Rozbiórka budynków gospodarczych: owczarni i dwóch wiat drewnianych łącznie z fundamentami na terenie działki 615/1, 271 obręb 0003 Gierczyn, gm. Mirsk, powiat lwówecki

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00299470
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00299470/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-19 13:22
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e863ee67-abc4-48be-8256-15f221453e8d
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuUsuwanie azbestu

Wykonawcy

1 przyznane

DEKORACYJNACEGLA.PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTrzcianka, PL · lot 0
98 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00299470 z dnia 2026-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynków gospodarczych: owczarni i dwóch wiat drewnianych łącznie z fundamentami na terenie działki 615/1, 271 obręb 0003 Gierczyn,
gm. Mirsk, powiat lwówecki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mińska 60

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka budynków gospodarczych: owczarni i dwóch wiat drewnianych łącznie z fundamentami na terenie działki 615/1, 271 obręb 0003 Gierczyn,
gm. Mirsk, powiat lwówecki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e863ee67-abc4-48be-8256-15f221453e8d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299470

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110031/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbiórka 2 wiat i magazynu olei Gierczyn dz. 615/1 i 271 (gminna działka), gm. Mirsk, powiat lwówecki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213644

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRO.WO.260.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 216907,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka nieużytkowanych budynków:
- owczarni i dwóch wiat drewnianych znajdujących się na terenie działki 615/1, 271 obręb 0003 Gierczyn, gm. Mirsk, powiat lwówecki. zgodnie ze sporządzoną dokumentacją rozbiórkową.
Zakres prac obejmuję m.in.:
• Wyburzenie budynków, łącznie z fundamentami, usunięcie gruzu oraz uporządkowanie
terenu.
• Rozbiórka elementów zawierających azbest i jego utylizacja.
• Wykreślenie obiektów z geodezyjnej ewidencji budynków poprzez zgłoszenie likwidacji obiektów w Wydziale Geodezji i Kartografii odpowiedniego Starostwa powiatowego.
• Sporządzenie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej przez uprawnionego geodetę z aktualizacją mapy zasadniczej.

Prace mają być wykonywane pod nadzorem kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń.

1. Owczarnia.
Kubatura budynku :890,15 m3
Powierzchnia zabudowy:1.105,64 m2
Długość budynku:15,10 m - (84,40 m)
Szerokość budynku :14,00 m
Wysokość budynku do okapu: 3,00 m
Wysokość budynku do kalenicy :6,30 m
Ilość kondygnacji nadziemnych:1

2. Wiata nr 1.
Kubatura budynku :194,18 m3
Powierzchnia zabudowy:475,20 m2
Długość budynku:86,40 m
Szerokość budynku :5,50 m
Wysokość budynku do okapu:1,80 m
Wysokość budynku do kalenicy :2,60 m
Ilość kondygnacji nadziemnych:1
3. Wiata nr 2.

Kubatura budynku :1.092,96 m3
Powierzchnia zabudowy:475,20 m2
Długość budynku:86,40 m
Szerokość budynku :5,50 m
Wysokość budynku do okapu:1,80 m
Wysokość budynku do kalenicy :2,60 m
Ilość kondygnacji nadziemnych:1

Zakres i sposób prowadzenia robót rozbiórkowych
Prace należy wykonywać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu postępowania w sprawach rozbiórek nieużytkowanych lub niewykończonych obiektów budowlanych (Dz.U. 2004 nr 198 poz. 2043 wraz z późniejszymi zmianami).
Wykonawca jest zobowiązany do wykonania oznakowania i zabezpieczenia placu rozbiórki przed dostępem osób niepowołanych, utrzymywania w należytym porządku stanowisk pracy oraz terenu rozbiórki.
Wykonawca zapewni właściwe oznakowanie wjazdów i wyjazdów z terenu rozbiórki. Ze względu na usytuowanie obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, ogrodzić teren oraz wykonać niezbędne zabezpieczenia stref roboczych. Teren wygrodzić ogrodzeniem stałym i oznakować tablicami ostrzegawczymi koloru żółtego o treści: TEREN ROZBIÓRKI - WSTĘP WZBRONIONY, STREFA ROZBIÓRKI - ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ.
Przestrzegać zasady realizacji robót wyburzeniowych w kolejności odwrotnej do technologii zastosowanej przy wznoszeniu obiektów. Demontaż elementów konstrukcji po usunięciu obciążeń działających na element poza ciężarem własnym. Prace wykonywać od góry zgodnie z zasadą stopniowego zmniejszania obciążeń elementów konstrukcyjnych.
Na budynku Wiaty nr 1 i 2 znajdują się odpady niebezpieczne w postaci falistych płyt azbestowo – cementowych.
Pokrycie dachowe w postaci płyt azbestowo – cementowych zdemontować w sposób ręczny. Płyty zawierające azbest poddać oddzielnemu procesowi utylizacji. Obowiązki wykonawcy robót, sposób i warunki bezpiecznego usuwania odpadów zawierających azbest, określa Rozporządzenie w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. 2004, nr 71 poz. 649). Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody powstałe w środowisku naturalnym spowodowane swoimi działaniami, także za niewłaściwe zabezpieczenie terenu w czasie wykonywania prac.

Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy oraz dokumentacji projektowej. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania

3. Informacje dodatkowe.
1) Realizowane prace powinny spełniać wymagania obowiązujących przepisów, norm oraz być zgodne z zasadami wiedzy technicznej.
2) W przypadku stwierdzenia braków w dokumentacji, Wykonawca zobowiązany do złożenia pisemnego zapytania złożonego w trybie art. art. 284 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
3) Wykonawca we własnym zakresie utrzyma należyte oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy.
4) Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt wykona i przekaże dokumentację geodezyjną powykonawczą.
5) Zgodnie z Art. 3, pkt. 32 Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Wykonawca prac budowlanych i rozbiórkowych jest wytwórcą odpadów powstałych przy wykonywanej działalności i zgodnie z art. 279 ust. 2 Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ponosić będzie wszystkie obciążenia związane z korzystaniem ze środowiska. W trakcie prowadzonych na terenie obiektu prac wykonawca będzie zobowiązany do usunięcia powstających odpadów zgodnie z Ustawą o odpadach. W wyniku prowadzonych robót powstanie głównie gruz ceramiczny, drewno odpadowe oraz odpady kwalifikowane jako niebezpieczne (azbest). Z uwagi na zagrożenie dla środowiska naturalnego, z wyrobami z azbestu należy postępować oraz wszystkie czynności wykonać zgodnie z:
 Ustawą z dn. 14 grudnia 2012 o odpadach.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest.
 Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy z dnia 14 października 2005r w sprawie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz programu szkolenia w zakresie bezpiecznego użytkowania takich wyrobów.
 Innymi obowiązującymi przepisami, niewymienionymi wyżej w zakresie objętym zamówieniem
6) Do zakresu obowiązków wykonawcy należeć będzie między innymi:
- wykonanie robót budowlanych,
- odbiór odpadów własnym transportem z załadunkiem wytworzonych odpadów, wywóz odpadów na bieżąco po zgromadzeniu odpowiedniej partii wysyłkowej, tak aby transport był ekonomicznie uzasadniony,
- przyjęcie odpowiedzialności za wykonanie czynności związanych z gospodarowaniem odpadami, w tym: odbiorem, transportem.
7) Powstałe z rozbiórki odpady drewniane, gruz, złom stalowy stają się własnością wytwórcy odpadu. Wykonawca oświadcza, że w złożonej ofercie cenowej skalkulował swoje wynagrodzenie uwzględniając wartość powstałych odpadów porozbiórkowych i złomu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262660-5 - Usuwanie azbestu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 247900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 98000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dekoracyjnacegla.pl Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 541414406

7.3.3) Ulica: PL. Pocztowy24B/9

7.3.4) Miejscowość: Trzcianka

7.3.5) Kod pocztowy: 64-980

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 98000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane