Opracowanie dokumentacji projektowej dostosowania budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do wymogów ochrony przeciwpożarowej
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00298686
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00298686/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-19 10:38
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bf60d40b-5f2c-4a09-ab7c-815f5d149a71
- Identyfikator
- 7391264792
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298686 z dnia 2026-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dostosowania budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do wymogów ochrony przeciwpożarowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marszałka J. Piłsudskiego 7/9
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-575
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: (89) 52 32 400
1.5.8.) Numer faksu: (89) 52 72 049
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@uw.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/uw-warminsko-mazurski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dostosowania budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do wymogów ochrony przeciwpożarowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf60d40b-5f2c-4a09-ab7c-815f5d149a71
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298686
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00141805/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Opracowanie dokumentacji projektowej dostosowania budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie do wymogów ochrony przeciwpożarowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258405
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WO-II.272.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 465000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej dostosowania budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, mieszczącego się przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9 do wymogów ochrony przeciwpożarowej.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony jest w dokumentacji technicznej – załącznikach nr 7.1 – 7.22 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. Zamawiający dodatkowo udostępnił dokumenty dotyczące inwentaryzacji budynku, stanowiące załączniki nr 8.1 – 10.16 do SWZ.
3. Wykonawca przekazując zamawiającemu wykonane opracowania projektowe (utwory) przeniesie jednocześnie na niego, bez dodatkowego wynagrodzenia, majątkowe prawa autorskie do tych utworów wynikające z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2025 r. poz. 24), przy czym wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich będzie ujęte w cenie oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami, normami i normatywami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w związku z wystąpieniem okoliczności powodujących, iż dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zamawiający unieważnił postępowanie przed upływem terminu składania ofert. Niezasadność prowadzenia postępowania wynikała z braku środków na sfinansowanie zamówienia stanowiącego przedmiot zamówienia. Zamawiający podjął próbę znalezienia brakujących środków finansowych na realizację przedmiotowego zamówienia, jednakże wystąpienie konieczności wykonania zwiększonego zakresu robót budowlanych na innym zadaniu inwestycyjnym, rozpoczętym jeszcze w roku 2025, wymogła na zamawiającym przesunięcie niezbędnych środków finansowych na ten cel kosztem planowanego do wykonania zadania dotyczącego opracowania dokumentacji projektowej dostosowania budynku Urzędu do wymogów ochrony przeciwpożarowej.| 2026-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |