Sprzątanie pomieszczeń w budynku Instytutu Energetyki- Państwowego Instytutu Badawczego Oddział Gdańsk

INSTYTUT ENERGETYKI PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY ODDZIAŁ GDAŃSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00296644
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00296644/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-18 11:31
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6922e1c-1332-4b65-9e82-4dfb3fef0829
Identyfikator
5250008761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątaniaUsługi czyszczenia urządzeń biurowychUsługi sprzątania biurUsługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeńUsługi sprzątania parkingówUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296644 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sprzątanie pomieszczeń w budynku Instytutu Energetyki- Państwowego Instytutu Badawczego Oddział Gdańsk

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT ENERGETYKI PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY ODDZIAŁ GDAŃSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00002058600046

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Reja 27

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-870

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@ien.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ien.gda.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ien-gda.ezamawiajacy.

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzątanie pomieszczeń w budynku Instytutu Energetyki- Państwowego Instytutu Badawczego Oddział Gdańsk

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6922e1c-1332-4b65-9e82-4dfb3fef0829

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296644

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00166969

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OGO-01/ZP/U/TPBN/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 308000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I. Sprzątanie pomieszczeń wewnątrz budynku Instytutu Energetyki- Państwowego Insty-tutu Badawczego Oddział Gdańsk, które obejmują następujące zadania:
1) Zadanie I – bieżące utrzymanie czystości;
2) Zadanie II – nakładanie profesjonalnych powłok ochronnych na wykładziny podłogowe PCV;
3) Zadanie III – pranie dywanów i wykładzin dywanowych;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmujący cześć I zawarty w zał. nr 1 do SWZ .

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 200200 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II. Renowacja i sprzątanie terenów zielonych oraz odśnieżanie parkingów i ciągów komunikacyjnych dla pieszych należących do Zamawiającego, które obejmuje następujące zadania:
1) Zadanie I – sprzątanie terenów zewnętrznych;
2) Zadanie II - renowacja i sprzątanie terenów zielonych;
3) Zadanie III - odśnieżanie parkingów i ciągów komunikacyjnych.
Powierzchnia przedmiotu zamówienia w zakresie Części 2
1) Drogi i place utwardzone - 1500 m2
2) Chodniki - 43 m2
3) Zieleń i trawniki - 950 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmujący część II zawarty w zał. nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

4.5.5.) Wartość części: 107800 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 210000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 929880 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 210000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 44400 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 240100 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 44400 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi