Budowa otwartych boksów przeznaczonych do przechowywania pojemników do segregacji odpadów
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00295966
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00295966/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 08:48
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-24e6f78a-2391-42d3-a86f-792708a6e9d5
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00295966 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa otwartych boksów przeznaczonych do przechowywania pojemników do segregacji odpadów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,228390,3db588eee2317361c233bfafa294a19e.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa otwartych boksów przeznaczonych do przechowywania pojemników do segregacji odpadów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24e6f78a-2391-42d3-a86f-792708a6e9d5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295966
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041634/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Dąbrowskiego, dz. 270/2 obr. Biały kamień 14
1.1.13 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Dąbrowskiego, dz. 289/5 obr. Biały kamień 14
1.1.14 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Emilii Plater, dz. 442/1 obr. Sobięcin 30
1.1.15 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Ruchu Oporu, dz. 109/4 obr. Biały Kamień 16
1.1.16 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Przemysłowej, dz. 471/9 obr. Śródmieście 27
1.1.17 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Poprzecznej, dz. 168/2 obr. Stary Zdrój 20
1.1.65 Budowa ogrodzenia gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Wł. Andersa, dz. 64/6 obr. Biały kamień 14
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210477
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.83.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE I - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 64/6, obręb Biały Kamień nr 16I.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 37,50 m², przy ul. gen. Władysława Andersa na działce nr 64/6 obręb Biały Kamień nr 16 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.,
2) Decyzją nr 1288/2025 z dnia 11 sierpnia 2025 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
I.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
I.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. gen. Władysława Andersa na działce nr 64/6 obręb Biały Kamień nr 16
I.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.1. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 53155,36 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE II - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 270/2, obręb Biały Kamień nr 14II.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 26,00 m², przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na działce nr 270/2 obręb Biały Kamień nr 14 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r. ,
2) Decyzją nr 1291/2025 z dnia 11 sierpnia 2025 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
II.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donice 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
II.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Jarosława Dąbrowskiego na działce nr 270/2 obręb Biały Kamień nr 14
II.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.2. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 35078,75 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE III - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 289/5, obręb Biały Kamień nr 14III.1. Przedmiotem Umowy jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 26,00 m², przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na działce nr 289/5 obręb Biały Kamień nr 14 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.,
2) Decyzją nr 1326/2025 z dnia 14 sierpnia 2025 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
III.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
III.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Jarosława Dąbrowskiego na działce nr 289/5 obręb Biały Kamień nr 14
III.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.3. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 38073,58 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE IV - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 109/4, obręb Biały Kamień nr 16IV.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 26,00 m², przy ul. Ruchu Oporu na działce nr 109/4 obręb Biały Kamień nr 16 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.,
2) Decyzją nr 421/20265 z dnia 24 marca 2026 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
IV.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
IV.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Ruchu Oporu na działce nr 109/4 obręb Biały Kamień nr 16
IV.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.4. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 36341,58 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE V - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 168/2, obręb Stary Zdrój nr 20V.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 37,50 m², przy ul. Poprzecznej na działce nr 168/2 obręb Stary Zdrój nr 20 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.,
2) Decyzją nr 1285/2025 z dnia 11 sierpnia 2025 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
V.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
V.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Poprzeczna na działce nr 168/2 obręb Stary Zdrój nr 20
V.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.5. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 47931,07 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE VI – Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 471/9, obręb Śródmieście nr 27VI.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 26,00 m², przy ul. Przemysłowej na działce nr 471/9 obręb Śródmieście nr 27 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.
VI.2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 x 20 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
VI.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Przemysłowa na działce nr 471/9 obręb Śródmieście nr 27
VI.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.6. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (projekt techniczny/wykonawczy /zał. nr 2/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 36341,58 PLN
Część 7
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE VII - Budowa otwartego boksu przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, na działce nr 442/1, obręb Sobięcin nr 30VII.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa otwartego boksu o powierzchni projektowej zabudowy 26,00 m², przy ul. Emilii Plater na działce nr 442/1 obręb Sobięcin nr 30 przeznaczonego do przechowywania pojemników do segregacji odpadów, zgodnie z:
1) Projektem Technicznym/ Wykonawczym – z dnia 15 kwietnia 2025 r.,
2) Decyzją nr 280/2026 z dnia 25 lutego 2026 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
VII. 2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty ziemne,
2) budowę ławy i ściany fundamentowej betonowej, posadowionej na głębokości 0,8 m poniżej poziomu terenu,
3) wykonanie ścian boksu z pustaków betonowych 50 x 20 x 20 cm wypełniając je betonem min. B15, w gotowych rowkach pustaków, w spoinach, należy zastosować poziome zbrojenie z pręta ⌀ 8mm w każdej warstwie,
4) wykonanie posadzki z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm, układanych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową; pod posadzką należy wyłożyć warstwę tłucznia,
5) w dwóch tylnych narożnikach, w ostatniej warstwie osadzenie donic 50 x 40 cm,
6) po wykonaniu placu i ogrodzenia uzupełnienie zieleni i uporządkowanie terenu,
7) wywóz i utylizacja urobku.
Przed przystąpieniem do prac należy powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac.
VII.3. Lokalizacja inwestycji:
ul. Emilii Plater na działce nr 442/1 obręb Sobięcin nr 30
VII.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do niniejszej SWZ, tj. projekt umowy stanowiący załącznik nr 4.7. do SWZ oraz dokumentacja stanowiąca załączniki do projektu umowy (decyzja /zał. nr 2/ oraz projekt techniczny /zał. nr 3/).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 40089,96 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 7
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przyczyna unieważnienia postępowania znajduje się w sekcji "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY (dla części 7)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Po wszczęciu postępowania i po upływie terminu składania ofert doszło do ujawnienia okoliczności, które wymuszają na Zamawiającym zmianę technologii wykonania boksów przeznaczonych do przechowywania odpadów. Zamawiający pierwotnie wymagał, aby ściany boksów były wykonane z pustaków betonowych wypełnionych betonem. W związku z negatywnymi reakcjami mieszkańców lokalizacji, na których miały zostać wybudowane przedmiotowe boksy, co do ich formy wykonania, która mogłaby zaburzać historyczny i zabytkowy charakter tych miejsc, Zamawiający zwrócił się do DWKZ o opinię w zakresie zastosowania innej technologii wykonania boksów. Zamawiający uzyskał stanowisko DWKZ - w piśmie znak: W/N.5183.1813.2026.MT z dnia 8.06.2026 r. organ konserwatorski pozytywnie zaopiniował stosowanie boksów śmietnikowych o ażurowych, historyzujących elementach ścian, obsadzonych roślinnością pnącą. Wskazał na konieczność uzyskiwania uzgodnień konserwatorskich przed realizacją kolejnych miejsc przeznaczonych do gromadzenia odpadów oraz poinformował, że zastosowanie takiej formy boksów w lokalizacjach objętych już wydanymi pozwoleniami konserwatorskimi będzie wymagało zmiany tych pozwoleń.Zamawiający stwierdził konieczność zmiany przyjętych założeń realizacyjnych zadania poprzez dostosowanie planowanych rozwiązań do wymogów i wytycznych wynikających z ochrony konserwatorskiej. Oznacza to odejście od rozwiązań przewidzianych w dokumentacji postępowania i przyjęcie odmiennej formy boksów, charakteryzującej się inną konstrukcją, materiałami wykonania oraz walorami architektonicznymi.
Zmiana ta ma charakter istotny i dotyczy podstawowych elementów przedmiotu zamówienia. Jej wprowadzenie wymagałoby opracowania nowego OPZ, ponownego określenia wymagań technicznych i funkcjonalnych, przeprowadzenia dodatkowych procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem nowych uzgodnień lub zmianą wydanych już pozwoleń konserwatorskich. Nie jest możliwe dokonanie powyższych zmian w ramach prowadzonego postępowania bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, którzy przygotowali i złożyli oferty w oparciu o odmiennie określony przedmiot zamówienia.
W zaistniałym stanie faktycznym dalsze prowadzenie postępowania prowadziłoby do wyboru wykonawcy dla zamówienia, którego zakres i sposób realizacji nie odpowiadają aktualnym uwarunkowaniom inwestycji wynikającym ze stanowiska organu ochrony zabytków. Realizacja zamówienia w obecnym kształcie nie zapewniałaby osiągnięcia celu zamierzonego przez Zamawiającego, a wydatkowanie środków publicznych na wykonanie zadania według dotychczasowych założeń nie spełniałoby wymogu gospodarności i celowości.
Okoliczności ujawniły się po wszczęciu postępowania i nie były znane Zamawiającemu na etapie przygotowywania dokumentacji zamówienia. Zamawiający, przygotowując postępowanie, działał w dobrej wierze, opierając się na ówcześnie zatwierdzonej dokumentacji. Potrzeba zmiany pojawiła się dopiero po wszczęciu postępowania i otwarciu ofert, w wyniku wspomnianego powyżej niezadowolenia społecznego. Okoliczność ta miała charakter zewnętrzny i obiektywny. Kontynuowanie postępowania i realizacja zamówienia według pierwotnego projektu doprowadziłoby do wydatkowania środków publicznych na infrastrukturę wadliwą, niefunkcjonalną lub niezgodną z aktualnymi potrzebami Zamawiającego. Wykonanie zamówienia w pierwotnym kształcie stanowiłoby naruszenie zasad dyscypliny finansów publicznych oraz zasady celowości i gospodarności. Elementy te stanowią istotną zmianę okoliczności powodującą, że dalsze prowadzenie postępowania oraz udzielenie zamówienia na warunkach określonych w dokumentacji postępowania nie leży w interesie publicznym.
Jedynym legalnym i uzasadnionym rozwiązaniem jest unieważnienie obecnego postępowania. Pozwoli to Zamawiającemu na skorygowanie dokumentacji projektowej i ponowne wszczęcie procedury z uwzględnieniem prawidłowej technologii, co zapewni równe traktowanie wykonawców i uczciwą konkurencję.
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |