Przebudowa drogi powiatowej nr 2130L w m. Bazar, gm. Rybczewice

Powiat Świdnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00298473
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00298473/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-19 09:48
Lokalizacja
Świdnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7ae2a64-e88b-4dd5-afef-a531878a0b50
Identyfikator
7122904539
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie usuwania gleby

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE USŁUGOWE S.C., STAN-LUB L.BUJAŁA, S. MALIBORSKIBełżyce, PL · lot 0
2 511 631 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298473 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2130L w m. Bazar, gm. Rybczewice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019460

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 13

1.5.2.) Miejscowość: Świdnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 468-71-01

1.5.8.) Numer faksu: 81 468-71-12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatswidnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatswidnik.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatswidnik

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2130L w m. Bazar, gm. Rybczewice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7ae2a64-e88b-4dd5-afef-a531878a0b50

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298473

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076883/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 “Przebudowa drogi powiatowej nr 2130 L w m. Bazar, gm. Rybczewice”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228644

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZF.272.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2286508,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi powiatowej nr 2130L w m. Bazar, gm. Rybczewice (zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2130 L w m. Bazar, gm. Rybczewice od km 0+007,40 do km 2+173,71 na odcinku o długości ok. 2,17 km.”).
2. Zadanie będzie realizowane w ramach środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przewidzianych na 2026 rok na potrzeby przebudowy dróg powiatowych.
3. Zakres robót przewidziany do wykonania: przebudowa jezdni o szerokości 5,50 m (szerokość na łukach max. do 6,50 m):
- konstrukcja na odcinku 0+007,40 – 0+073,75: warstwa ścieralna, warstwa wiążąco-wyrównawcza i siatka antyspękaniowa z włókna szklanego;
- konstrukcja na odcinku 0+073,75 – 2+173,71: warstwa ścieralna, warstwa wiążąco-wyrównawcza, warstwa wzmacniająca z kruszywa 0/31,5;
- konstrukcja podparcia krawędzi: warstwa ścieralna, warstwa wiążąca, warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej, warstwa mrozochronna z mieszanki związanej cementem.
W bezpośrednim sąsiedztwie istniejących przystanków autobusowych do wykonania perony autobusowe (nawierzchnia z kostki brukowej) w km 1+362 i 1+422. Perony autobusowe połączone odcinkiem drogi dla pieszych o szerokości 2,30 m wraz z przejściem dla pieszych zawierającym infrastrukturę wspomagającą dla osób niepełnosprawnych. Doświetlenie przejścia dla pieszych za pomocą hybrydowych lamp ulicznych typu LED. Zjazdy indywidualne po obu stronach jezdni – nawierzchnia tłuczniowa lub z betonu asfaltowego zgodnie z projektem zagospodarowania terenu. Pobocza o szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Zagospodarowanie powierzchni niepokrytych nawierzchniami w formie zieleńców. Odprowadzenie wód opadowych z projektowanych nawierzchni poprzez spadki poprzeczne i podłużne. Głównymi odbiornikami wód opadowych i roztopowych będą rowy odparowujące oraz przyległe tereny zielone. Elementy obiektu mostowego znajdującego się w km 0+051,10 podlegają remontowi w zakresie renowacji nawierzchni warstwami bitumicznymi, renowacji poboczy z mieszanki asfaltowej, renowacji barierek mostowych. Do wykonania nowe oznakowanie pionowe i poziome.
4. Podstawowe dane drogi:
Długość projektowanego odcinka: 2166,31 m
Droga klasy: L
Prędkość projektowa: 50 km/h
Przekrój: drogowy jednojezdniowy
Spadki poprzeczne: daszkowy 2%
Szerokość jezdni: 5,50 m
Szerokość pobocza: 0,75 m
Kategoria obciążenia ruchem: KR2
Obciążenie osi: 115 kN
Szerokość drogi dla pieszych: 2,30 m
5. Podstawowe prace:
roboty przygotowawcze, `
• wykonanie wykopów wraz z wywiezieniem nadmiaru ziemi, • wykonanie nasypów z gruntu z dowozu,
• profilowanie i zagęszczanie podłoża,
• wykonanie poszerzeń,
• oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych,
• wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni,
• wykonanie podbudowy i nawierzchni peronów autobusowych, drogi dla pieszych,
• humusowanie z obsianiem skarp,
• reprofilacja rowów z profilowaniem dna i skarp,
• ustawienie krawężników i obrzeży betonowych,
• regulacja wysokościowa zjazdów,
• oznakowanie poziome i pionowe jezdni,
• wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych latarniami hybrydowymi,
• wykonanie renowacji obiektu mostowego

Uwagi:
Materiał z ewentualnej rozbiórki nawierzchni bitumicznej (frezowanie) należy odwieźć na bazę materiałową Inwestora zlokalizowaną na ul. Piaseckiej 144 w Świdniku lub na miejsce przez niego wskazane. Pozostałe elementy rozbiórkowe - do zagospodarowania przez Zamawiającego lub Wykonawcę (do wzajemnego ustalenia na etapie budowy).
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku do SWZ, który obejmuje następujące dokumenty: Projekt techniczny (branża drogowa), Projekt stałej organizacji ruchu, STWiOR, przedmiar robót.
7. Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał sprawdzenia w terenie warunków wykonania zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2511631,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3585704,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2511631,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPHU STANLUB sc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7171002400

7.3.3) Ulica: ul. Lubelska 38

7.3.4) Miejscowość: Bełżyce

7.3.5) Kod pocztowy: 24-200

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2511631,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane