Realizacja szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00300242
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00300242/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-21 14:08
Lokalizacja
Ryki, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-09091802-bfd5-4972-8ad4-9308a73bda11
Identyfikator
5060103893
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300242 z dnia 2026-06-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060708614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żytnia

1.5.2.) Miejscowość: Ryki

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-500

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 818651297

1.5.8.) Numer faksu: 818651297

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zsz@mechanikryki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mechanikryki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-09091802-bfd5-4972-8ad4-9308a73bda11

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09091802-bfd5-4972-8ad4-9308a73bda11

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300242

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056360/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Realizacja szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego - Działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278306

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZSZ1.EFS.01.06.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 94500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów i nauczycieli – kurs instalatora systemów fotowoltaicznych
− Wykonawca przeprowadzi kurs dla 15 osób: 10 uczniów i 5 nauczycieli (2 grup);
− Czas trwania kursu: min. 30 godzin zajęć;
Cel i program kursu:
Nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu montażu i instalacji systemów fotowoltaicznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Przygotowanie uczestników do samodzielnego wykonywania, nadzorowania i odbioru instalacji PV zgodnie z obowiązującymi normami oraz wymaganiami technicznymi. Szkolenie przygotowuje do egzaminu państwowego na
Certyfikowanego Instalatora OZE, realizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 64500,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów – kurs instalatora pomp ciepła
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
− Wykonawca przeprowadzi kurs dla 10 osób: 10 uczniów (1 grupy);
− Czas trwania kursu: min. 25 godzin zajęć;
b) Cel i program kursu:
Nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu montażu i instalacji pomp ciepła z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.
Przygotowanie uczestników do uzyskania certyfikatu instalatora pomp ciepła zgodnie z wymaganiami branżowymi i regulacjami prawnymi. Zdobycie szczegółowej wiedzę na temat technologii pomp ciepła, ich budowy, działania oraz zastosowania w różnych typach budynków. Omówienie obowiązujących norm, wytycznych oraz procedur związanych z montażem i konserwacją tych systemów grzewczych. Szkolenie przygotowuje do egzaminu państwowego realizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 30000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie przewidzianym na składanie ofert, tj. do dnia 17 czerwca 2026 r. do godz. 12:00 wpłynęła jedna oferta złożona przez On Sp. z o.o.
Biorąc pod uwagę, że oferta Wykonawcy On Sp. z o.o. z ceną w części 1 na kwotę: 127 000,00 PLN, w części 2 na kwotę: 82 000,00 PLN a Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia odpowiednio kwotę w cz. 1: 64 500,00 PLN, w cz. 2: 30 000,00 PLN i nie ma możliwości jej zwiększenia do ceny oferty, unieważnia się postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty On Sp. z o.o. Na podstawie przeprowadzonej analizy planu rzeczowo-finansowego oraz stanu faktycznego zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty On Sp. z o.o.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji, gdy cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Realizację szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego” zostało unieważnione zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 127000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 127000,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie przewidzianym na składanie ofert, tj. do dnia 17 czerwca 2026 r. do godz. 12:00 wpłynęła jedna oferta złożona przez On Sp. z o.o.
Biorąc pod uwagę, że oferta Wykonawcy On Sp. z o.o. z ceną w części 1 na kwotę: 127 000,00 PLN, w części 2 na kwotę: 82 000,00 PLN a Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia odpowiednio kwotę w cz. 1: 64 500,00 PLN, w cz. 2: 30 000,00 PLN i nie ma możliwości jej zwiększenia do ceny oferty, unieważnia się postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty On Sp. z o.o. Na podstawie przeprowadzonej analizy planu rzeczowo-finansowego oraz stanu faktycznego zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty On Sp. z o.o.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji, gdy cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Realizację szkoleń z zakresu zielonej transformacji dla ZSZ Nr 1 w Rykach w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego” zostało unieważnione zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 82000,00 PLN

2026-06-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi