Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Kruszwica
GMINA KRUSZWICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296661
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296661/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 11:35
- Lokalizacja
- Kruszwica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-376841a6-f127-46a1-8dce-08e6e4afc004
- Identyfikator
- 5562751234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296661 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Kruszwica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadgoplańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523515010
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13016771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Kruszwica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-376841a6-f127-46a1-8dce-08e6e4afc004
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296661
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033463/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Kruszwica- budynek przy ul. Kolegiackiej 1, Nadgoplańskiej 9
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2 Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu, Działania 2.18 Ciepłownie, sieci ciepłownicze i efektywność energetyczna budynków komunalnych OPPT, programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219780
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIFZ-Z.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2303073,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2 Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu, Działania 2.18 Ciepłownie, sieci ciepłownicze i efektywność energetyczna budynków komunalnych OPPT, Celu szczegółowego 2 (i.) Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych:
a) Budynek przy ul. Nadgoplańskiej 9
Stan istniejący:
Budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Trzy budynki parterowe, niepodpiwniczone, z poddaszem nieużytkowym. Jeden budynek parterowy, podpiwniczony, z poddaszem użytkowym. Budynki wykonane w technologii tradycyjnej murowanej z dachem drewnianym dwuspadowym pokrytym blachodachówką lub papą. Ściany zewnętrzne zostały wykonane z cegły pełnej 46 cm, otynkowane, ściany wewnętrzne - otynkowane, wykonane z cegły pełnej o zróżnicowanych grubościach, ścianki działowe na poddaszu zbite z desek. Strop drewniany bez ocieplenia. Podłoga na gruncie składa się z wylewki betonowej bez ocieplenia. Stolarka okienna
i drzwiowa zróżnicowana – PCV i drewniana. Na parterze znajdują się cztery lokale mieszkalne. Na poddaszu zlokalizowany jest jeden lokal mieszkalny. Część wspólną stanowi nieogrzewany wiatrołap, klatka schodowa i pom. gospodarcze. Budynek wyposażony jest w instalacje: wentylacji grawitacyjnej, wod.-kan. i elektryczną. Każdy lokal zaopatrzony jest w indywidualne źródło ciepła – piec kaflowy oraz zbiorniki elektryczne lub przepływowe podgrzewacze do ciepłej wody użytkowej.
Opis przedsięwzięcia termomodernizacyjnego
Projektuje się docieplenie:
- ścian zewnętrznych za pomocą styropianu o gr. 17 cm (λ⩽0,038 W/(m*K)), wykończenie ścian tynkiem mineralnym cienkowarstwowym i malowanie farbą elewacyjną w kolorze szarym;
- stropu nad piwnicą w podpiwniczonym budynku za pomocą wełny mineralnej o gr. 17 cm (λ⩽0,038 W/(m*K)) i wykończenie sufitu płytami GK na stelażu;
- stropów nad parterem trzech budynków mieszkalnych z poddaszami nieużytkowymi za pomocą wełny mineralnej o gr. 29 cm (λ⩽0,038 W/(m*K));
- dachu budynku z poddaszem użytkowym wełną mineralną o łącznej gr. 26 cm. Lokale na poddaszu mają wykończone sufity za pomocą płyt GK. Prace termomodernizacyjne dachu planuje się przeprowadzić poprzez rozbiórkę pokrycia dachu i deskowania, dostanie się do sufitu podwieszanego od zewnątrz, ułożenie folii paroizolacyjnej, następnie umieszczenie wełny mineralnej pomiędzy stelażem sufitu podwieszanego i krokwiami, ułożenie folii paroprzepuszczalnej, montaż nowych kontrłat, deskowania pełnego i blachodachówki. Projektuje się również nowe odwodnienie dachu za pomocą rynien i rur spustowych PCV. W celu zachowania spójności projektuje się obróbkę istniejącego komina przy użyciu tej samej blachy co na połaciach dachu. Docieplenie dachu nad pomieszczeniem 1.1. i częścią pom. 1.2. projektuje się w analogiczny sposób. Ponadto projektuje się wymianę pokrycia dachu nad wejściem do piwnicy.
Projektuje się wymianę:
- stolarki okiennej na okna PCV trzyszybowe (U⩽ 0,9 W/(m2*K));
- stolarki drzwiowej zewnętrznej oraz do lokali na drzwi z blachy lakierowanej z wypełnieniem EPS lub PUR (U⩽ 1,3 W/(m2*K)).
- pieców kaflowych na kominki z płaszczem wodnym o mocy do 10kW z zamkniętą komorą spalania oraz z podajnikiem pelletu.
Projektuje się nowe zbiorniki cwu z grzałkami elektrycznymi oraz wentylację hybrydową:
w pomieszczeniach z kominkami przewidziano wentylację grawitacyjną, a w pozostałych pomieszczeniach wentylację mechaniczną.
b) Budynek przy ul. Kolegiackiej 1
Stan istniejący:
Budynek mieszkalny wielorodzinny położony przy ul. Kolegiackiej 1 w Kruszwicy (dz.nr 59/2, obręb ewidencyjny 0005 Kruszwica. Budynek parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. Wykonany w technologii tradycyjnej murowanej z dachem drewnianym dwuspadowym pokrytym blachodachówką. Ściany zewnętrzne zostały wykonane z cegły pełnej 46 cm, otynkowane, ściany wewnętrzne – otynkowane wykonane z cegły pełnej o zróżnicowanych grubościach, ścianki działowe na poddaszu zbite z desek. Strop drewniany bez ocieplenia. Podłoga na gruncie składa się z wylewki betonowej bez ocieplenia. Stolarka okienna i drzwiowa zróżnicowana – PCV i drewniana. Na parterze znajduje się pięć lokali mieszkalnych na wyższej kondygnacji – poddaszu zlokalizowane są dwa lokale mieszkalne. Część wspólną stanowi nieogrzewany korytarz i klatka schodowa. Budynek wyposażony jest w instalacje: wod.-kan., elektryczną, wentylację grawitacyjną. Każdy z lokali posiada indywidualne źródło ciepła- piec kaflowy, ciepła woda pozyskiwana jest z zbiorników elektrycznych lub z przepływowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej.
Opis przedsięwzięcia termomodernizacyjnego
Projektuje się docieplenie:
- ścian zewnętrznych za pomocą styropianu o gr. 16 cm (λ⩽0,038 W/(m*K)), wykończenie ścian tynkiem mineralnym cienkowarstwowym malowanie farbą elewacyjną bez bieli tytanowej w kolorze szarym (zbliżonym do istniejącego).;
- dachu budynku z poddaszem użytkowym wełną mineralną o łącznej gr. 25 cm. Lokale na poddaszu mają wykończone sufity za pomocą płyt GK. Prace termomodernizacyjne dachu planuje się przeprowadzić poprzez rozbiórkę pokrycia dachu i deskowania, dostanie się do sufitu podwieszanego od zewnątrz, ułożenie folii paroizolacyjnej, następnie umieszczenie wełny mineralnej pomiędzy stelażem sufitu podwieszanego i krokwiami, ułożenie folii paroprzepuszczalnej, montaż nowych kontrłat, deskowania pełnego i blachodachówki. Projektuje się również nowe odwodnienie dachu za pomocą rynien i rur spustowych PCV. W celu zachowania spójności projektuje się obróbkę kominów przy użyciu tej samej blachy co na połaciach dachu.
Projektuje się wymianę:
- stolarki okiennej na okna PCV trzyszybowe (U⩽ 0,9 W/(m2*K)) oraz U⩽ 1,1 W/(m2*K) dla okien połaciowych);
- stolarki drzwiowej zewnętrznej oraz do lokali na drzwi z blachy lakierowanej z wypełnieniem EPS lub PUR (U⩽ 1,3 W/(m2*K)).
- pieców kaflowych na kominki z płaszczem wodnym o mocy do 10kW z zamkniętą komorą spalania oraz z podajnikiem pelletu.
Projektuje się nowe zbiorniki cwu z grzałkami elektrycznymi oraz wentylację hybrydową:
w pomieszczeniach z kominkami przewidziano wentylację grawitacyjną, a w pozostałych pomieszczeniach wentylację mechaniczną.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2238693,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2238693,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2238693,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MEGA Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562448398
7.3.3) Ulica: ul. Cicha 15A
7.3.4) Miejscowość: Inowrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 88-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Na tym etapie nazwy firm podwykonawców nie są znane
Części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom:
- roboty budowlane branży instalacji sanitarnych
- roboty budowlane branży instalacji elektrycznych
- roboty ogólnobudowlane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2238693,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |