Budowa 8 linii kablowych z podstacji prostownikowej Basen Górniczy wraz z likwidacją urządzeń elektroenergetycznych w budynku podstacji prostownikowej Gdańska i rozbiórką budynku podstacji
TRAMWAJE SZCZECIŃSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296337
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296337/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 10:21
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a172a179-a336-4338-a756-b90cde672a98
- Identyfikator
- 3020000476
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296337 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa 8 linii kablowych z podstacji prostownikowej Basen Górniczy wraz z likwidacją urządzeń elektroenergetycznych w budynku podstacji prostownikowej Gdańska i rozbiórką budynku podstacji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: TRAMWAJE SZCZECIŃSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320604492
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Sebastiana Klonowica 5
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-241
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ts.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ts.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tramwajeszczecin.ezamawiajacy.pl/pn/TRAMWAJESZCZECIN/demand/271839/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa 8 linii kablowych z podstacji prostownikowej Basen Górniczy wraz z likwidacją urządzeń elektroenergetycznych w budynku podstacji prostownikowej Gdańska i rozbiórką budynku podstacji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a172a179-a336-4338-a756-b90cde672a98
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296337
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00195432
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3/ZP/DZ/1/UM/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1080017,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Budowa 8 linii kablowych z podstacji prostownikowej Basen Górniczy wraz z likwidacją urządzeń elektroenergetycznych w budynku podstacji prostownikowej Gdańska i rozbiórką budynku podstacji”. Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w zakresie utrzymania bieżącego i nakładów inwestycyjnych na tramwajową infrastrukturę transportową i na nieruchomości w 2026 roku - umowa nr WGK 280/2025 (CRU/26/0000195). Zamawiającym jest Gmina Miasto Szczecin. Zamawiający ustanowił do wykonywania wszystkich czynności zamawiającego swoim pełnomocnikiem Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. w Szczecinie, która jest jednocześnie użytkownikiem torowisk tramwajowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45314310-7 - Układanie kabli
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 05.05.2026 r. przed otwarciem ofert została zamieszczona na stronie internetowej zamawiającego informacja o kwocie, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w wysokości 1 141 308,39 zł brutto. Do upływu terminu złożenia ofert tj. do 05.05.2026 r. do godz. 9:00 na platformie złożone zostały 3 oferty:1) Oferta nr 1 została złożona przez wykonawcę: MMT Idea Sp. z o.o. Sp. K., ul. Ks. Młyńskiego 37, 83-110 Tczew, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę łączną brutto w wysokości: 2 842 181,54 zł. Cena oferty, przekracza kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 1 700 873,15 zł brutto.
2) Oferta z najniższą ceną (nr 2) została złożona przez wykonawcę: Werin Sp. z o.o., ul. Harcerzy 3, 71-465 Szczecin, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę łączna brutto w wysokości: 1 930 293,23 zł. Cena oferty, przekracza kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 788 984,84 zł brutto.
3) Oferta nr 3 została złożona przez wykonawcę: PUE IREL Filip Wingrowicz Łukasz Zagrodzki Spółka Jawna, ul. Sikorek 3, 72-123 Kliniska Wielkie, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę łączną brutto w wysokości: 2 988 900,00 zł. Cena oferty, przekracza kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 1 847 591,61 zł brutto.
W związku z powyższym, zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych do ww. kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1930293,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2988900,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
I. Gmina Miasto Szczecin (zamawiający) z siedzibą przy pl. Armii Krajowej 1 w Szczecinie (70-456) powierzyła na podstawie art. 37 ust. 2 i ust. 3 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) przygotowanie i przeprowadzenie niniejszego postępowania Tramwajom Szczecińskim Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.II. Dane dotyczące sekcji I ZAMAWIAJĄCY 1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Szczecin. 1.4) – Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232. 1.5.1.) Ulica: pl. Armii Krajowej 1. 1.5.3.) Kod pocztowy: 70-456. 1.7.) Rodzaj
zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego.
III. Dane dotyczące sekcji II – INFORMACJE PODSTAWOWE pkt 2.8.) Zamówienie (…) zostały ujęte w planie postępowań: Gmina Miasto Szczecin ujęła przedmiotowe zamówienie w „Planie postępowań o udzielenie zamówień w roku 2026” pod pozycją 1.1.14.
IV. SEKCJA VI OFERTY: cena oferty wykazana w pkt 6.2.) i 6.3.) jest wartością brutto.
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |