Dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Kamienica Polska

Gmina Kamienica Polska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00296110
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00296110/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-18 09:28
Lokalizacja
Kamienica Polska, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89037838-e584-4f13-916d-f1ab4637ce97
Identyfikator
5732846176
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu

Wykonawcy

1 przyznane

UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
474 609,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296110 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Kamienica Polska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamienica Polska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151397977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: M. Konopnickiej 12

1.5.2.) Miejscowość: Kamienica Polska

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-260

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 3273333

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kamienicapolska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamienicapolska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Kamienica Polska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89037838-e584-4f13-916d-f1ab4637ce97

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296110

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069606/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Kamienica Polska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259825

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 397427,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego ze świadczeniem usługi dystrybucji na potrzeby eksploatacji budynków i obiektów użyteczności publicznej zgodnie z opisem i zapisami zawartymi w zał. 4 do SWZ Umowa dostawa gazu -PROJEKT.
2. Dostarczany gaz ziemny musi spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo energetyczne i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz ustawy z dnia 16.02.2007r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa
paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (Dz.U.2024 poz. 1281 ze zm.).
3. Zamawiający informuje, że pobierane paliwo gazowe przeznaczy na cele opałowe (art. 89 ust.1 pkt 13 Ustawy o podatku akcyzowym)
4. Zamawiający oświadcza, że jest nabywcą końcowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku akcyzowym.
5. Zamawiający oświadcza, że paliwo gazowe pobierane na podstawie Umowy przeznacza na cele opałowe zwolnione z akcyzy.
6. Ilość punktów poboru wynosi 13 szt. - zgodnie z zał. nr 1 do SWZ.
7. Planowane roczne zużycie gazu ziemnego dla wszystkich punktów wynosi 1 303 000 kWh -szczegółowo określone w zał. nr 2 do SWZ.
8.Powyższa wartość wolumenu gazu jest wartością szacowaną i może ulec zmianie. Zamawiający przewiduje ewentualne odchylenie wolumenu względem zapotrzebowania podstawowego do poziomu max +/- 20%. W przypadku różnicy między zużyciem planowanym a faktycznym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych niż te wynikające z ilości zużytego gazu.
9. Aktualna umowa obowiązuje do dnia 30.06.2026r.
10. Umowa zostanie zawarta na czas oznaczony od dnia 01.07.2026r. do dnia 30.06.2027r.
11. Zamawiający wyraża zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy
do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu.
12. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa zał nr 3 do SWZ.
13. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dla Kamienicy Polskiej jest Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. (PSG). Gmina znajduje się pod zarządem Oddziału Zakład Gazowniczy w Zabrzu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65210000-8 - Przesył gazu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 474609,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 535186,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 474609,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

7.3.3) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-305

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 474609 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy