Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy
GMINA KRUSZWICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296726
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296726/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 11:46
- Lokalizacja
- Kruszwica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04a6b26d-73bc-4c44-b103-8a9c2ab9a49a
- Identyfikator
- 5562751234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296726 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadgoplańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523515010
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12835001.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04a6b26d-73bc-4c44-b103-8a9c2ab9a49a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296726
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033463/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171598
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIFZ-Z.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8221126,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 45000000-7 Roboty budowlane
CPV 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
CPV 45223000-6 Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
CPV 45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
CPV 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
CPV 45212000-6 Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
CPV 45212200-8 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
CPV 45212220-4 Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
CPV 45212100-7 Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych
CPV 45212211-8 Roboty budowlane w zakresie lodowisk
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Zadanie pn. „Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy” realizowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Budowy Lodowisk– Edycja 2025.
Termin realizacji: do dnia 30.11.2027 r. w tym:
- 4 miesiące na wykonanie dokumentacji budowlanej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
- do 30.11.2027 r. robót budowlanych oraz uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.
1. Przedmiot zamówienia: wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania pn.: „Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy”
2. Stan istniejący:
Przedmiotowy teren stanowi nieutwardzony plac bez zabudowań zlokalizowany w Kruszwicy przy ul. Kujawskiej na części działki o nr ewidencyjnym 319/8 Obr 5 ( po podziale 319/9).
3. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na wykonaniu w systemie zaprojektuj i wybuduj „Budowy całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego w Kruszwicy” w tym:
- opracowanie koncepcji projektowej oraz uzyskanie pozytywnej akceptacji Zamawiającego wszystkich przedstawionych koncepcji ( Wykonawca przedstawi 3 różne wizualizacje budynku w różnej gamie kolorystycznej (błękit zgodnie z PFU, szarości i beże lub inne zgodnie z propozycją Wykonawcy), w tym jedna z wizualizacjami sylwetek sportowych na ścianie wschodniej- grafiki o wysokości około 5 m oraz szerokości proporcjonalnej do wysokości, 4 sylwetki sportowe),
- uporządkowanie i przygotowanie terenu budowy,
- w oparciu o zaakceptowaną przez Zamawiającego koncepcję wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454 z późn. zm.) i uzyskanie wymaganych przepisami warunków [w tym zaopatrzenia w poszczególne media od gestorów poszczególnych sieci], uzgodnień, zgód i pozwoleń,
- Uzyskanie za pośrednictwem Zamawiającego pozytywnego zaopiniowania wykonanego projektu z Ministerstwa Sportu,
- sporządzenie szczegółowego harmonogramu wykonania poszczególnych opracowań projektowych stanowiących kompletną dokumentację wykonawczą uwzględniającego czas na uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, odstępstw i decyzji na wykonanie przedmiotowego zamierzenia budowlanego. Zamawiający wymaga, aby w harmonogramie ujęty był czas wykonywania wszystkich niezbędnych czynności w sposób zapewniający wykonanie przedmiotowego zamierzenia budowlanego (opracowanie dokumentacji i uzyskanie stosownych decyzji i pozwoleń) w terminie umownym,
- sporządzenie bądź pozyskanie aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej obszaru będącego przedmiotem zamówienia jeżeli wystąpi taka konieczność,
- sporządzenie bądź pozyskanie aktualnych badań geotechnicznych obszaru będącego przedmiotem zamówienia jeżeli wystąpi taka konieczność,
- uzyskanie aktualnych warunków przyłączenie do mediów jeżeli wystąpi taka konieczność,
- wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, ekspertyz, odstępstw oraz finalnie decyzji o pozwolenia na budowę,
- wykonanie projektów technicznych niezbędnych branż, tj.:
instalacji p-poż,
elektrycznej,
teletechnicznej [KD, SSWiN, CCTV], wraz z ewentualnymi systemami ochrony
p.poż. – SSP, DSO
wentylacyjnej,
c.o.,
wodno-kanalizacyjnej,
kanalizacji deszczowej,
drogowej, w tym projekty zjazdu, organizacji ruchu dla wszystkich prac na
styku z pasem drogowym, z kompletem uzgodnień,
instalacji technologii zamrażania płyty lodowiska,
instalacja odzyskiwania ciepła z przegrzania,
instalacja do ogrzewania na potrzeby rolby i topielnika,
aranżacji wnętrza (szczegółowe rozwiązania materiałowe i kolorystyczne dotyczące sufitów, okładzin ściennych i podłóg w szczególności doboru polipropylenowych mat nawierzchni do wewnętrznego boiska sportowego, szczegółowy dobór elementów wyposażenia w tym wyposażenia wypożyczalni łyżew i sprzętu sportowego na potrzeby boiska wielofunkcyjnego wraz z zestawieniem ilościowym i kalkulacją cenową),
systemu komunikacji wizualnej wewnętrznej: logotypy, tablice informacyjne,
oznakowanie pomieszczeń, oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych,
awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego wraz z oznakowaniem ewakuacyjnym,
oraz innych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia dokumentacji,
- wykonanie projektów wykonawczych niezbędnych branż, j.w.,
- sporządzenie przedmiaru robót,
- sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- opracowania kosztorysów ofertowych,
- sporządzenie harmonogramu realizacji inwestycji,
- opracowania dokumentacji powykonawczej łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia, atestami, informacją o udzielonej gwarancji, wytycznymi użytkowymi i dotyczącymi konserwacji.
Dokumentacja powinna zawierać zgodnie z obowiązującymi przepisami także:
plan bioz,
wytyczne dla projektu organizacji placu budowy, technologii wykonania i montażu,
projekty obiektów tymczasowych i towarzyszących,
opracowanie systemu obiegu dokumentacji na budowie i sprawdzenia dokumentacji projektowej.
-wykonawstwo polegające na: wykonaniu prac budowlanych, instalacyjnych i wyposażenia całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska i boiska wielofunkcyjnego oraz pomieszczeń towarzyszących na podstawie zaakceptowanego przez Zamawiającego Projektu Wykonawczego wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa stanowisk służb oraz ostatecznym pozwoleniem na użytkowanie.
- sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót na podstawie przedmiotowej dokumentacji
- wyposażenie obiektu w wymagany sprzęt zgodnie z PFU oraz załącznikiem nr 1 do SWZ
Zaprojektowany w oparciu o sporządzony Program Funkcjonalno-Użytkowy budynek po budowie ma pełnić funkcję lodowiska działającego całorocznie (lub w zależności od profilu użytkowego: od jesieni do wiosny) oraz możliwości organizacji poza sezonem lodowiska, rozgrywek w dyscyplinach minimum: koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, siatkówka, tenis oraz możliwość korzystania z obiektu jako rolkowiska dla jazdy na rolkach i wrotkach. Projekt zakłada uniwersalizm w tej materii.
Parametry budynku:
- Powierzchnia zabudowy min. 1559,00 m2
- Powierzchnia użytkowa ok. 1500,00 m2
- Wysokość ok. 9,00 m
- Kubatura ok. 10400,00 m3 (w tym 9000 m3 samej hali)
- Liczba kondygnacji nadziemnych 1
- Liczba kondygnacji podziemnych 0
(...)
5. Podstawa opracowania dokumentacji projektowej:
- Program Funkcjonalno-Użytkowy z 2024r. „Budowa całorocznego lodowiska z funkcją rolkowiska Kruszwicy” opracowany przez firmę RENOVO Piotr Piątek
- Zał. Nr 1 do OPZ- Dodatkowe wymagania Zamawiającego
- SWZ
6. Wytyczne dla Wykonawcy:
a) wykonanie płyty mrożeniowej w technologii żelbetowej lub betonowej wraz z systemem rur stanowi "kluczową część zamówienia" i musi zostać wykonane osobiście przez:
- Wykonawcę (jeśli sam wykazał się doświadczeniem),
- lub członka konsorcjum, który to doświadczenie posiada.
Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę (lub odpowiednio przez Podmiot udostępniający zasoby na zasadach art. 118 PZP) kluczowej części zamówienia, tj. wykonania płyty mrożeniowej lodowiska w technologii żelbetowej lub betonowej z systemem rur zatopionych w betonie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych
45212211-8 - Roboty budowlane w zakresie lodowisk
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10179900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11900000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10179900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Girder sp. z o.o.;
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: LODOWISKA.info Sp. z o.o.; ul. Morawa 41; 40-353 Katowice
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8883116158
7.3.3) Ulica: ul. Aleja Jana Pawła II 111
7.3.4) Miejscowość: Włocławek
7.3.5) Kod pocztowy: 87-800
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Nie wybrano na etapie przetargu
Części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom:
Część robót ogólnobudowlanych; roboty branży sanitarnej, elektrycznej,
roboty zagospodarowania terenu, dostawa i montaż wyposażenia
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10179900,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W toku postępowania przeprowadzono negocjacje w celu ulepszenia treści złożonych ofert| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |