Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1298F Drzecin - Nowe Biskupice, od km 0+000 do km 5+148”
Powiat Słubicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296603
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296603/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-18 11:22
- Lokalizacja
- Słubice, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3fd7d140-ffc9-4b5e-ae38-35d22b65e923
- Identyfikator
- 5981460085
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296603 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1298F Drzecin - Nowe Biskupice, od km 0+000 do km 5+148”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Słubicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967366
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 20
1.5.2.) Miejscowość: Słubice
1.5.3.) Kod pocztowy: 69-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiatslubicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatslubicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3fd7d140-ffc9-4b5e-ae38-35d22b65e9231.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1298F Drzecin - Nowe Biskupice, od km 0+000 do km 5+148”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fd7d140-ffc9-4b5e-ae38-35d22b65e923
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296603
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080907/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonanie projektu przebudowy drogi powiatowej nr 1298F Nowe Biskupice – Drzecin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257881
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.1.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 203252 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii, decyzji administracyjnych i pozwoleń
w tym decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), niezbędnych do realizacji inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1298F Drzecin - Nowe Biskupice,
od km 0+000 do km 5+148”.
Dokumentacja projektowa powinna umożliwiać Zamawiającemu przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane oraz realizację inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności przepisami ustawy Prawo budowlane.
Wystąpi konieczność wywłaszczeń działek ze względu na brak wymaganej szerokości, w celu wykonania poszerzenia drogi powiatowej i wykonania drogi dla pieszych i rowerów oraz w celu wykonania obejścia miejscowości Stare Biskupice. Orientacyjna ilość działek przeznaczona do podziału geodezyjnego to 15 szt. Ilość działek przeznaczona do podziału geodezyjnego może ulec zmianie po dokładnej analizie geodezyjnej.
2. Parametry projektowe zakresu objętego przedmiotem zamówienia.
Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać następujące podstawowe parametry projektowe:
1) klasa drogi: Z,
2) kategoria ruchu (projektowane obciążenie nawierzchni drogowej): KR3,
3) projektowana nawierzchnia: bitumiczna,
4) szerokość jezdni: 6,00 m,
5) szerokość chodników: 2,00 m (z możliwością lokalnych przewężeń wynikających z uwarunkowań terenowych),
6) długość rozbudowywanego odcinka drogi: 5 148 m (od km 0+000 do km 5+148).
Elementy drogi należy zaprojektować zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (tekst jednolity - Dz. U. z 2022 r.,
poz. 1518 z późn. zm.)
3. Zakres robót przewidywanych do zaprojektowania.
Dokumentacja projektowa powinna obejmować w szczególności zaprojektowanie następujących elementów inwestycji (uwzględniać następujące zakresy robót niezbędnych
do wykonania inwestycji):
1) rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej jezdni,
2) rozbiórkę istniejących chodników z betonowej kostki brukowej,
3) zaprojektowanie nowej konstrukcji jezdni drogi powiatowej nr 1298F,
4) umocnienie poboczy drogi na łukach poziomych z betonowej kostki brukowej,
5) wykonanie rowów przydrożnych,
6) wykonanie nowych chodników z betonowej kostki brukowej,
7) wykonanie zatok autobusowych w m. Nowe Biskupice – 2 szt.,
8) wykonanie oznakowania pionowego,
9) wykonanie oznakowania poziomego,
10) wykonanie kanalizacji deszczowej w miejscowości Stare Biskupice z odprowadzeniem wód opadowych poprzez separator i osadnik do zbiornika wodnego,
11) demontaż istniejących opraw oświetlenia drogowego,
12) zaprojektowanie nowego oświetlenia drogowego w miejscowościach Nowe Biskupice i Drzecin z oprawami typu LED,
13) wykonanie odwodnienia w miejscowości Nowe Biskupice poprzez wykonanie przydrożnych rowów odprowadzających do zbiorników wsiąkowo-odparowujących lub powierzchniowo (np. zastosowanie skrzynek rozsączających)
14) doświetlenie istniejących przejść dla pieszych,
15) przebudowę istniejących zjazdów oraz zaprojektowanie nowych zjazdów wraz z wymianą przepustów pod zjazdami,
16) wykonanie nowych pasów zieleni przydrożnej,
17) regulację wszystkich urządzeń zlokalizowanych w pasie drogowym do nowej niwelety jezdni i chodników,
18) plantowanie skarp oraz terenów płaskich w obrębie pasa drogowego,
19) zaprojektowanie przebudowy skrzyżowania drogi powiatowej nr 1298F z drogą wojewódzką nr 137 w zakresie niezbędnym do zapewnienia prawidłowego włączenia drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej,
20) zaprojektowanie przebudowy skrzyżowania drogi powiatowej nr 1298F z drogą krają nr 31 w zakresie niezbędnym do zapewnienia prawidłowego włączenia drogi powiatowej do drogi krajowej,
21) zaprojektowanie odnowy nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Stare Biskupice (długość odcinka drogi: ok 900,00 m – w zależności od zatwierdzonego wariantu projektowego długość może ulec zmianie),
22) zaprojektowanie wykonania obejścia w m. Stare Biskupice (rozbudowa drogi powiatowej na odcinku o długości ok. 260,00 m - w zależności od zatwierdzonego wariantu projektowego długość może ulec zmianie),
23) zaprojektowanie drogi dla pieszych i rowerów (ścieżki rowerowej) na całym odcinku drogi powiatowej,
4. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w dwóch etapach:
1) Etap I – uzyskanie map do celów projektowych i opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu (z inwentaryzacją stanu istniejącego i inwentaryzacją zieleni kolidującej z planowaną inwestycją) wraz z propozycją zastosowanych rozwiązań konstrukcyjno–materiałowych (przekroje konstrukcyjne przedstawione w szczególnych punktach projektowanego odcinka drogi, profil podłużny) w zakresie planowanego zadania inwestycyjnego, w oparciu o którą opracowany będzie projekt budowlany i techniczno-wykonawczy dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego. Sporządzona koncepcja musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego przed przystąpieniem do następnego etapu prac projektowych.
2) Etap II – opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego
i zagospodarowania terenu, projektu technicznego i wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót, kosztorysu inwestorskiego określającego szacunkową wartość planowanej inwestycji, projektu stałej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz dokumentacji geotechnicznej wymaganej prawem oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami pozwoleń, uzgodnień, opinii i decyzji na podstawie przepisów szczególnych: w tym uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, pozwolenia wodnoprawnego (jeśli będzie wymagane), decyzji podziałowych nieruchomości, decyzji na wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (jeśli będą wymagane).
Szczegółowy zakres zamówienia określony został w SWZ.
5. Opis przedmiotu zamówienia określa/uzupełnia także:
1) Plan orientacyjny przebiegu rozbudowanej drogi (w tym drogi dla pieszych i rowerów) – stanowiący załącznik Nr 6 do SWZ oraz
2) Projekt umowy - stanowiący załącznik Nr 5 do SWZ
„Plan orientacyjny (o którym mowa w pkt 1) ma charakter pomocniczy i przedstawia zasadniczy przebieg rozbudowy drogi powiatowej nr 1298F oraz orientacyjny odcinek odnowy nawierzchni w miejscowości Stare Biskupice. Ostateczny przebieg (w tym przebieg drogi dla pieszych
i rowerów), zakres rozwiązań projektowych, podziały nieruchomości oraz rozwiązania branżowe zostaną określone przez Wykonawcę w dokumentacji projektowej, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, warunków terenowych, uzgodnień oraz decyzji właściwych organów.”
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie ww. zamówienia publicznego złożone zostały cztery następujące oferty:Oferta Nr 1
Dolnośląska Pracownia Projektowa Sp. z o. o. – Lider Konsorcjum
ul. Jana Długosza 2
51-162 Wrocław
Roadcom Sp. z o. o. – Partner Konsorcjum
ul. Jana Kilińskiego nr. 4D lok. 21
56-400 Oleśnica
cena oferty – 1 070 100,00 zł brutto
Oferta Nr 2
Gorzowska Inżynierska Firma Konsultingowa InterPROJEKT Sp. z o. o
ul. Podmiejska 21a
66-400 Gorzów Wielkopolski
cena oferty – 725 700,00 zł brutto
Oferta Nr 3
Biuro Drogowe „TRASA” Wojciech Przyłucki
ul. Konwaliowa 1
69-110 Rzepin
cena oferty – 310 575,00 zł brutto
Oferta Nr 4
Piotr Szymański Zakład Projektowo-Budowlany P.S. Projekt
ul. Kolejowa 24c
58-310 Szczawno Zdrój
cena oferty – 478 470,00 zł brutto
Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września
2019 r. - Prawo zamówień publicznych, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 250 000 zł brutto. W związku z tym, że Zamawiający nie może zwiększyć ww. kwoty do oferty z najniższą ceną, (tj. do kwoty 310 575,00 zł brutto) unieważnia się ww. postępowanie – na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 310575 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1070100 PLN
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |