Podniesienie jakości funkcjonowania Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

PAŃSTWOWA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W KOSZALINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00298732
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00298732/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-19 10:49
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea2da75b-5bf7-46a0-a9e9-f3d46ddc828b
Identyfikator
6692487523
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetlenioweRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUrządzenia audiowizualne

Wykonawcy

2 przyznane

KRZYSZTOF MACHAJBędzino, PL · lot 0
33 210 PLN
WOJCIECH RADZICKIBiałogard, PL · lot 1
67 650 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298732 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Podniesienie jakości funkcjonowania Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W KOSZALINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320733373

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 1

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-582

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: +48943426766

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pans@pans-koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pans-koszalin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea2da75b-5bf7-46a0-a9e9-f3d46ddc828b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podniesienie jakości funkcjonowania Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea2da75b-5bf7-46a0-a9e9-f3d46ddc828b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298732

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00243466

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót instalacyjnych związanych z wymianą oświetlenia w wybranych pomieszczeniach PANS w Koszalinie. Roboty, których dotyczy specyfikacja, obejmują wszystkie czynności umożliwiające i mające na celu wykonanie instalacji w obiekcie.
W ramach prac budowlanych przewiduje się wykonanie następujących robót:
- demontaż i składowanie istniejących opraw oświetleniowych,
- montaż i podłączenie opraw oświetleniowych,
- próby kontrolne, pomiary powykonawcze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.5.) Wartość części: 29340,22 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont korytarza na II piętrze w budynku głównym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Koszalinie w zakresie usunięcia starego parkietu i położenia nowej wykładziny PCV.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.5.) Wartość części: 104181,97 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie systemu audiowizualnego w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej wraz ze wszystkimi komponentami. Zakres zamówienia obejmuje wszelkie specjalistyczne prace lutownicze i patchingowe, montaż złączy, okablowanie wewnętrzne, podstacje zasilania systemu, a także wszystkie materiały eksploatacyjne oraz elementy mocujące niezbędne do zapewnienia zgodnej z przepisami gotowości eksploatacyjnej komponentów systemu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32321200-1 - Urządzenia audiowizualne

4.5.5.) Wartość części: 332100,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33210,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 46950,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33210,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KMC Krzysztof Machaj Company

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 365389311

7.3.3) Ulica: Będzinko 24i

7.3.4) Miejscowość: Będzino

7.3.5) Kod pocztowy: 76-037

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33210 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 67650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98154,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 67650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Uniflor Wojciech Radzicki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 330595940

7.3.3) Ulica: Połczyńska 10

7.3.4) Miejscowość: Białogard

7.3.5) Kod pocztowy: 78-200

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 67650 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku analizy dokumentacji postępowania oraz złożonych ofert Zamawiający zidentyfikował szereg istotnych wad i niespójności w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), które uniemożliwiają prawidłowe porównanie ofert, wybór oferty najkorzystniejszej oraz zawarcie umowy zgodnej z rzeczywistymi potrzebami Zamawiającego. Do kluczowych wad postępowania należą:
1) Nieprecyzyjnie określona jasność monitorów (Sterownia): Opis parametrów zestawu komputerowego w sterowni zawiera nieprecyzyjne i niejednoznaczne wymagania dotyczące jasności monitorów, co uniemożliwia obiektywną ocenę i porównanie parametrów technicznych w złożonych ofertach.
2) Błąd w opisie wymagań technicznych tabletu (Sala debriefingu): W OPZ dotyczącym wyposażenia sali debriefingu sformułowano wymaganie odnośnie procesora w tablecie, które okazało się niemożliwe do spełnienia przez wykonawców na rynku i niedopasowane do realiów technologicznych. Powyższy błąd konstrukcyjny OPZ uniemożliwia złożenie ważnej i zgodnej z prawem oferty.
3) Brak szczegółowej specyfikacji oprogramowania (Sala debriefingu): Zamawiający pominął w opisie kluczowe funkcje oraz wymagania techniczne dotyczące zamawianego oprogramowania. Opis tych funkcji jest elementem krytycznym, bez którego niemożliwe jest wyłonienie dostawcy oferującego produkt o pożądanej charakterystyce.
4) Brak określenia czasu trwania licencji (Sala debriefingu): W dokumentacji zamówienia zabrakło kluczowej informacji o wymaganej długości obowiązywania licencji na oprogramowanie. Zamawiający wymaga licencji wieczystej, podczas gdy brak takiego doprecyzowania w OPZ pozwala na oferowanie licencji czasowych, co narusza interes publiczny i cel zakupu.
5) Niesprecyzowane parametry głośności serwera (Infrastruktura sprzętowa): Zamawiający nie określił dopuszczalnych norm ani poziomów hałasu dla oferowanego serwera. Brak precyzyjnych kryteriów w tym zakresie uniemożliwia weryfikację, czy dostarczony sprzęt będzie spełniał standardy środowiska pracy, w którym ma zostać uruchomiony.

Wymienione wyżej wady mają charakter pierwotny i wystąpiły na etapie tworzenia Specyfikacji Warunków Zamówienia. Ponieważ termin na składanie i zmianę ofert upłynął, wady te są niemożliwe do usunięcia na obecnym etapie procedury.
Dopuszczenie do wyboru oferty i zawarcia umowy na podstawie tak wadliwego opisu przedmiotu zamówienia prowadziłoby do naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców (art. 16 uPzp) oraz skutkowałoby zawarciem umowy podlegającej unieważnieniu. W związku z powyższym unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 uPzp jest konieczne i w pełni uzasadnione.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298398,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 332100,00 PLN

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane