Opracowanie DP wraz z materiałami geodezyjnymi i uzyskaniem decyzji ZRID na: Rozbudowę drogi powiatowej nr 2539W Ostrołęka – Łęg Starościński –Kurpiewskie–Szkwa na odcinku od km 9 + 200 do km 12 + 680

Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00298726
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00298726/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-19 10:47
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-783d9c56-89fd-4fd2-9e37-4cca7557882f
Identyfikator
7581838894
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

'PNOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ'Łomża, PL · lot 0
207 009 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298726 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie DP wraz z materiałami geodezyjnymi i uzyskaniem decyzji ZRID na: Rozbudowę drogi powiatowej nr 2539W Ostrołęka – Łęg Starościński –Kurpiewskie–Szkwa na odcinku od km 9 + 200 do km 12 + 680

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550670938

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lokalna 2

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 769 26 21; +48 29 769 49 20

1.5.8.) Numer faksu: +48 29 769 49 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpoka@zdp.ostroleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.ostroleka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285022

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie DP wraz z materiałami geodezyjnymi i uzyskaniem decyzji ZRID na: Rozbudowę drogi powiatowej nr 2539W Ostrołęka – Łęg Starościński –Kurpiewskie–Szkwa na odcinku od km 9 + 200 do km 12 + 680

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-783d9c56-89fd-4fd2-9e37-4cca7557882f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298726

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036019/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn.: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2539W Ostrołęka – Łęg Starościński – Kurpiewskie – Szkwa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179203

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.252.I.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 170731,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest:
a) Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z materiałami geodezyjnymi i uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na: Rozbudowę drogi powiatowej nr 2539W Ostrołęka – Łęg Starościński – Kurpiewskie – Szkwa na odcinku od km 9 + 200 do km 12 + 680; a także opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz specyfikacji technicznych niezbędnych do udzielenia przez ZDP zamówienia na realizację robót budowlanych objętych pozwoleniem/zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej w przedmiocie umowy.
b) udzielaniu odpowiedzi na pytania w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych realizowanych na podstawie Dokumentacji projektowej oraz dokonywaniu ewentualnych zmian Dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikać z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi,
c) sprawowaniu, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi na podstawie Dokumentacji projektowej, zwanej w dalszej części umowy łącznie "Przedmiotem Umowy". Gdziekolwiek w Dokumentach Zamówienia / Umowie przywołano konkretne przepisy prawa, wytyczne, instrukcje, normy itp. należy brać pod uwagę ich najnowsze wydania.

II. Opracowanie winno zawierać:
a) Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z propozycją zastosowanych rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych i przedłożenie jej do akceptacji Zamawiającego. Koncepcja planu zagospodarowania terenu powinna zawierać naniesione na podkłady mapowe rozwiązania elementów drogi, zaznaczone elementy infrastruktury technicznej będące w kolizji ze stanem projektowanym wraz z wstępną propozycją usunięcia tych kolizji, wstępne zaznaczenie linii podziału nieruchomości – po 1 egz.;
b) uzyskanie aktualnych podkładów geodezyjnych (map do celów projektowych) niezbędnych do opracowania projektu budowlanego opracowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Granice należy ustalić zgodnie z procedurą określoną w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków;
c) aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji - 1 egz.;
d) opracowanie dokumentacji geodezyjno – prawnej – map podziałowych niezbędnych do uzyskania decyzji ZRID - 7 egz.;
e) uzyskanie decyzji dot. środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia w imieniu Zamawiającego – jeżeli wynika to z uwarunkowań prawnych;
f) uzyskanie decyzji na lokalizację inwestycji celu publicznego w imieniu Zamawiającego – jeżeli wynika to z uwarunkowań prawnych;
g) uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego w imieniu Zamawiającego – jeżeli wynika to z uwarunkowań prawnych;
h) wykonanie opinii geotechnicznej z dokumentacją badań podłoża gruntowego – 4 egz.;
i) opracowanie analizy i prognozy ruchu;
j) opracowanie kompletnego projektu budowlanego obejmującego wszystkie branże - ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, warunkującymi otrzymanie decyzji ZRID zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, w szczególności w oparciu o przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, wiedzą i zasadami wiedzy technicznej. Dokumentacja techniczna ma być opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych wraz z opiniami, uzgodnieniami wymaganymi przepisami szczególnymi – 5 egz.;
k) uzyskanie wszelkich decyzji i uzgodnień z gestorami ewentualnych sieci, w tym wykonanie wszelkich projektów branżowych, usunięcia kolizji i ewentualnym umieszczeniem urządzeń obcych poza utwardzoną częścią pasa drogowego – 5 egz.;
l) opracowanie projektów technicznych dla wszystkich branż – w ilości po 4 egz;
m) opracowania projektów wykonawczych dla wszystkich branż – w ilości po 1 egz.;
n) przygotowanie projektu inwentaryzacji zieleni warunkującego otrzymanie pozwolenia na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją i przygotowanie projektu nasadzeń kompensacyjnych drzew – 5 egz.;
o) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich niezbędnych do udzielenia przez ZDP zamówienia na realizację robót budowlanych objętych decyzją ZRID, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – po 2 egz. dla każdej branży;
p) kosztorys ślepy uproszczony – po 2 egz. + wersja elektroniczna w formacie xls z aktywnymi formatami dla każdej branży;
q) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – po 2 egz.dla każdej branży;
r) zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu - 4 egz.,
s) złożenie przez Wykonawcę kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID i uzyskanie decyzji ZRID w terminie określonym w §5 umowy;
t) w przypadku konieczności etapowania robót przez Zamawiającego, Wykonawca w ramach wynagrodzenia o którym mowa w §6 przedmiotowej umowy, opracuje maksymalnie trzykrotnie nie więcej niż z podziałem na trzy etapy przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz ofertowe dla wskazanych etapów robót. Podział kosztorysów należy wykonać na podstawie aktualnych cen usług i materiałów w terminie do 14 dni od daty wpływu zlecenia od Zamawiającego(...)
u) złożenie wniosku o odstępstwo budowy kanału technologicznego do Ministerstwa Cyfryzacji i zaprojektowanie kanału technologicznego w przypadku braku zgody na odstępstwo;
v) Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji dokumentacji projektowej jest obowiązany dokonać wizji lokalnej w terenie oraz wykonać inwentaryzację dla celów projektowych potwierdzoną dokumentacją fotograficzną opatrzoną datą wykonania(...)
w) Wykonawca jest zobowiązany do ponownego wykonania wizji w terenie wraz ze sporządzeniem szczegółowej (dla każdej działki oddzielnie) dokumentacji fotograficznej opatrzonej datą wykonania po wydaniu decyzji ZRID a przed uzyskaniem ostateczności decyzji (ze szczególnym uwzględnieniem na dokumentacji istniejących elementów zagospodarowania nieruchomości podlegających podziałowi i wywłaszczeniu (istniejące nasadzenia, utwardzenia nawierzchni działek, ogrodzenia posesji, inne elementy wymagające poniesienia nakładów finansowych na wytworzenie). Dokumentację należy przekazać Zamawiającemu w ilości 3 kompletów na nośniku elektronicznym w terminie 14 dni od dnia wydania decyzji ZRID.
Egzemplarze wymienionych powyżej opracowań muszą być oprawione w sposób uniemożliwiający ich dekompletację. Dokumentacja musi zawierać również nośniki danych pendrive USB zawierające całość opracowań w formie cyfrowej – wersja nieedytowalna (PDF) oraz edytowalna (DOC, DWG, XLS). Dodatkowo na pendrive USB musi się znaleźć pliki w formacie .gpkg pozwalający na wprowadzenie informacji o kanale technologicznym do zasobów PIT zgodnie z ustawą z dnia 7 maja 2010r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych i do zasobów SIIS zgodnie z Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 19 grudnia 2022r. w sprawie inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych(...)

III. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto:
a) wykonanie weryfikacji granic istniejącego pasa drogowego drogi powiatowej na całej długości (przeprowadzenie procedury ustalenia granic ewidencyjnych w przypadku, gdy nie są one ustalone);
b) uzyskanie warunków technicznych oraz dokonanie uzgodnień niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej;
c) Wykonawca ma obowiązek zapewnić sprawdzenie projektu budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności - art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane;
d) kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco przekazywać do Działu Technicznego ZDP w Ostrołęce, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego(...)
e) dokonywanie uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowanej dokumentacji na każde żądanie Zamawiającego lub Wykonawcy realizującego roboty na podstawie tej dokumentacji, bez dodatkowych roszczeń finansowych;
f) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie Zamawiającego lub właściwego organu(...)
g) koszty wszelkich uzgodnień ponosi Wykonawca;
h) wprowadzenie zmian w projekcie technicznym.

IV. Założenia projektowe:
Dokumentacja projektowa obejmuje wykonanie rozbudowy drogi powiatowej o parametrach drogi klasy Z. Jezdnia o szerokości 6,0 m o nawierzchni bitumicznej od km około 9 + 200 do km około 12 + 680, jednostronne i obustronne pobocza gruntowe z kruszywa łamanego o szer. 1,0 m, drogi pieszo – rowerowej o długości około 3180 m, budowa nowego oświetlenia ulicznego około 700 m, zaprojektowanie zatok autobusowych oraz odwodnienie jezdni/korpusu drogi.

OPZ oraz sposób realizacji zamówienia zawierają PPU stanowiące Załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207009,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392370,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207009,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PNOL Spółka z organiczną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7182142381

7.3.3) Ulica: Poligonowa

7.3.4) Miejscowość: Łomża

7.3.5) Kod pocztowy: 18-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207009,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi