„Izdebno Kościelne, Dom Pomocy Społecznej (XVIII w.): prace konserwatorskie stolarki okiennej i drzwiowej”

POWIAT GRODZISKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00297121
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00297121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-18 13:05
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-97c0429a-140c-4df7-be39-f2df8a71b020
Identyfikator
5291798895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty malarskie i szklarskieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK CUPERPęcice Małe, PL · lot 0
170 045,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00297121 z dnia 2026-06-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Izdebno Kościelne, Dom Pomocy Społecznej (XVIII w.): prace konserwatorskie stolarki okiennej i drzwiowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT GRODZISKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269108

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 11a

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-grodziski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-grodziski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-grodziski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Izdebno Kościelne, Dom Pomocy Społecznej (XVIII w.): prace konserwatorskie stolarki okiennej i drzwiowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97c0429a-140c-4df7-be39-f2df8a71b020

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00623966/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 „Izdebno Kościelne, Dom Pomocy Społecznej (XVIII w.): prace konserwatorskie stolarki okiennej i drzwiowej”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249209

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203252,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie konserwacji stolarki okiennej w budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ks. M. Oziębłowskiego 20 w Izdebnie Kościelnym.
Na wykonanie została wydana zgoda Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pozwolenie na budowę (w załączeniu).

Realizacja prac w ramach zadania przewiduje prace konserwatorskie nad zabytkowymi drzwiami tarasowymi (2 szt.) i oknami o konstrukcji skrzynkowej (15 szt.)
W ramach wniosku zostanie wykonane m.in. :
1. Wykonanie dokumentacji fotograficznej stanu zachowania stolarki okiennej przed konserwacją.
2. Demontaż wszystkich możliwych elementów zwłaszcza ościeżnic i ram stolarki okiennej.
3. Oczyszczenie powierzchni drewna z brudu.
4. Demontaż okuć i przeszkleń, określenie stanu zachowania poszczególnych elementów i określenie zakresu prac konserwatorskich oraz odtworzeniowych.
5. Oczyszczenie powierzchni drewnianych z nawarstwień zniszczonych farb olejnych.
6. Wyrównanie powierzchni papierem ściernym.
7. Dezynfekcja drewna preparatem biobójczym.
8. Impregnacja wzmacniająca drewna preparatami zabezpieczającymi przed inwazją insektów i grzybów.
9. Wykonanie oceny stanu technicznego elementów konstrukcyjnych.
10. Sklejenie elementów ruchomych lub/i ewentualna wymiana zniszczonych i wypaczonych ramiaków / listew na nowe lub wykonanie nowego okna.
11. Flekowanie większych ubytków akrylową szpachlówką do drewna.
12. Gruntowanie drewna preparatem o właściwościach biologicznie czynnych o przedłużonym działaniu.
13. Wykonanie frezowania w ościeżnicy i montaż specjalistycznej uszczelki renowacyjnej.
14. Zaimpregnowanie i gruntowanie skrzydeł okiennych.
15. Oszklenie z uzupełnieniem brakujących szyb, uszczelnienie ich masą szpachlową.
16. Montaż odrestaurowanych / odtworzonych okuć i mechanizmów zamykających.
17. Sprawdzenie i wyregulowanie mechanizmów zamykających.
18. Montaż elementów po konserwacji.

Termin realizacji przedmiotu umowy wynosi 4 miesiące od jej podpisania.

Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora.
UWAGA: Ze względu na wykonywanie prac w czynnym obiekcie budowlanym należy to uwzględnić w kalkulacji cen jednostkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170045,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207199,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 170045,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARCO MAREK CUPER

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112544808

7.3.3) Ulica: Kuropatwy 1

7.3.4) Miejscowość: Pęcice Małe

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 170045,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane