Świadczenie usług wparcia powdrożeniowego oraz gwarancyjnej i serwisowej opieki nad systemem Simple

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00296320
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00296320/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-18 10:17
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12a1e40a-8c2a-4744-92f7-8420caf99435
Identyfikator
7392954808
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Wykonawcy

1 przyznane

"SIMPLE" SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
293 920,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296320 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług wparcia powdrożeniowego oraz gwarancyjnej i serwisowej opieki nad systemem Simple

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295739

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 78

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-357

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mkin@wmccp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wmccp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług wparcia powdrożeniowego oraz gwarancyjnej i serwisowej opieki nad systemem Simple

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12a1e40a-8c2a-4744-92f7-8420caf99435

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296320

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00127830/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Usługa nadzoru i serwisowania programu SIMPLE

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274930

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisu przedwdrożeniowego dla użytkowanego przez Zamawiającego oprogramowania firmy SIMPLE. Z uwagi na specyfikę systemu, jego architekturę oraz konieczność zapewnienia kompatybilności i ciągłości działania, usługi te mogą być realizowane wyłącznie przez producenta lub podmiot przez niego autoryzowany.

Wykonawca posiada wyłączne prawa do kodu źródłowego, dokumentacji technicznej oraz narzędzi niezbędnych do świadczenia usług serwisowych, w tym aktualizacji, usuwania błędów i wsparcia technicznego. Powierzenie realizacji zamówienia innemu podmiotowi mogłoby skutkować naruszeniem praw autorskich, utratą gwarancji oraz zagrożeniem dla bezpieczeństwa i ciągłości działania systemu.

W związku z powyższym zachodzą przesłanki do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.2421.30.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 293920,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie świadczył usługi Opieki Gwarancyjnej, Opieki Serwisowej oraz Opieki Powdrożeniowej dla rozwiązania informatycznego klasy ERP lub jego poszczególnych obszarów funkcjonalnych, do którego Zamawiający posiada prawo do korzystania, z możliwością pracy dla minimum 17 równoczesnych użytkowników. Zakres funkcjonalny rozwiązania obejmuje co najmniej następujące obszary:
SIMPLE.ERP – AB (Analizator Biznesowy),
SIMPLE.ERP – e-PIT (Pit Wersja Elektroniczna),
SIMPLE.ERP – eZLA – (Eletroniczne Zwolnienia Leksarskie),
SIMPLE.ERP – FK (Finanse i Księgowość),
SIMPLE.ERP – FKRKK (Rozliczanie Kalkulacji Kosztów),
SIMPLE.ERP – HRPPK (Pracownicze Plany Kapitałowe),
SIMPLE.ERP – INFO (Biblioteka Funkcji Simple ERP),
SIMPLE.ERP – JPK (Jednolity Plik Kontrolny),
SIMPLE.ERP – KseF
SIMPLE.ERP – MT (Majatek Trwały),
SIMPLE.ERP – OT (Obrót Towarowy),
SIMPLE.ERP – PER (kadry i Płace),
SIMPLE.ERP – PER (TRYBCICHY),
SIMPLE.ERP – PER (WIELPRZEL),
SIMPLE.ERP – RAPORT (Serwer Raportów – Personel),
SIMPLE.ERP – RPKMZ (Resortowy Plan Kont),
SIMPLE.ERP – SPR VAT (Sprawdzenie VAT),
SIMPLE.ERP – M-pracownik PRO

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 293920,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 293920,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 293920,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Simple S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 113-00-22-578

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 293920,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi