Fontanna pływająca na jeziorze Gopło
GMINA KRUSZWICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296422
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296422/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-18 10:40
- Lokalizacja
- Kruszwica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a4c16004-0bba-492c-8808-3f86e2bea94c
- Identyfikator
- 5562751234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296422 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Fontanna pływająca na jeziorze Gopło
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadgoplańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523515010
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12809781.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Fontanna pływająca na jeziorze Gopło2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4c16004-0bba-492c-8808-3f86e2bea94c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296422
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033463/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Fontanna pływająca na jeziorze Gopło
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165007
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIFZ-Z.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 263600,62 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Termin realizacji: 2 miesiące licząc od dnia zawarcia umowy.
Wspólny słownik zamówień:
CPV 34930000-5 – Urządzenia wodne,
CPV 31527400-0 Oświetlenie podwodne,
CPV 31311000-9 Podłączenia energetyczne,
CPV 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie urządzenia wodnego stanowiącego fontannę pływającą na wodach jeziora Gopło wraz z jej montażem, uruchomieniem i wykonaniem instalacji elektrycznej zasilającej. Celem wykonania urządzenia wodnego (fontanny pływającej) jest umożliwienie poboru wód z jeziora Gopło oraz odprowadzenie przedmiotowej pobranej wody do wód jeziora Gopło za pomocą dysz formujących odpowiednie strumienie wody, co ma na celu zwiększenia atrakcyjności przestrzeni miejskich części miasta Kruszwica.
Rodzaj i zasięg oddziaływania zamierzonego korzystania z wód lub planowanych do wykonania urządzeń wodnych:
Zasięg oddziaływania dla planowanego urządzenia wodnego i zasięg zamierzonego korzystania z wód określa się jako powierzchnię zajętą pod fontannę, kabel zasilający (na wysokości jeziora) oraz średni rozrzut wody:
L - długość kabla
L = 19,1 + 7,7 + 25,1 = 51,9 [mb]
S - szerokość zasięgu
S = 0, 5 [m]
A1 = L · S = 51,9 · 0,5 = 25,92 [m2]
R - promień średni strumienia wody
R = 10 m
A2 = л · R2 = л · 102 = 314 [m2]
A - zasięg oddziaływania
A = A1 + A2 = 25,95 + 314 = 339,95 [m2]
Opis urządzenia wodnego:
Fontanna pływająca wraz z zasilaniem:
L.p. Opis Dane szczegółowe
1 Konstrukcja: oparta na pływaku pierścieniowym. Pływak wykonany z kompozytu szklano - epoksydowego (żywica wzmacniana włóknem szklany). Wypełnienie pływaka - zamknięta przestrzeń wypełniona materiałem wypornościowym, niezatapialny. Kształt pływaka - pierścień o średnicy około 180 cm. Wysokość pływaka nad poziom zwierciadła wody - około 5 cm
2 Opis działania: fontanna w sposób automatyczny w samoczynnie zmienia swój wygląd i sposób wyrzucania wody w stałych odstępach czasowych, tworząc różne od siebie obrazy wodne, jednocześnie w zaprogramowanym cyklu zmieniając płynnie ich wielkość wysokość i objętość
3 Moc pompy: 15 kW (wyposażona w silnik trójfazowy, prąd znamionowy około 27A)
4 Sterowanie pompą: optymalizacja zużycia energii za pomocą przemiennika częstotliwości
5 Wydajność minimalna fontanny: minimum 120 m3/h
6 System pracy: obwód otwarty (zasysana woda bezpośrednio z jeziora jest wyrzucana poprzez dysze z powrotem do tego samego akwenu)
7 Dysze: dysza kumulacyjna - wysokość strumienia 34 m
dysza kielich - wysokość 6 m, średnica 22 m
dysza osiem łuków wodnych - wysokość 5 m, średnica 40 m
8 Temperatura pracy: od 0⁰C do 40⁰C
9 Elementy metalowe: wykonane z stali nierdzewnej (ewentualnie z mosiądzu lub miedzi) - rama nośna, siatka filtra, elementy dysz, śruby mocujące)
10 Minimalna wysokość strumienia wody: 34 m
11 Minimalna średnica strumieni wodnych: 40 m
12 Tryby pracy: - tryb pokazowy 15 kWh/h
- tryb eko 7,5 kWh/h
13 Ilość dysz głównych: 3 szt.
14 Ilość głównych obrazów wodnych: Trzy różniące się od siebie
15 Ilość kombinacji obrazów wodnych: 7 różniących się od siebie obrazów wodnych
16 Częstotliwość zmian obrazów wodnych: co 1 min
17 Przełączanie obrazów wodnych: za pomocą sterowania naprzemiennie elektrozaworami
18 Kotwienie: 4 kotwice betonowe o masie około 35 kg rozmieszczone symetrycznie, połączone z fontanną linkami 4 mm ze stali nierdzewnej
19 Sterowanie i zabezpieczenia: Szafa wykonana z tworzywa z fundamentem zabezpieczenia różnicowo-prądowe, przeciążeniowe, zwarciowe, zaniku faz, asymetrii faz, programator zegarowy, włącznik manualny, zdalne włączanie/wyłącznie, sterowanie pogodowe
20 Zasilanie: z sieci trójfazowej 3 x 400 V. Kabel wielożyłowy (zawiera żyły zasilające trójfazowe oraz przewody sygnałowe sterujące) w rurze osłonowej o średnicy 70 mm z PVC lub HDPE ułożony na dnie i skarpie jeziora. Długość kabla 54,2 mb tj.:
- w pionie 2,2 m (od dna jeziora do urządzenia)
- w poziomie 52,2 m (od krawędzi jeziora do środka fontanny)
21 Oświetlenie: LED o łącznej mocy minimalnej 400 W - osiem reflektorów LED RGB 50 W każdy, klasa szczelności IP68.
Zasilanie oświetlenia - bezpieczne niskie napięcie około 48
22 Programowanie oświetlenia: system sterowania DMX 512 (pozwalający na programowanie kolorów i efektów)
23 Terminy pracy: - dni pracy - 201 dni w roku (od 15.IV do 31. X)
- godziny pracy - 14 h/dobę (08:00-22:00)
24 Dane wysokościowe: - fontanna - góra urządzenia od 76,85 do 77,25 m npm (w zależności od wysokości zwierciadła wody w jeziorze)
- kabel zasilający - od 75,00 do 79,50 m npm
25 Lokalizacja: a) fontanna:
dz. 1/18, obręb Kruszwica Obr. 3,
gmina Kruszwica, powiat inowrocławski, województwo kujawsko - pomorskie, współrzędne: X - 5837755.5543 i Y - 6522015.9599
b) kabel zasilający
dz. 1/18, obręb Kruszwica Obr. 3, dz. 236, obręb Kruszwica Obr. 2,
gmina Kruszwica, powiat inowrocławski, województwo kujawsko - pomorskie, współrzędne:
- końca kabla X - 5837755.5543 i Y - 6522015.9599
- początku kabla X - 5837804.3400 i Y - 6522007.2800
Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą załącznik A do SWZ „Oferta techniczna”, potwierdzający wymagania zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia.
2. Szczegółowy opis i zakres prac przedstawiony jest w dokumentacji projektowej:
a) Operat wodnoprawny na wykonanie urządzenia wodnego tj. fontanny pływającej na jeziorze Gopło; na usługę wodną w zakresie odprowadzenia do wód jeziora Gopło wód pobranych i niewykorzystanych przy pomocy powyższej fontanny na terenie działki 1/18, obręb Kruszwica Obr. 3, gmina Kruszwica, powiat inowrocławski, województwo kujawsko – pomorskie;
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót w ramach zadania wzrostu atrakcyjności przestrzeni miejskiej poprzez budowę fontanny i aranżację terenów zielonych starej części miasta;
c) Projekt budowlany - techniczny/wykonawczy „Wykonanie urządzenia wodnego tj. fontanny pływającej na jeziorze Gopło w ramach zadania”;
d) Przedmiar robót „Fontanna pływająca”.
3. Wytyczne dla wykonawcy:
a) Zawarte w opisie przedmiotu parametry mają charakter minimalny i stanowią podstawowe wymagania, które należy spełnić. Dopuszcza się zastosowanie rozwiązań o parametrach równoważnych lub wyższych, pod warunkiem zachowania zgodności z przeznaczeniem oraz funkcjonalnością przedmiotu.
b) Szczegółowe informacje zawiera dokumentacja projektowa oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót natomiast przedmiar robót jest elementem pomocniczym;
c) W cenie ofertowej należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji, w tym koszty konsultacji i bieżących uzgodnień z właścicielami sieci energetycznej, telekomunikacyjnej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej w trakcie realizacji zadania.
d) Przedmiot zamówienia powinien być fabrycznie nowy, kompletny (posiadający wszelkie akcesoria niezbędne do jego użytkowania) gotowy do użytku, wolny od wad technicznych i prawnych, spełniający obowiązujące normy jakościowe i bezpieczeństwa;
e) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia wraz z kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi i dokumentacją techniczną oferowanego sprzętu w języku polskim;
f) Wykonawca jest zobowiązany do poniesienia kosztów i zapewnienia nadzoru ze strony gestorów sieci (wod.-kan., telekomunikacyjne, elektroenergetyczne i inne) zgodnie z warunkami uzgodnień i obowiązujących przepisów prawa;
g) Zastosowane w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót wskazania pochodzenia wyrobów służą określeniu standardów cech technicznych i jakościowych. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny wyrób spełniający wymogi techniczne i jakościowe oraz posiadający właściwości użytkowe nie gorsze niż określone w dokumentacji Zamawiającego z preferencją parametrów korzystniejszych spełniających te same wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne wskazanego oraz posiadające właściwości użytkowe spełniające wymogi określone dla przedmiotu opisanego w dokumentacji. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego;
h) Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia i stanu miejsca wykonywanych prac.
i) Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia gestorom sieci telekomunikacyjnej, wodociągowej, elektrycznej terenu prac celem sprawdzenia stanu technicznego w/w instalacji oraz wymiany uszkodzonych elementów lub usunięcia ewentualnych awarii.
j) Zamawiający wymaga przedłożenia kosztorysu ofertowego do umowy;
k) wymagana gwarancja: min. 24 miesięcy, max. 48 miesięcy- w zależności od okresu zdeklarowanego w ofercie, od daty podpisania protokołu końcowego.
Uwaga: (dodatkowy okres gwarancji jakości na urządzenia stanowi kryterium oceny ofert).
4.5.3.) Główny kod CPV: 34930000-5 - Urządzenia wodne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31527400-0 - Oświetlenie podwodne
31311000-9 - Podłączenia energetyczne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461250,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 297000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fontanny Pływające Tomasz Grajek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6652024515
7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 21
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 297000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |