Przebudowa ul. Konarskiego i placu 8 Maja – etap I

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00296470
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00296470/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-18 10:53
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2357c9fa-00be-4a9a-8817-91a23c37996a
Identyfikator
7642211127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNADrawsko Pomorskie, PL · lot 0
1 031 295,89 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296470 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Konarskiego i placu 8 Maja – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570766568

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Andersa 10

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@zdiz.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdiz.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdizpila.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Konarskiego i placu 8 Maja – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2357c9fa-00be-4a9a-8817-91a23c37996a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296470

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00002098/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Przebudowa ul. Konarskiego i placu 8 Maja w Pile - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224245

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.322.28.2026.PZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie zlokalizowane jest na odcinku drogi gminnej ul. Konarskiego i placu 8 Maja w Pile. Fragment objęty zadaniem bierze swój początek za skrzyżowaniem z drogą powiatową ul. Wyspiańskiego, a kończy się na skrzyżowaniu z drogą gminną ul. Żeromskiego. Odcinek mierzy ok 263 m. Wykonać należy przebudowę drogi poprzez:
- wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
- regulacją istniejących krawężników kamiennych,
- wymianę krawężników betonowych na wyspach na nowe krawężniki kamienne,
- wymianę obrzeży betonowych i oporników betonowych na nowe,
- remont i poszerzenie istniejących chodników.

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierownika robót oraz przygotować oraz przekazać Zamawiającemu dokumentację powykonawczą zawierającą m.in. geodezyjną inwentaryzację powykonawczą, dokumenty materiałowe oraz kosztorysy powykonawcze.

Wykonawca zobowiązany jest w terminie do 7 dni od podpisania umowy do przestawienia projektu czasowej organizacji ruchu dla przedmiotowego zakresu.

Zamawiający zapewnia osobę sprawującą nadzór archeologiczny nad robotami ziemnymi. Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 829345,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1054822,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1031295,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL-DRÓG S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530033758

7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1031295,89 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane