Przebudowa drogi gminnej nr 109377D w ciągu ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

Gmina Miejska Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00300389
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00300389/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-22 08:04
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-413594cc-47e0-48cc-899a-9266f3a59d53
Identyfikator
6151794018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ABM ZGORZELEC I SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAZgorzelec, PL · lot 0
2 675 250 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300389 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 109377D w ciągu ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1314903

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 109377D w ciągu ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-413594cc-47e0-48cc-899a-9266f3a59d53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300389

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060439/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Przebudowa drogi gminnej nr 109377D w ciągu ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254682

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2711350,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej nr 109377D w ciągu ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Rozbiórkę istniejących, kolidujących z nowo projektowanym układem drogowym, elementów istniejącego zagospodarowania terenu;
2) Remont nawierzchni jezdni drogi gminnej poprzez wykonanie nowego pakietu bitumicznego na istniejącej podbudowie zasadniczej przedmiotowej drogi;
3) Budowę nowych odcinków chodników wraz ze strefami oczekiwania przed przejściami dla pieszych wyposażonymi w pola ostrzegawcze (płytka/kostka betonowa o fakturze stożkowej lub kopułkowej);
4) Przebudowę istniejących odcinków chodników wraz z budową stref oczekiwania przed przejściami dla pieszych wyposażonymi
w pola ostrzegawcze (płytka/kostka betonowa o fakturze stożkowej lub kopułowej);
5) Częściową przebudowę istniejących jezdni zatoki postojowej;
6) Przebudowę istniejących zjazdów zwykłych, istniejących poboczy gruntowych na pobocza wzmocnione destruktem bitumicznym pozyskanym w trakcie zabiegu frezowania przedmiotowej drogi;
7) Częściową przebudowę istniejącej, wspólnej drogi dla rowerów
i pieszych;
8) Zagospodarowanie terenów zieleni przyulicznej w postaci zieleni niskiej (parkowej);
9) Remonty cząstkowe nawierzchni oraz elementów liniowych (krawężniki i obrzeża) istniejącego układu drogowego zlokalizowanych na styku elementów projektowanych i istniejących;
10) Montaż elementów stałej organizacji ruchu w postaci znaków pionowych, w tym aktywnego znaku D-6 montowanego na konstrukcji wsporczej nad jezdnią, poziomych oraz urządzeń BRD.
3. Ewidencyjnie planowaną inwestycję zlokalizowano na niżej wymienionych nieruchomościach położonych w jednostce ewidencyjnej: Zgorzelec Miasto (id.022502_1), w obrębie 022502_1.0008 (VIII) mianowicie: 022502_1.0008.AR_2.1/2; 022502_1.0008.AR_6.10/1; 022502_1.0008_AR_6.1/2.
4. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został zawarty
w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) oraz w dokumentacji projektowej, w skład której wchodzi:
1) Projekt budowlany wraz z zaświadczeniem przyjęcia zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
2) Opracowania geodezyjne oraz geologiczne;
3) Przedmiar robót, pełniący funkcję informacyjną. Ze względu na przyjęte w niniejszym postępowaniu wynagrodzenie ryczałtowe, Wykonawca wyceniając ofertę winien opierać się na zakresie wynikającym z dokumentacji projektowej, o której mowa
w niniejszym ustępie. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub w przypadku wystąpienia robót w większej ilości niż w jakiejkolwiek pozycji przedmiaru nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te będą ujęte w dokumentacji projektowej, to Wykonawca wykona te roboty w ramach standardowego ryzyka kontraktowego. W związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową.
- Stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ
oraz
4) Projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ
5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych.
W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli
w dokumentacji projektowej lub STWiORB użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń. Wykonawca ma obowiązek wbudować materiały lub urządzenia posiadające nie gorsze właściwości zapewniające zgodne z dokumentacją projektową lub STWiORB funkcjonowanie elementów, części lub całego obiektu budowlanego. Tym samym dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Jeżeli użyto w SWZ lub załącznikach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania
z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety.
6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zmówienia
z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
7. Wymagania dotyczące gwarancji:
1) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, w tym na wykonane roboty, zastosowane materiały i urządzenia licząc od podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
2) Okres gwarancji, o którym mowa w pkt 1) niniejszego ustępu stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, w ramach którego Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziale XIX SWZ.
3) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
8. Zadanie będzie realizowane przy wsparciu środkami finansowymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2675250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2675250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2675250,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Kom.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6152043343

7.3.4) Miejscowość: Jędrzychowice 113

7.3.5) Kod pocztowy: 59-900

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2675250,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane