Budowa zatoki autobusowej dworzec droga nr 1584D (dworzec PKP Oława)
Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296908
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296908/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 12:23
- Lokalizacja
- Oława, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f51d0e80-6a7a-4b19-8741-3d8daab08ab4
- Identyfikator
- 9121661171
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296908 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zatoki autobusowej dworzec droga nr 1584D (dworzec PKP Oława)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie
1.3.) Oddział zamawiającego: PZD w Oławie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931959992
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Zamkowy 18
1.5.2.) Miejscowość: Oława
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 30 330 19
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzd-olawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd-olawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f51d0e80-6a7a-4b19-8741-3d8daab08ab41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Budowa i utrzymanie dróg i mostów
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zatoki autobusowej dworzec droga nr 1584D (dworzec PKP Oława)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f51d0e80-6a7a-4b19-8741-3d8daab08ab4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296908
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037226/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Budowa zatoki autobusowej dworzec droga nr 1584D (dworzec PKP Oława)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219330
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.251.11.2026.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 731543,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Budowa zatoki autobusowej dworzec droga nr 1584D (dworzec PKP Oława)
W zakresie inwestycji planuje się przebudowę nawierzchni utwardzonych, budowę zatoki autobusowej z dwoma peronami do zatrzymywania, utwardzenie wyspy dzielącej pomiędzy ul. Spacerową a projektowana zatoką oraz budowę dodatkowej wyspy przeznaczonej dla oczekujących podróżnych. Projektowane utwardzenia zostaną dowiązane do projektowanych utwardzeń przed budynkiem dworca oraz do nawierzchni ul. Spacerowej. Zatoka autobusowa będzie miała szerokość 7,00m, z podziałem na dwa perony o szerokości po 3,50m każdy. Wyspa oddzielająca peron od ulicy Spacerowej będzie miała szerokość 2,75m. Na wyspie zostanie zamontowana bariera wydzielająca zgodna z przyjętymi standardami. Nawierzchnia wyspy zostanie dowiązana do istniejącego krawężnika zlokalizowanego od strony ul. Spacerowej. W przypadku nie otrzymania dofinansowania na realizację niniejszego zadania Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 741920,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 967585,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 741920,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WASBUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 543668418
7.3.3) Ulica: Cicha 3
7.3.4) Miejscowość: Grodków
7.3.5) Kod pocztowy: 49-200
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty elektryczne
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 741920,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |