Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku

MIASTO BRAŃSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00516953
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00516953/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-26 09:03
Lokalizacja
Brańsk, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66a44727-ce63-498c-88d0-b0f8162348ef
Identyfikator
5432069834
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie kopania rowówPodsypywanie glebyRekultywacja terenuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty instalacyjne elektryczneInne instalacje elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00516953 z dnia 2024-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BRAŃSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658947

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8

1.5.2.) Miejscowość: Brańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-120

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 7375005

1.5.8.) Numer faksu: +48 85 7375363

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bransk.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.bransk.wrotapodlasia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/bransk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66a44727-ce63-498c-88d0-b0f8162348ef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00516953

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00018379/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00461985

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKM.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn.: „Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku”. Zadanie dofinansowane z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego. Przedmiotem zamówienia jest budowa parkingu dla samochodów osobowych przed cmentarzem rzymskokatolickim w Brańsku przy ul. Bielskiej na działkach nr ewid.512/10, 512/11, 922 w obrębie 051 Brańsk, pow. bielski wraz z budową wewnętrznej linii kablowej YAKXs 4x25mm2 oświetlenia parkingu wraz z oprawami typu LED.
Zakres inwestycji obejmuje:
• roboty branży drogowej: wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni parkingu wraz z obramowaniem – ciąg pieszojezdny do bramy cmentarza o szerokości 5,0m, 60 miejsc postojowych w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz drogi manewrowe do nich o szerokościach odpowiednio 4,0 i 5,0m w zależności od lokalizacji. Wzdłuż całego muru cmentarza przy granicy działki utwardzenie o szer. 2,0m przeznaczone dla ruchu pieszych przyległe do dróg manewrowych. Dojście oraz teren wokół istniejącej toalety również przewidziano do utwardzenia. Wszystkie nawierzchnie twarde należy wykonać z kostki brukowej betonowej grubości 8cm zróżnicowanej kolorystycznie dla wizualnego rozróżnienia przeznaczenia i funkcji. Nawierzchnię miejsc postojowych dla samochodów osobowych należy wykonać w kolorze szarym, drogi manewrowe w kolorze grafit, zaś chodniki i inne utwardzenia w kolorze czerwonym. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych dodatkowo wymalowane i oznakowane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami dotyczącymi oznakowania. Teren parkingu na granicy utwardzeń obramowany będzie wtopionymi krawężnikami betonowymi 12cmx25cm. Za obramowaniem od strony trawników projektowane są pobocza żwirowe o szer. 0,75m z kruszywa CNR grubości 10 cm. Odcinek chodnika z prawej strony przy murze, prowadzący do drugiego wjazdu i wejścia na cmentarz będzie obramowany obrzeżami betonowymi 8cmx30cm ze spadkiem poprzecznym od strony muru w stronę przyległego trawnika.
• roboty branży elektrotechnicznej: budowa wewnętrznej linii oświetleniowej wraz z oprawami typu LED na podstawie warunków przyłączenia przyłączenia – która pozostanie na majątku Gminy Miasta Brańsk.

1.2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony we:
1) wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ,
2) dokumentacji projektowej, przedmiarach robót, szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ, która stanowić będzie załącznik do umowy;
Zamawiający wymaga, aby realizacja przedmiotu zamówienia nastąpiła na warunkach i zasadach określonych we wzorze umowy oraz zgodnie z dokumentacją projektową. Zamawiający informuje, że załączony przedmiar robót ma charakter poglądowy/informacyjny i nie może stanowić wyłącznej podstawy wyliczenia ceny oferty. Wartości przedstawione w przedmiarze robót służą celom pomocniczym przy wyliczeniu ceny oferty, przy czym oferowana przez Wykonawcę cena stanowi cenę ryczałtową, w związku z czym winna uwzględniać wszystkie nakłady, które są konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia opisanego w niniejszej SWZ.

1.3. Przed złożeniem oferty Zamawiający przewiduje możliwość dokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej terenu, na którym będzie realizowana inwestycja.
1) Wizja lokalna, która ma służyć jako czynność pomocnicza przy opracowaniu oferty, jest nieobowiązkowa. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu przyszłych robót w dniu 28.08.2024 r. Zbiórka zainteresowanych przed wejściem głównym na teren cmentarza przy ul. Bielskiej w Brańsku, o godzinie 11:00. Wizja lokalna nie stanowi zebrania Wykonawców, o którym mowa w art. 136 ustawy. Opis sposobu udzielania wyjaśnień zawiera pkt 18 SWZ.
2) Osobą do kontaktu w sprawi wizji lokalnej jest: Magdalena Sycewicz, tel.85 7375005 w. 25, e-mail: msycewicz@bransk.um.gov.pl .
3) Podczas wizji nie będą przyjmowane żadne zapytania ani udzielane żadne wyjaśnienia dotyczące treści SWZ.
4) Jakiekolwiek koszty związane z wizją lokalną i inspekcją terenu budowy i jego otoczenia ponosi Wykonawca.

1.5. Szczegółowe wymagania Zamawiającego:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do zabezpieczenia terenu przed ewentualnymi zniszczeniami we własnym zakresie oraz do zapewnienia bezpieczeństwa przejścia w miejscach wykonywania robót.
2) Wykonawca będzie realizował zamówienie na podstawie Dokumentacji Projektowej oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, będącej załącznikiem do SWZ.
3) Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2024 r., poz. 725 z późn. zm.), z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej oraz obowiązującymi normami, pod nadzorem osób posiadających odpowiednie uprawnienia.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania najwyższej staranności przy wykonywaniu zadania, usterki i szkody powstałe w trakcie realizacji zadania będą usuwane natychmiast po ich powstaniu przez Wykonawcę na jego koszt.
5) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia sprawnego, stałego i ciągłego nadzoru robót przez kierownika budowy.
6) Wykonawca udzieli pisemnej gwarancji na roboty budowlane na okres wskazany w ofercie, nie krótszy niż 3 lata.

1.6. Uwagi:
1) W przypadku kolizji z istniejącymi urządzeniami i obiektami infrastruktury technicznej, Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego dokona przełożenia lub zabezpieczenia ww. instalacji lub urządzeń.
2) Jakiekolwiek szkody powstałe podczas prowadzenia robót budowlanych usuwa Wykonawca na własny koszt.
1.7. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy określono w § 6 projektu umowy.
1.8. Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
1.9. Zgodnie z art. 101 ust 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
1.10. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z ustawą Prawo budowlane (Dz.U. z 2024 r., poz. 725 z późn. zm.) Wskazane przez Zamawiającego nazwy własne producentów nie są wiążące dla Wykonawcy i należy je traktować jako przykładowe do określenia parametrów i wymogów technicznych. Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach, wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo. Do wskazanych w dokumentacji projektowej i w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych znaków towarowych, patentów lub pochodzenia zastosowanie ma określenie „lub równoważne", co oznacza, że Wykonawca może użyć innych produktów niż określone w dokumentacji projektowej i w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, jednakże wyłącznie pod warunkiem, ze posiadają one tożsamy charakter użytkowy (tożsamość funkcji) oraz, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych oraz bezpieczeństwa użytkowania nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego. W miejscu, gdzie Zamawiający dokonuje opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 Ustawy Zamawiający, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
1.11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112310-1 - Podsypywanie gleby

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejsze oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
W postępowaniu na roboty budowlane w ramach zadania pn.: „Budowa parkingu przy cmentarzu rzymskokatolickim w Brańsku” do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 04.09.2024 r. do godziny 9.00 wpłynęły 3 oferty .
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 520 000,00 zł brutto.

W przedmiotowym postępowaniu ceny wszystkich złożonych ofert, przewyższają kwotę jaką
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W wyniku przeprowadzonej analizy finansowej ustalono, iż Zamawiający nie ma możliwości
zwiększenia środków finansowych na realizację zamówienia do oferty z najniższą ceną.

W tym stanie faktycznym i prawnym, unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia jest w pełni zasadne.
2024-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane