Dostawa i montaż wodomierzy wraz z modułami radiowymi i zestawem do zdalnego odczytu dla Gminy Siedlisko

Urząd Gminy Siedlisko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00300318
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00300318/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-22 06:05
Lokalizacja
Siedlisko, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46a19dba-59c4-4cc7-b5f0-384e2b788ea0
Identyfikator
9251003012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

WodomierzeRadiowa aparatura nadawcza z aparaturą odbiorczą

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300318 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż wodomierzy wraz z modułami radiowymi i zestawem do zdalnego odczytu dla Gminy Siedlisko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Gminy Siedlisko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770385

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zamkowy, 6

1.5.2.) Miejscowość: Siedlisko

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-112

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siedlisko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlisko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-46a19dba-59c4-4cc7-b5f0-384e2b788ea0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż wodomierzy wraz z modułami radiowymi i zestawem do zdalnego odczytu dla Gminy Siedlisko

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46a19dba-59c4-4cc7-b5f0-384e2b788ea0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300318

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080796/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa i montaż wodomierzy wraz z modułami radiowymi i zestawem do zdalnego odczytu dla Gminy Siedlisko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Krajowy Plan Odbudowy), B3.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173236

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.27.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 289971,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wodomierzy wraz z zamontowanymi na nich i zaprogramowanymi modułami radiowymi dla Gminy Siedlisko, w tym:
a) wodomierze DN 15 z modułami radiowymi – 770 szt.
b) wodomierze DN 20 z modułami radiowymi – 24 szt.
c) wodomierze DN 25 z modułami radiowymi – 3 szt.
d) wodomierze DN 32 z modułami radiowymi – 2 szt.
e) wodomierze DN 50 z modułami radiowymi – 1 szt.
f) wodomierze DN 80 z modułami radiowymi – 1 szt.
g) zestaw zdalnego odczytu – 1 szt.
h) Wykonanie niezbędnych prac konfiguracyjnych pozwalających na pełną współpracę modułów radiowych z wodomierzem oraz systemem zdalnego odczytu.
i) Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie 95% Zakresu Podstawowego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania pozostałych 5% tego zakresu (np. w przypadku braku dostępu do lokali).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38421100-3 - Wodomierze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32230000-4 - Radiowa aparatura nadawcza z aparaturą odbiorczą

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania wpłynęły dwie oferty. W wyniku badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, że obie podlegają odrzuceniu.
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, który stanowi:
„Art. 255 Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (...)
2) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237439,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 319308,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy