„Remont chodnika na ulicy Rydzyńskiej w miejscowości Kąkolewo”
Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00298736
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00298736/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-19 10:50
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8c0fb159-d785-490c-8363-ae60132314ae
- Identyfikator
- 6971952700
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00298736 z dnia 2026-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont chodnika na ulicy Rydzyńskiej w miejscowości Kąkolewo”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411103510
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 4
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdp.leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont chodnika na ulicy Rydzyńskiej w miejscowości Kąkolewo”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c0fb159-d785-490c-8363-ae60132314ae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298736
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041097/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Remont chodnika na ulicy Rydzyńskiej w miejscowości Kąkolewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270984
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.272.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 317991,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Remont chodnika na ulicy Rydzyńskiej w miejscowości Kąkolewo”
2. Numery ewidencyjne działek, na których usytuowana jest inwestycja:
Działka numer: 712 - obręb ewidencyjny Kąkolewo, jednostka ewidencyjna: gmina Osieczna; .
3. Zakres planowanych robót
• rozebranie istniejącego chodnika z płyt betonowych, rozebranie istniejących krawężników i obrzeży,
• wykonanie niezbędnej dokumentacji (w tym projektu organizacji ruchu), odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego przejścia dla pieszych, regulację istniejących elementów infrastruktury – wpustów żeliwnych w obrębie jezdni, studni telekomunikacyjnych i skrzynek kanalizacji sanitarnej i wodociągowej a także włazów rewizyjnych.
• wykonanie nowej podbudowy chodnika i zjazdów, położenie nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej typu „kości”, osadzenie nowych krawężników wysokich, najazdowych, skośnych a także obrzeży.
Parametry chodnika:
Długość chodnika: 820,00 mb
Szerokość chodnika: 0,9 – 3,1 m
- nawierzchnia: kostka betonowa
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przed otwarciem ofert opublikował na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia
w wysokości 346 925,00 zł brutto.
Wszystkie złożone w postępowaniu oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |