Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym - Termomodernizacja budynku LKS w Olszynie
GMINA HERBY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296802
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296802/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 12:00
- Lokalizacja
- Herby, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d727c4f0-05c4-4f26-ba6e-a54c586848c5
- Identyfikator
- 5751865335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296802 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym - Termomodernizacja budynku LKS w Olszynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HERBY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398439
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubliniecka 33
1.5.2.) Miejscowość: Herby
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-284
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 343574100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@herby.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.herby.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaherby.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym - Termomodernizacja budynku LKS w Olszynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d727c4f0-05c4-4f26-ba6e-a54c586848c5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296802
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630279/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym - Termomodernizacja budynku LKS w Olszynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane ze środków: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.01-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228010
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.IZ.271.6.2026.P
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 292276,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie prac związanych z realizacją inwestycji pn.: Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym - Termomodernizacja budynku LKS w Olszynie, przy ul. Jałowcowej 34 w miejscowości Olszyna, gmina Herby, powiat lubliniecki, województwo śląskie.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku LKS w Olszynie i budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, w sposób zgodny z zasadami DNSH, należy przez to rozumieć zasadę „nie czyń poważnych szkód” (Do No Significant Harm) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia w sprawie taksonomii, przyjętych na podstawie tego rozporządzenia aktów delegowanych oraz wytycznych Komisji Europejskiej co do zastosowania zasady “nieczynienia znaczącej szkody” w odniesieniu do rozporządzenia 2020/842 z dnia 18 czerwca 2020 r. ustanawiające Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Dz. Urz. EU L z 2021 r. nr 57 str. 17).
Rozporządzenie określa następujące cele środowiskowe:
- łagodzenie zmian klimatu,
- adaptację do zmian klimatu,
- zrównoważone wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych i morskich,
- przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym,
- zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontrola,
- ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów.
W związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do:
1) przygotowania audytu przedrozbiórkowego oraz wykazu odpadów, które mogą powstać w trakcie realizacji robót niezbędnego do przygotowania raportu powykonawczego,
2) sporządzenia raportu powykonawczego zawierającego informacje dotyczące realizacji robót z uwzględnieniem zasad DNSH.
3) prowadzenia robót w sposób i przy wykorzystaniu maszyn i urządzeń pozwalających na ograniczenie emisji hałasu, pyłu i innych substancji w czasie robót rozbiórkowych
4) sporządzania raportów z pomiarów emisji hałasu, kurzu oraz poziomu zanieczyszczeń podczas wykonywania prac budowlanych, których wyniki zostaną ujęte w raporcie powykonawczym
5) bieżącej oceny fizycznych zagrożeń klimatycznych, które mogą być istotne dla prowadzonych budynku będącego przedmiotem prac termomodernizacyjnych.
Ogólny zakres robót:
Branża budowlana:
Realizacja robót branży budowlanej polega na wykonaniu termomodernizacji budynku zaplecza boiska sportowego przy ulicy Jałowcowej 34 w Olszynie polegającej na dociepleniu ścian i stropodachu budynku oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej.
Branża elektryczna:
Realizacja robót branży elektrycznej polega na budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,0 kWp na dachu budynku zaplecza boiska sportowego przy ulicy Jałowcowej 34 w Olszynie wraz z wymianą istniejących lamp oświetleniowych na oprawy typu LED oraz demontaż i ponowny montaż instalacji odgromowej w związku z pracami termomodernizacyjnymi i zabudową paneli PV.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 357006,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 357006,61 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 357006,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Remontowo-Budowlana SOL-BUD Mariusz Sobala
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751702343
7.3.3) Ulica: Mickiewicza 3C
7.3.4) Miejscowość: Koszęcin
7.3.5) Kod pocztowy: 42-286
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 357006,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |