Przebudowa DP 4306E na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 726 do miejscowości Bartoszówka.
Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296336
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 10:21
- Lokalizacja
- Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b24c0d55-7598-4af0-8483-829af6e903c6
- Identyfikator
- 7732093358
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296336 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa DP 4306E na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 726 do miejscowości Bartoszówka.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590653653
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Św. Antoniego 41
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 7103314
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@powiat-tomaszowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdptomaszowmaz.bip.wikom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b24c0d55-7598-4af0-8483-829af6e903c61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Wykonywanie obowiązków zarządcy dróg w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg zgodnie z ustawą o drogach publicznych.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa DP 4306E na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 726 do miejscowości Bartoszówka.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b24c0d55-7598-4af0-8483-829af6e903c6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080777/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa DP 4306E na odcinku od drogi wojewódzkiej Nr 726 do miejscowości Bartoszówka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228530
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.3801.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego
pn.: „Przebudowa DP 4306E na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 726 do miejscowości Bartoszówka.”.
4.2. Zakres robót i czynności dla całego zamierzenia budowlanego:
1. Istniejący stan zagospodarowania terenu
Droga będąca przedmiotem zadania łączy miejscowości Sadykierz i Bartoszówka. Odcinek rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą wojewódzka nr 726 w m. Sadykierz, dalej przebiega przez obszar zabudowany tej miejscowości i kończy się w miejscu wykonania nowej nawierzchni w latach ubiegłych. Planowany do przebudowy odcinek o długości 1442,00m generalnie przebiega przez tereny zabudowane zabudowa zagrodową obustronną oraz obszar niezabudowany w otoczeniu pól uprawnych.
Droga w stanie istniejącym: jezdnia o nawierzchni bitumicznej szer. ok 4,5 - 5,5m, pobocza
z kruszywa szer. 1,0-1,5m, rowy odwadniające zamulone, częściowo w zaniku, chodnik jednostronny z płyt betonowych chodnikowych, zjazdy z kostki brukowej betonowej oraz gruntowe. Pod koroną drogi występują przepusty przeznaczone do przebudowy.
Tereny, na których planowana jest przebudowa drogi znajduje się uzbrojenie: wodociąg, kanalizacja sanitarna, linia energetyczna, sieć teletechniczna, naziemna siec energetyczna – teren uzbrojony. Obecnie układ komunikacyjny w zróżnicowanym stanie technicznym. Odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na tereny przyległe.
2. Zakres robót objęty zamówieniem
Planuje się przebudowę drogi powiatowej nr 4306E. Na odcinku objętym zadaniem tj. 1442m zostaną wykonane roboty:
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
- zasadnicze roboty ziemne,
- ustawienie krawężników i obrzeży betonowych,
- nawierzchnie chodników z kostki brukowej betonowej,
- podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem Rm=2,5MPa,
- podbudowy z kruszywa łamanego,
- wykonanie nowej warstwy wiążącej i ścieralnej z MMA,
- przebudowa zjazdów wraz z przepustami,
- przebudowa przepustów pod koroną drogi,
- przebudowa poboczy,
- oczyszczenie pogłębienie rowów przydrożnych,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- zabezpieczenie lub przestawienie punktów osnowy geodezyjnej,
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu,
- oznakowanie zadania tablicą informacyjną o dofinansowaniu.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa wraz z uzyskanymi decyzjami i uzgodnieniami,
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) ,
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia
w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ
i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
3) Przedmiary robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3. pkt. 1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3 pkt.1) oraz STWIORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3527000,54 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4125702,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3527000,54 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa KAMI Sp. z o.o.,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6090085545
7.3.3) Ulica: Młynarska 12
7.3.4) Miejscowość: Kurzelów
7.3.5) Kod pocztowy: 29-100
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3527000,54 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-08-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |