Zakup fabrycznie nowego samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t z zabudową typu kontener.
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00297005
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00297005/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-18 12:41
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1154e797-465a-4a52-842f-4eb904bbfde8
- Identyfikator
- 8971710346
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00297005 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup fabrycznie nowego samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t z zabudową typu kontener.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020204230
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Solny 14
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-062
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: araw@araw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://araw.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1154e797-465a-4a52-842f-4eb904bbfde81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka Akcyjna prawa handlowego, którymi akcjonariuszami są Gmina Wrocław i inne gminy aglomeracji wrocławskiej.
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup fabrycznie nowego samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t z zabudową typu kontener.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1154e797-465a-4a52-842f-4eb904bbfde8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297005
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00130168/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup fabrycznie nowego samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t z zabudową typu kontener.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280622
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP/04/2026/ARAWSA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup jednego fabrycznie nowego samochodu transportowego (rok produkcji nie starszy niż 2026 r.) o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z zabudową typu kontener. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), określający minimalne wymagania techniczne, funkcjonalne oraz parametry eksploatacyjne, zawarte są w SWZ. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć pojazd kompletny, wolny od wad fizycznych i prawnych, posiadający homologację uprawniającą do poruszania się po drogach publicznych RP oraz dokumentację niezbędną do jego rejestracji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34136200-1 - Półciężarówki z usztywnieniem
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneArt. 255 pkt 3 ustawy Pzp (cyt.: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty).
Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez Wykonawcę CARRARA Sp. Z o.o. ul. Lwowska 1, 20 – 128 Lublin NIP: 946 – 229 – 28 – 69, której cena wynosi 258 300,00 zł brutto (słownie: dwieście pięćdziesiąt osiem tysięcy trzysta złotych brutto).
Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 227 000,00 zł brutto (słownie: dwieście dwadzieścia siedem tysięcy złotych brutto).
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa środki, jakimi Zamawiający dysponuje na realizację tego zadania o kwotę 31 300,00 zł brutto (słownie: trzydzieści jeden tysięcy trzysta złotych). Zamawiający dokonał szczegółowej analizy swoich możliwości finansowych i ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia budżetu przeznaczonego na sfinansowanie tego zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym zaistniała obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie wyżej przytoczonego art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 258300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 258300,00 PLN
| 2026-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |