Opr. dok. proj. dla zadań inw. pn: a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc. od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej, c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej

URZĄD MIASTA SKIERNIEWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00298626
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00298626/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-19 10:23
Lokalizacja
Skierniewice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b4d2db3-4aac-4e04-b1dd-415651e5596c
Identyfikator
8361002556
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298626 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opr. dok. proj. dla zadań inw. pn: a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc.
od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej,
c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA SKIERNIEWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524306

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK 1

1.5.2.) Miejscowość: Skierniewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468345101

1.5.8.) Numer faksu: 468345151

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umskier@um.skierniewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.skierniewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://skierniewice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opr. dok. proj. dla zadań inw. pn: a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc.
od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej,
c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b4d2db3-4aac-4e04-b1dd-415651e5596c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298626

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038284/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Rozbudowa ulicy Granicznej na odc. od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej – dokumentacja techniczna

1.3.10 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn: Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn: Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280387

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 826056,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie osobnych dokumentacji projektowych dla zadań inwestycyjnych pn:
a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,
b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc. od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej,
c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej,
wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, osobno dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca, dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych:
a) wykona koncepcję projektową, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do niniejszej SWZ.
b) wykona kompletną, kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową na podstawie przyjętej przez Zamawiającego
koncepcji, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zmiany
przyjętej koncepcji, wynikłe w trakcie prowadzonych prac projektowych oraz pod warunkiem ich zaakceptowania przez
Zamawiającego.
c) wykona wszystkie niezbędne dla realizacji danego zadania inwestycyjnego (inwestycji) inwentaryzacje, oceny stanu
technicznego, ekspertyzy, mapy do celów projektowych, badania geotechniczne gruntów (i przekaże ich wyniki), projekty
podziału działek, określi geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych, wykona ekspertyzy i badania, które
zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa okażą się niezbędne do wykonania kompletnej i kompleksowej
dokumentacji projektowej, a także pozwolą Zamawiającemu na realizację zadania inwestycyjnego.
d) wykonana projekty budowlane, techniczne, wykonawcze - w przypadku potrzeby, dla wszystkich branż, projekty usunięcia
wszelkich kolizji z istniejącymi i projektowanymi elementami zagospodarowania terenu, projekty stałej zmiany organizacji
ruchu, projekty czasowej zmiany organizacji ruchu (na czas robót budowlanych, projekty gospodarowania zielenią, projekty
nasadzeń zieleni, w tym kompensacyjnej,
e) wykona przedmiary robót (dla wszystkich robót) i kosztorysy inwestorskie (dla wszystkich robót),
f) wykona Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (dla wszystkich robót),
g) pozyska wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, w tym: decyzję na realizację inwestycji drogowej lub/i decyzję o
pozwoleniu na budowę lub/i dokona skutecznego zgłoszenia robót budowlanych, decyzje na wycięcie drzew i krzewów – w
przypadku potrzeby,
h) uzyska warunki techniczne, opinie, uzgodnienia, pozwolenia oraz inne dokumenty pozwalające Zamawiającemu na
wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych.
i) będzie pełnił nadzór autorski, wynikający z warunków zawartej umowy na wykonanie dokumentacji projektowych - wg
wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej SWZ oraz na zasadach określonych w art. 20 ust. 1 pkt. 4) ustawy z dnia 7
lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222) w trakcie realizacji wszystkich robót wynikających z
wykonanej dokumentacji projektowej, w terminie nie dłuższym niż 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy na wykonanie
dokumentacji projektowych dla poszczególnych zadań inwestycyjnych.
W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest między innymi do uczestniczenia w radach budowy
w trakcie realizacji robót budowlanych związanych z wykonaniem poszczególnych zadań inwestycyjnych, po uprzednim
zawiadomieniu przez Zamawiającego z minimum 3 dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
j) pozyska niezbędne pisemne zgody pozwalające Zamawiającemu na realizację inwestycji,
k) opracuje wszelkie wnioski i wystąpienia dotyczące uzyskania warunków, opinii, uzgodnień, zgód, pozwoleń, zgłoszeń
robót budowlanych, decyzji administracyjnych, pozwoleń dysponowania nieruchomościami i innych dokumentów
pozwalających Zamawiającemu na wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych,
l) podzieli dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, na odrębne opracowania w celu uzyskania decyzji
administracyjnych, pozwalających na realizację robót budowlanych, u odpowiednich organów administracji państwowej i
samorządowej, wg ich kompetencji,
ł) udzieli pełnych wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowych i kosztorysowych na etapie postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, w terminie 3 dni od wezwania przez Zamawiającego, z
przekazaniem wyjaśnień pocztą elektroniczną.
m) opracuje dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, zaopatrzoną w wykaz opracowań oraz pisemne
oświadczenie Wykonawcy, że została wykonana zgodnie z Umową, zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i
budowlanymi oraz, że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a ponadto, że kosztorysy inwestorskie są
aktualne według stanu na dzień podpisania przez strony protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego ich przekazanie
Zamawiającemu.
n) usunie wady dokumentacji projektowych i kosztorysowych, w tym usunie ich braki, dokona ich uzupełnienia bądź
wprowadzi w nich inne zmiany - w przypadku zgłoszenia zastrzeżeń do tych dokumentacji przez Zamawiającego lub inne
uprawnione Organy - bez dodatkowego wynagrodzenia.
3. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają Programy Funkcjonalno-Użytkowe (PFU) dla
poszczególnych zadań inwestycyjnych - PFU stanowią załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ.
Zatrudnienie:
III.8.SWZ. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie usług przez projektantów (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia).
9. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są § 13 Projektu Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 374791,36 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie osobnych dokumentacji projektowych dla zadań inwestycyjnych pn:
a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,
b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc. od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej,
c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej,
wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, osobno dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca, dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych:
a) wykona koncepcję projektową, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do niniejszej SWZ.
b) wykona kompletną, kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową na podstawie przyjętej przez Zamawiającego
koncepcji, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zmiany
przyjętej koncepcji, wynikłe w trakcie prowadzonych prac projektowych oraz pod warunkiem ich zaakceptowania przez
Zamawiającego.
c) wykona wszystkie niezbędne dla realizacji danego zadania inwestycyjnego (inwestycji) inwentaryzacje, oceny stanu
technicznego, ekspertyzy, mapy do celów projektowych, badania geotechniczne gruntów (i przekaże ich wyniki), projekty
podziału działek, określi geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych, wykona ekspertyzy i badania, które
zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa okażą się niezbędne do wykonania kompletnej i kompleksowej
dokumentacji projektowej, a także pozwolą Zamawiającemu na realizację zadania inwestycyjnego.
d) wykonana projekty budowlane, techniczne, wykonawcze - w przypadku potrzeby, dla wszystkich branż, projekty usunięcia
wszelkich kolizji z istniejącymi i projektowanymi elementami zagospodarowania terenu, projekty stałej zmiany organizacji
ruchu, projekty czasowej zmiany organizacji ruchu (na czas robót budowlanych, projekty gospodarowania zielenią, projekty
nasadzeń zieleni, w tym kompensacyjnej,
e) wykona przedmiary robót (dla wszystkich robót) i kosztorysy inwestorskie (dla wszystkich robót),
f) wykona Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (dla wszystkich robót),
g) pozyska wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, w tym: decyzję na realizację inwestycji drogowej lub/i decyzję o
pozwoleniu na budowę lub/i dokona skutecznego zgłoszenia robót budowlanych, decyzje na wycięcie drzew i krzewów – w
przypadku potrzeby,
h) uzyska warunki techniczne, opinie, uzgodnienia, pozwolenia oraz inne dokumenty pozwalające Zamawiającemu na
wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych.
i) będzie pełnił nadzór autorski, wynikający z warunków zawartej umowy na wykonanie dokumentacji projektowych - wg
wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej SWZ oraz na zasadach określonych w art. 20 ust. 1 pkt. 4) ustawy z dnia 7
lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222) w trakcie realizacji wszystkich robót wynikających z
wykonanej dokumentacji projektowej, w terminie nie dłuższym niż 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy na wykonanie
dokumentacji projektowych dla poszczególnych zadań inwestycyjnych.
W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest między innymi do uczestniczenia w radach budowy
w trakcie realizacji robót budowlanych związanych z wykonaniem poszczególnych zadań inwestycyjnych, po uprzednim
zawiadomieniu przez Zamawiającego z minimum 3 dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
j) pozyska niezbędne pisemne zgody pozwalające Zamawiającemu na realizację inwestycji,
k) opracuje wszelkie wnioski i wystąpienia dotyczące uzyskania warunków, opinii, uzgodnień, zgód, pozwoleń, zgłoszeń
robót budowlanych, decyzji administracyjnych, pozwoleń dysponowania nieruchomościami i innych dokumentów
pozwalających Zamawiającemu na wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych,
l) podzieli dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, na odrębne opracowania w celu uzyskania decyzji
administracyjnych, pozwalających na realizację robót budowlanych, u odpowiednich organów administracji państwowej i
samorządowej, wg ich kompetencji,
ł) udzieli pełnych wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowych i kosztorysowych na etapie postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, w terminie 3 dni od wezwania przez Zamawiającego, z
przekazaniem wyjaśnień pocztą elektroniczną.
m) opracuje dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, zaopatrzoną w wykaz opracowań oraz pisemne
oświadczenie Wykonawcy, że została wykonana zgodnie z Umową, zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i
budowlanymi oraz, że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a ponadto, że kosztorysy inwestorskie są
aktualne według stanu na dzień podpisania przez strony protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego ich przekazanie
Zamawiającemu.
n) usunie wady dokumentacji projektowych i kosztorysowych, w tym usunie ich braki, dokona ich uzupełnienia bądź
wprowadzi w nich inne zmiany - w przypadku zgłoszenia zastrzeżeń do tych dokumentacji przez Zamawiającego lub inne
uprawnione Organy - bez dodatkowego wynagrodzenia.
3. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają Programy Funkcjonalno-Użytkowe (PFU) dla
poszczególnych zadań inwestycyjnych - PFU stanowią załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ.
Zatrudnienie:
III.8.SWZ. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o
pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie usług przez projektantów
(obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne
prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia).9. Szczegółowy sposób dokumentowania
zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których
mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do
realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub
podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są § 13 Projektu Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 228506,20 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie osobnych dokumentacji projektowych dla zadań inwestycyjnych pn:
a) Przebudowa ulic Czwartaków i Dywizjonu 303,
b) Rozbudowa ulicy Granicznej na odc. od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej,
c) Przebudowa / rozbudowa ulicy Kameralnej, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, osobno dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca, dla każdego z wyżej wymienionych zadań inwestycyjnych:
a) wykona koncepcję projektową, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do niniejszej SWZ.
b) wykona kompletną, kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową na podstawie przyjętej przez Zamawiającego
koncepcji, zgodnie z warunkami zawartymi w PFU – załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza zmiany przyjętej koncepcji, wynikłe w trakcie prowadzonych prac projektowych oraz pod warunkiem ich zaakceptowania przez Zamawiającego.
c) wykona wszystkie niezbędne dla realizacji danego zadania inwestycyjnego (inwestycji) inwentaryzacje, oceny stanu technicznego, ekspertyzy, mapy do celów projektowych, badania geotechniczne gruntów (i przekaże ich wyniki), projekty podziału działek, określi geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych, wykona ekspertyzy i badania, które zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa okażą się niezbędne do wykonania kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej, a także pozwolą Zamawiającemu na realizację zadania inwestycyjnego.
d) wykonana projekty budowlane, techniczne, wykonawcze - w przypadku potrzeby, dla wszystkich branż, projekty usunięcia wszelkich kolizji z istniejącymi i projektowanymi elementami zagospodarowania terenu, projekty stałej zmiany organizacji ruchu, projekty czasowej zmiany organizacji ruchu (na czas robót budowlanych, projekty gospodarowania zielenią, projekty nasadzeń zieleni, w tym kompensacyjnej,
e) wykona przedmiary robót (dla wszystkich robót) i kosztorysy inwestorskie (dla wszystkich robót),
f) wykona Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (dla wszystkich robót),
g) pozyska wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, w tym: decyzję na realizację inwestycji drogowej lub/i decyzję o pozwoleniu na budowę lub/i dokona skutecznego zgłoszenia robót budowlanych, decyzje na wycięcie drzew i krzewów – w przypadku potrzeby,
h) uzyska warunki techniczne, opinie, uzgodnienia, pozwolenia oraz inne dokumenty pozwalające Zamawiającemu na wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych.
i) będzie pełnił nadzór autorski, wynikający z warunków zawartej umowy na wykonanie dokumentacji projektowych - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej SWZ oraz na zasadach określonych w art. 20 ust. 1 pkt. 4) ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222) w trakcie realizacji wszystkich robót wynikających z wykonanej dokumentacji projektowej, w terminie nie dłuższym niż 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy na wykonanie dokumentacji projektowych dla poszczególnych zadań inwestycyjnych.
W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest między innymi do uczestniczenia w radach budowy w trakcie realizacji robót budowlanych związanych z wykonaniem poszczególnych zadań inwestycyjnych, po uprzednim zawiadomieniu przez Zamawiającego z minimum 3 dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
j) pozyska niezbędne pisemne zgody pozwalające Zamawiającemu na realizację inwestycji,
k) opracuje wszelkie wnioski i wystąpienia dotyczące uzyskania warunków, opinii, uzgodnień, zgód, pozwoleń, zgłoszeń robót budowlanych, decyzji administracyjnych, pozwoleń dysponowania nieruchomościami i innych dokumentów pozwalających Zamawiającemu na wykonanie robót wynikających z wykonanych dokumentacji projektowych,
l) podzieli dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, na odrębne opracowania w celu uzyskania decyzji administracyjnych, pozwalających na realizację robót budowlanych, u odpowiednich organów administracji państwowej i samorządowej, wg ich kompetencji,
ł) udzieli pełnych wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowych i kosztorysowych na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, w terminie 3 dni od wezwania przez Zamawiającego, z przekazaniem wyjaśnień pocztą elektroniczną.
m) opracuje dokumentację projektową dla danego zadania inwestycyjnego, zaopatrzoną w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, że została wykonana zgodnie z Umową, zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i budowlanymi oraz, że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a ponadto, że kosztorysy inwestorskie są aktualne według stanu na dzień podpisania przez strony protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego ich przekazanie Zamawiającemu.
n) usunie wady dokumentacji projektowych i kosztorysowych, w tym usunie ich braki, dokona ich uzupełnienia bądź wprowadzi w nich inne zmiany - w przypadku zgłoszenia zastrzeżeń do tych dokumentacji przez Zamawiającego lub inne uprawnione Organy - bez dodatkowego wynagrodzenia.
3. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają Programy Funkcjonalno-Użytkowe (PFU) dla poszczególnych zadań inwestycyjnych - PFU stanowią załączniki nr 4.1, 4.2, 4.3 do SWZ.
Zatrudnienie:
III.8.SWZ. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie usług przez projektantów (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia).
9. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są § 13 Projektu Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 222758,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert, nie wpłynęła żadna oferta.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert, nie wpłynęła żadna oferta.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert, nie wpłynęła żadna oferta.

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi