6) dwukrotne malowanie farbą olejną uprzednio malowanej stolarki drzwiowej w pok. nr 306, 307, 308, 309;
7) dwukrotne malowanie farbą olejną uprzednio malowanej stolarki okiennej w pok. 306, 307, 308, 309;
8) roboty towarzyszące, w tym likwidacja progów, zamurowanie bruzd;
9) wykonanie robót remontowo-malarskich na klatkach schodowych oraz korytarzach (II piętro i parter), w tym:
a) zabezpieczenie powierzchni (podłóg i elementów stałych) przed uszkodzeniem i zabrudzeniem,
b) przygotowanie powierzchni ścian i sufitów poprzez usunięcie istniejących powłok malarskich, przecieranie i naprawę tynków,
c) gruntowanie powierzchni ścian i sufitów preparatami gruntującymi,
d) dwukrotne malowanie ścian i sufitów farbami emulsyjnymi,
e) wymiana kasetonów sufitowych (korytarz II piętro);
10) wykonanie prac porządkowych (wnoszenie i wynoszenie mebli, demontaż rolet okiennych, umycie okien, mycie listew sieci informatycznej/telekomunikacyjnej), utylizacja śmieci i gruzu.
5. Szczegółowy opis robót budowlanych w zakresie przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ.
6. Dokumentację projektową stanowią:
1) projekt budowlany,
2) projekt wykonawczy,
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (dalej: „STWiOR”),
4) przedmiar robót.
7. Załączony przedmiar robót stanowi jedynie dokumentację informacyjną i pomocniczą przy sporządzaniu oferty (nie jest dokumentem stanowiącym podstawę do wyceny przedmiotu zamówienia).
8. Ilekroć w dokumentacji projektowej, bądź STWiOR, istnieje odwołanie do nieobowiązkowej normy międzynarodowej bądź krajowej, to należy rozumieć, że Zamawiający dopuszcza w ofercie rozwiązania równoważne opisane w każdej zacytowanej nieobowiązkowej normie krajowej bądź międzynarodowej.
9. Wszystkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w dokumentacji technicznej i projektowej należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń, wymienionych w powołanej dokumentacji technicznej z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości. Materiały równoważne muszą być w ofercie wymienione z nazwy, a ciężar udowodnienia o zachowaniu parametrów technicznych i standardów jakościowych wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę. Oferowane do wbudowania materiały muszą co do jakości odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213) wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy w zw. z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524) oraz odpowiadać parametrom technicznym i wymaganiom jakościowym nie gorszym niż opisane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
10. Wykonawca udzieli gwarancji nie krótszej niż 36 miesięcy, licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót, potwierdzającego wykonanie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 147800 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 160023,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147800 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mieszkania Dolnośląskie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8822143936

7.3.4) Miejscowość: Bielawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147800 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane