Roboty budowlane polegające na remoncie dróg ewakuacyjnych przeciwpożarowych – remont schodów drewnianych w Urzędzie Skarbowym w Kępnie
Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00296934
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00296934/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-18 12:27
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eb34410e-79f1-4396-aceb-99c717cb22cd
- Identyfikator
- 7781029219
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296934 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na remoncie dróg ewakuacyjnych przeciwpożarowych – remont schodów drewnianych w Urzędzie Skarbowym w Kępnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022972
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dolna Wilda 80A
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-501
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzetargi.ias.poznan@mf.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielkopolskie.kas.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ias-poznan.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane polegające na remoncie dróg ewakuacyjnych przeciwpożarowych – remont schodów drewnianych w Urzędzie Skarbowym w Kępnie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb34410e-79f1-4396-aceb-99c717cb22cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296934
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00131556/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Robota budowlana polegająca na remoncie dróg ewkuacyjnych ppoż-remont schodów US Kępno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W roku 2026 Zamawiający przeprowadził, w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dróg ewakuacyjnych przeciwpożarowych – remont schodów drewnianych nr 3001-ILZ.260.2.2026. W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
Przepis art. 305 pkt 2 Pzp dopuszcza, że Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty. Zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym Zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą, a pierwotne warunki zamówienia nie
zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-4560e5db-7b03-4d73-b3ea-e25b9dcec179
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3001-ILZ.260.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 115829,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie schodów drewnianych, usytuowanych w centralnej części obiektu i stanowiących również główną drogę ewakuacyjną w budynku Urzędu Skarbowego w Kępnie przy
ul. Rynek 4.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo ewentualnego zwiększenia zamówienia podstawowego w ramach prawa opcji, która obejmować będzie roboty budowlane polegające na malowaniu ścian i sufitów dróg ewakuacyjnych, przeciwpożarowych piętra II oraz klatki schodowej w budynku Urzędu Skarbowego w Kępnie przy ul. Rynek 4.
Zakres oraz warunki uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji określone zostały w załącznikach nr 1 A i 1D do Zaproszenia (dokumentacja techniczna) oraz w załączniku nr 6 do Zaproszenia (projektowane postanowienia umowy)
UWAGA: Przedmiot zamówienia wykonywany będzie na czynnym obiekcie. Teren budowy przekazany zostanie wykonawcy w całości odrębnie dla zamówienia podstawowego i zamówienia w ramach prawa opcji (po uprzednim złożeniu przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentach:
1) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 1A,
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik nr 1B,
3) Przedmiar robót zamówienie podstawowe - załącznik nr 1C,
4) Przedmiar robót zamówienie w ramach prawa opcji – załącznik nr 1D.
Wszystkie ww. dokumenty stanowią załączniki do Zaproszenia – Opis Przedmiotu Zamówienia.
3. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia. Przedmiotowy wymóg nie dotyczy czynności związanych z kierowaniem robotami, nadzorem (w tym BHP i ppoż.) nad realizowanymi robotami budowlanymi oraz transportem materiałów i osób na teren realizowanych robót budowlanych.
Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45422100-2 - Stolarka drewniana
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45410000-4 - Tynkowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DeFloor.pl Adam Ponitka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5140142091
7.3.3) Ulica: ul. Anny Jagiellonki 52
7.3.4) Miejscowość: Ostrzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 63-500
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Termin wykonania zamówienia:1) zamówienie podstawowe – 12 tygodni liczonych od dnia podpisania umowy,
2) zamówienie w ramach prawa opcji – 5 tygodni liczonych od daty złożenia oświadczenia woli, o którym mowa w § 17 ust. 2 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 6 do Zaproszenia.
2. Wynagrodzenie ryczałtowe 129 000,00 zł brutto:
1) za wykonanie zamówienia podstawowego 115 000,00 zł brutto,
2) za wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji 14 000,00 zł brutto.
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |