Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 17”
GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296481
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296481/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 10:55
- Lokalizacja
- Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9ddf9436-72ce-4fae-a9b0-5777d49d609d
- Identyfikator
- 6222384323
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296481 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 17”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Powstańców Wielkopolskich 18
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umostrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umostrow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9ddf9436-72ce-4fae-a9b0-5777d49d609d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 17”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ddf9436-72ce-4fae-a9b0-5777d49d609d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296481
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108480/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:” Modernizacja budynku Przedszkola nr 17”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223737
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRM.RZP.271.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach zadania inwestycyjnego należy wykonać roboty budowlane związane z remontem instalacji wodno-kanalizacyjnej wewnętrznej i zewnętrznej, wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie remontu łazienek oraz wykonanie remontu kuchni przedszkolnej z zapleczem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja budynku Przedszkola nr 17” w tym m.in. roboty:
1) rozbiórkowe,
2) wykończeniowe tynkarskie, posadzkarskie i malarskie,
3) związane z montażem ścianek HPL,
4) związane z wykonaniem ścianek z g-k,
5) związane z montażem stolarki drzwiowej,
6) związane z demontażem instalacji sanitarnej,
7) związane z instalacją wodociągową,
8) związane z instalacją kanalizacyjną wewnętrzną,
9) związane z instalacją kanalizacyjną zewnętrzną,
10) związane z wykonaniem zasilania, WLZ i tablic,
11) związane z instalacją oświetleniową,
12) związane z instalacją gniazd wtyczkowych i zasilanie urządzeń,
13) związane z instalacją wyrównawczą,
14) związane z montażem wyposażenia kuchni i zaplecza kuchennego oraz wykonanie zabudowy stałej,
2. Miejsce wykonywania robót: Ostrów Wielkopolski, ul. 3-go Maja 17, działka nr: 107, 108, 109 obręb 0097.
3. Przedmiot zamówienia opisują następujące dokumenty:
1) Opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 9),
2) Projekt wykonawczy – branża sanitarna (załącznik nr 10),
3) Projekt wykonawczy – branża elektryczna (załącznik nr 11),
4) Projekt wykonawczy – architektura wnętrz (załącznik nr 12),
5) Projekt wykonawczy – architektura wnętrz_wizualizacje (załącznik nr 13),
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlano-sanitarnych (załącznik nr 14),
7) Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania instalacji elektrycznych (załącznik nr 15),
8) Przedmiar robót – branża budowlano-sanitarna (załącznik nr 16),
9) Przedmiar robót – branża elektryczna (załącznik nr 17).
UWAGA:
Przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy. Mając na uwadze, że w niniejszym postępowaniu przyjęto cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje ofertę jedynie na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji, audytu elektrycznego, audytu oświetleniowego, Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót – stanowiących załączniki do SWZ.
4. Inne wymagania i uwagi.
1) Wykonawca w okresie prowadzenia robót będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł.
2) Wykonawca będzie odpowiedzialny za wady przedmiotu umowy z tytułu rękojmi w okresie 3 lat, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
3) Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot umowy na okres 5 lat licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
4) Zamawiający wymaga od wykonawcy lub ewentualnego podwykonawcy, aby na podstawie stosunku pracy, o którym mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, zatrudnione były osoby wykonujące:
a) roboty budowlane w zakresie wykonania robót rozbiórkowych, robót montażowych i wykończeniowych,
b) roboty elektryczne w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych polegające na wykonaniu instalacji elektrycznej, oświetleniowej i gniazd wtyczkowych wraz z osprzętem, instalacji WLZ i tablic, instalacji wyrównawczej,
c) roboty sanitarne w zakresie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, wymiana urządzeń sanitarnych.
5) Nie dopuszcza się składania ofert częściowych. W zakres przedmiotowego zadania wchodzą roboty ogólnobudowlane. Biorąc pod uwagę faktyczny zakres robót, dzielenie zamówienia na zamówienia dotyczące poszczególnych branż jest nieuzasadnione i powodowałoby komplikacje na etapie wykonawczym a w niektórych przypadkach uniemożliwiałyby wykonanie przedmiotowego zadania. Zakres zamówienia obejmuje roboty wielobranżowe, które wzajemnie się uzupełniają i warunkują. Tym samym z inżynierskiego punktu widzenia nie jest możliwy podział zamówienia na osobne etapy tak aby nie powodować komplikacji. Ponadto przedmiot zamówienia może być wykonany w całości przez MŚP.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1066301,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1587930,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1066301,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane Marek Stankiewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6221880913
7.3.4) Miejscowość: Uciechów
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1066301,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |