„Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy ul. Marcinkowskiego 4-6”

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00517053
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00517053/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-26 09:24
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-30a2c184-e20c-4d5b-a46f-0f0e816e73d6
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneRoboty izolacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

"PRE-FABRYKAT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKarpacz, PL · lot 0
14 192 970 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00517053 z dnia 2024-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy
ul. Marcinkowskiego 4-6”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/957626

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy
ul. Marcinkowskiego 4-6”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30a2c184-e20c-4d5b-a46f-0f0e816e73d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00517053

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Roboty budowlane w ramach zadania pn."Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy ul. Marcinkowskiego 4-6".

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00423029

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-78/VIII/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 12693972,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia realizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy ul. Marcinkowskiego 4-6” obejmuje roboty budowlane polegające m. in. na wykonaniu termomodernizacji oraz remontu kompleksu sportowego wraz z łącznikiem (bud. A) i budynkiem przedszkola „Bartek”( bud. C) znajdujących się przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia stanowi:
a) Dokumentacja opracowana przez firmę Usługi Projektowe mgr inż. arch. Adam Mądrzak, Boleścin 49d, 58-100 Świdnica
Przedmiotowa dokumentacja obejmuje: Projekt Architektoniczno-Budowlany, Projekt techniczny – architektura, Projekt Techniczny – Instalacje sanitarne, Projekt techniczny – Instalacje elektryczne, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiar Robót oraz Audyt energetyczny dla budynku „A” oraz Audyt energetyczny dla budynku „C”.

Dokumentacja w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – pok.108.
Uwaga!
Jeżeli dokumentacja projektowa wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.

3. Zakres prac koniecznych do realizacji przedmiotu umowy:
3.1 Termomodernizacja i remont basenu krytego wraz z zapleczem (budynek A) obejmujące, m.in.:
a) Wymianę instalacji grzewczej z grzejnikami, modernizację węzła ciepłowniczego wraz z wymiennikami ciepła w powiązaniu z uzdatnianiem użytkowej wody ciepłej w niecce basenu i natryskach na potrzeby funkcjonowania basenu,
b) Modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej w obrębie części basenowej wraz z zapleczem sanitarnym,
c) Modernizację systemu wentylacyjnego,
d) Wymianę oświetlenia na energooszczędne,
e) Wymianę stolarki okiennej wraz z parapetami i stolarki drzwiowej w pomieszczeniach basenu krytego wraz z zapleczem sanitarnym,
f) Remont pomieszczeń obejmujący uzupełnienie tynków, montaż sufitów podwieszanych malowanie sufitów, malowanie ścian i wymiana posadzek,
g) Wymianę płytek ceramicznych: w nieckach i na ścianach,
h) Wymianę drewnianych ławek na ławki basenowe z tworzywa sztucznego - 5szt.:
 odporne na bakterie i chlor,
 wytrzymałe na obciążenia nawet do 400kg/m2,
 odporne na działanie temperatur od -40ºC do +80ºC
 trwałe, stabilne łączenia,
 brak rdzy i oznak starzenia się konstrukcji,
 łatwe w czyszczeniu,
 zbudowane z profili o wymiarze 45mm x 45mm
 z atestem,
 długość mm: 1500- 2000,
 głębokość mm: 450,
 wysokości siedziska mm: 490,
 montowane na stałe.
i) Wymianę urządzeń basenowych: słupki startowe, drabinki, podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami, piktogramy, meble dla ratowników, kasy, przebieralnie, sprzęt ratowniczy,
j) Ocieplenie zewnętrzne obiektu,
k) Remont instalacji odgromowej,
l) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi,
m) Wymianę wywietrzaków dachowych i wylotów wentylacji grawitacyjnej,
n) Dostosowanie pomieszczeń do przepisów ppoż.,
o) Oczyszczenie, naprawa i malowanie wyrzutni powietrzna znajdujących się na zewnątrz.

3.2 Termomodernizacja i remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem (budynek A) obejmujące, m.in.:
a) Wymianę instalacji grzewczej z grzejnikami w sali gimnastycznej, zapleczu sanitarnym, szatniach, pomieszczeniach gospodarczych oraz ciągach komunikacyjnych,
b) Modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej w obrębie sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym,
c) Modernizację systemu wentylacyjnego,
d) Wymianę stolarki okiennej wraz z parapetami i stolarki drzwiowej,
e) Wymiana balustrad balkonowych, tarasowych, schodowych,
f) Usunięcie starej instalacji świetlnej i modernizacja oświetlenia,
g) Remont sali gimnastycznej obejmujący montaż sufitów podwieszonych, uzupełnienie tynków, malowanie sufitów i ścian, cyklinowanie parkietu zabezpieczenie okien przed uderzeniami sprzętem sportowym,
h) Remont pozostałych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych obejmujący malowanie sufitów, ścian, wymiana posadzek,
i) Wymianę luster w sali lustrzanej,
j) Wymianę urządzeń gimnastycznych: drabinki, kosze do gry w koszykówkę,
k) Ocieplenie zewnętrzne obiektu,
l) Remont instalacji odgromowej,
m) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi,
n) Wymianę wywietrzaków dachowych i wylotów wentylacji grawitacyjnej,
o) Dostosowanie pomieszczeń do przepisów ppoż,
3.3 Termomodernizacja i remont łącznika (budynek A) obejmujące, m.in.:
a) Wymianę oświetlenia na energooszczędne,
b) Wymianę instalacji grzewczej wraz z grzejnikami,
c) Remont pomieszczenia obejmujący uzupełnienie tynków, malowanie sufitu, ścian, wymiana posadzek,
d) Ocieplenie zewnętrzne obiektu,
e) Modernizację instalacji odgromowej,
f) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi,
g) Wymianę wywietrzaków dachowych i wylotów wentylacji grawitacyjnej,
h) Montaż instalacja fotowoltaicznej,
i) Dostosowanie pomieszczeń do przepisów ppoż.

3.4 Termomodernizacja i remont budynku przedszkola „Bartek” (budynek C) obejmujące, m.in:
a) Wymianę oświetlenia na energooszczędne,
b) Wymianę instalacji grzewczej wraz z grzejnikami,
c) Remont pomieszczeń obejmujący uzupełnienie tynków, malowanie sufitu i ścian, uzupełnienie posadzek,
d) Ocieplenie zewnętrzne obiektu,
e) Modernizację instalacji odgromowej,
f) Wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi,
g) Wymianę wywietrzaków dachowych i wylotów wentylacji grawitacyjnej,
h) Dostosowanie pomieszczeń do przepisów ppoż.

4. Wykonawca do 14 dni po podpisaniu umowy, uzgodni z Zamawiającym i dostarczy mu szczegółowy Harmonogram rzeczowo- finansowy, zgodny z załącznikiem nr 5 do Umowy.
5. Wykonawca, z którym Zamawiający podpisze umowę o udzielenie zamówienia publicznego, dostarczy Zamawiającemu kosztorys ofertowy opracowany metodą kalkulacji uproszczonej zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (t.j. Dz. U. 2021, poz. 2458). Ponieważ obowiązującym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie ryczałtowe, przedmiotowy Kosztorys będzie wykorzystywany do obliczenia należnego wynagrodzenia w przypadku odstąpienia od umowy, będzie on także podstawą do rozliczania „robót zaniechanych” i „dodatkowych robót budowlanych” wykraczających poza określenie przedmiotu zamówienia podstawowego w sytuacji gdy umowa zostanie zmieniona (aneksowana) na podstawie art 455 ustawy PZP.
6. Przedmiotowy Kosztorys ma znaleźć odzwierciedlenie w Harmonogramie rzeczowo - finansowym, gdzie ceny jednostkowe elementów będą stanowiły podstawę do rozliczeń częściowych.
7. Przedmiot zamówienia będzie współfinansowany ze środków zewnętrznych pochodzących z „Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027”.
8. Załączone do dokumentacji projektowych przedmiary robót nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiary robót stanowią formę informacyjną w zakresie ilości oraz technologii wykonywanych robót i są wyłącznie materiałem pomocniczym. Kalkulacja Wykonawcy winna stanowić wycenę kompletu robót niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiarów nie należy wypełniać ani załączać do oferty.


23. GWARANCJA

Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i rękojmi jakości na okres – zgodnie z ofertą Wykonawcy (minimalnie 36 miesięcy, maksymalnie 60 miesięcy) na wszystkie wykonane roboty budowlane oraz montaż urządzeń stanowiących przedmiot umowy licząc od daty odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.

UWAGA!!! Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.

24. WARUNKI PŁATNOŚCI

Zamawiający informuje, że w roku 2024 zamierza przeznaczyć 1 100 000,00 zł brutto na finansowanie zamówienia natomiast pozostałą kwotę wynikającą ze złożonej oferty w roku 2025.
VII. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.
1. Rozpoczęcie realizacji: w dniu podpisania umowy.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 11 miesięcy od podpisania umowy.
Jednakże, nie dłużej niż do 30.09.2025 r., z uwagi na warunki dotyczące rozliczenia dofinansowania, termin odbioru robót budowlanych nie może przekroczyć wskazanego terminu.
3. Za termin zakończenia umowy uważa się datę podpisania protokołu odbioru końcowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 80

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11500000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21955500 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14192970 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRE-FABRYKAT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112475875

7.3.3) Ulica: ul. Brzezie Karkonoskie 2

7.3.4) Miejscowość: Karpacz Miłków

7.3.5) Kod pocztowy: 58-540

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14192970 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

2024-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane