„Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia w rejonie komory Urszula na poz. I”

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00298030
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00298030/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-19 07:14
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9d00b1c-d951-42d7-8581-46cbf6c77f2c
Identyfikator
6830003427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi instalowania sprzętu elektrycznegoMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenieUrządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczneUrządzenia górniczeRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

CONTROL PROCESS SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
190 650 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298030 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia w rejonie komory Urszula na poz. I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia w rejonie komory Urszula na poz. I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9d00b1c-d951-42d7-8581-46cbf6c77f2c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298030

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194317

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KSW/2026/TE/73

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 234000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy instalacji elektrycznej, oświetlenia oraz iluminacji w rejonie komory Urszula na poziomie I w podziemnej części Kopalni Soli „Wieliczka”, zwanej dalej „instalacją”.
1.2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, rozbudowana zostanie rozdzielnia obiektowa oraz zdemontowane dotychczasowe oświetlenie i zamontowane nowe, bez zmian w zakresie aranżacji komory. W miejsce zdemontowanego oświetlenia zamontowana zostanie nowa instalacji iluminacyjno – oświetleniowa oparta na technologii LED. Szczegółowe założenia do zaprojektowania i wykonania instalacji zawiera załącznik nr 1 do specyfikacji.
1.3. Przed przystąpieniem do wykonania instalacji Wykonawca jest zobowiązany do:
1) sporządzenia projektu instalacji, w tym technologii wykonania robót,
2) uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na wykonanie prac objętych projektem instalacji, udzielonego przez Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych (dalej jako „KZKŻS”).
1.4. Wykonanie instalacji obejmuje:
1) rozbudowę istniejącej rozdzielnicy RKU I oraz ROE/RKU I,
2) zabudowę instalacji oświetlenia podstawowego i animacyjnego,
3) zabudowę instalacji oświetlenia ewakuacyjnego,
4) zabudowę instalacji gniazd jednofazowych,
5) przebudowę układu sterowania,
6) przygotowanie dodatkowego obwodu oraz układu sterowania w celu późniejszego oświetlenia szybika zlokalizowanego w komorze Urszula.
1.5. W ramach wykonania instalacji Wykonawca jest zobowiązany:
1) zorganizować rejon prac,
2) zapewnić materiały niezbędne do wykonania instalacji,
3) zapewnić maszyny i urządzenia niezbędne do wykonania instalacji,
4) zapewnić osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do nadzoru nad prowadzonymi pracami instalacyjnymi,
5) zrealizować prace instalacyjne,
6) wykonać pomiary odbiorcze.
1.6. Instalacja winna być wykonana zgodnie z:
1) opracowanym przez Wykonawcę projektem instalacji oraz uzyskanym w oparciu o niego pozwoleniem KZKŻS,
2) Instrukcją bezpiecznego wykonywania transportu ręcznego na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącą załącznik nr 6 do umowy,
3) Instrukcją wstawiania na tor wykolejonych wozów dołowych, stanowiącą załącznik nr 7 do umowy,
4) Instrukcją bezpiecznego wykonywania prac za pomocą elektronarzędzi, stanowiącą załącznik nr 8 do umowy,
5) Instrukcją wykonywania prac na wysokości z wykorzystaniem rusztowania warszawskiego, stanowiącą załącznik nr 11 do umowy.
1.7. Projekt instalacji winien zawierać:
1) część opisową, w której Wykonawca określi:
a) podstawę dla opracowania projektu instalacji,
b) zakres projektu instalacji,
c) obowiązujące przepisy i normy mające zastosowanie do instalacji,
d) parametry elektroenergetyczne instalacji,
e) stan istniejący, w tym zakres niezbędnych demontaży oraz niezbędnych prac do wykonania,
f) budowę i wyposażenie modernizowanych rozdzielnic,
g) budowę instalacji oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i animacyjnego,
h) budowę instalacji gniazd wtyczkowych 230V,
i) sposób prowadzenia instalacji,
j) sposób wykonania ochrony przeciwprzepięciowej,
k) wytyczne do przeprowadzenia odbioru, w tym rodzaj pomiarów i badań niezbędnych do wykonania,
2) część obliczeniową, w której wykonawca określi:
a) zestawienie mocy, dobór zabezpieczeń i przewodów, poziom dopuszczalnych spadków napięć oraz wymagania w zakresie ochrony przewodów i kabli od przeciążeń,
b) sposób sprawdzenia ochrony przeciwporażeniowej,
3) część rysunkową, obejmującą:
a) trasy prowadzenia kabli,
b) lokalizację rozdzielnic,
c) budowę rozdzielnic z uwzględnieniem rozmieszczenia elementów wyposażenia,
d) rozmieszczenie opraw wraz z kierunkami rozchodzenia się światła,
e) rozmieszczenie gniazd sieciowych
f) schematy instalacji elektrycznej,
g) schematy sterowania.
4) technologię wykonania prac obejmującą:
a) określenie rejonu prac oraz dróg dojściowych, transportowych i ucieczkowych z rejonu, łączności w rejonie i na drogach komunikacyjnych,
b) charakterystykę zagrożeń i sposoby zabezpieczenia się przed zdefiniowanymi zagrożeniami,
c) zakres prac do wykonania, z podziałem na:
- prace przygotowawcze,
- prace transportowe,
- prace elektryczne,
d) technologię wykonania instalacji obejmującą:
- przygotowanie tras kablowych,
- transport, opuszczenie i układanie kabla,
- połączenie i podłączenie linii kablowej,
- prace porządkowe,
e) zasady organizacji i nadzoru robót,
f) pozostałe istotne warunki BHP prowadzenia robót.
Szczegółowe założenia do zaprojektowania i wykonania instalacji zawiera załącznik nr 1 do specyfikacji, natomiast zasady realizacji zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji. Wszystkie dokumenty są udostępnione do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

4.5.3.) Główny kod CPV: 51110000-6 - Usługi instalowania sprzętu elektrycznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

43100000-4 - Urządzenia górnicze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219678,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CONTROL PROCESS Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8732898418

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-807

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

wykonanie robót demontażowych i montażowych instalacji

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190650,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi