Roboty budowlane: Zadanie nr 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a,Zadanie nr 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00300426
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00300426/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-22 08:20
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-defe5c41-aa61-40de-9b9c-80c85a5f2a69
- Identyfikator
- 5213017228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300426 z dnia 2026-06-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane: Zadanie nr 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a,Zadanie nr 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Bielsko-Biała
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600070
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krasińskiego 34, 36
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-350
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zap_bielsko-biala@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zus.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane: Zadanie nr 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a,Zadanie nr 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-defe5c41-aa61-40de-9b9c-80c85a5f2a69
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300426
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00572807/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Część 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a Część 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00068901
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 020000.271.6.2025-ZAP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4288556,13 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem Umowy jest wykonanie robót budowlanych dla realizacji zadań:
zadanie nr 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a,
zadanie nr 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36.
2. Zakres robót:
1) Zadanie nr 1 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a, zakres robót obejmuje:
a) montaż poziomego i pionowego okablowania strukturalnego,
b) montaż paneli rozdzielczych światłowodowych,
c) montaż szaf dystrybucyjnych i wyposażenia szaf,
d) wybudowanie systemu kanałów elektroinstalacyjnych z pcv,
e) wybudowanie tras korytowych metalowych,
f) demontaże istniejących tras korytowych metalowych i pcv,
g) demontaż i ponowny montaż wyposażenia szaf krosowniczych,
h) demontaż przewodów kabelkowych układanych w korytkach i listwach instalacyjnych,
i) demontaż istniejących szaf krosowych,
j) wykonane rozbudowy systemu sygnalizacji włamania i napadu,
k) wykonanie rozbudowy systemu sygnalizacji i pożaru,
l) demontaż istniejących rozdzielnic elektrycznych,
m) układanie przewodów zasilających, montaż gniazd i oświetlenia,
n) przebudowa tablic niegwarantowanych i gwarantowanych rozdzielnic elektrycznych,
o) demontaż jednostek klimatyzacji,
p) montaż nowych jednostek klimatyzacji,
q) wymiana drzwi pożarowych wraz z ościeżnicą,
r) montaż wewnętrznych kurtyn pożarowych,
s) prace malarskie.
2) Zadanie nr 2 Modernizacja sieci strukturalnych – O/Bielsko-Biała, ul. Krasińskiego 34, 36, zakres robót obejmuje:
a) montaż poziomego i pionowego okablowania strukturalnego,
b) montaż paneli rozdzielczych światłowodowych,
c) montaż szaf dystrybucyjnych i wyposażenia szaf,
d) wybudowanie systemu kanałów elektroinstalacyjnych z pcv,
e) wybudowanie tras korytowych metalowych,
f) demontaże istniejących tras korytowych metalowych i pcv,
g) demontaż i ponowny montaż wyposażenia szaf krosowniczych,
h) demontaż przewodów kabelkowych układanych w korytkach i listwach instalacyjnych,
i) demontaż istniejących szaf krosowych,
j) wykonane rozbudowy systemu sygnalizacji włamania i napadu,
k) wykonanie rozbudowy systemu sygnalizacji i pożaru,
l) demontaż istniejących rozdzielnic elektrycznych,
m) układanie przewodów zasilających, montaż gniazd i oświetlenia,
n) przebudowa tablic niegwarantowanych i gwarantowanych rozdzielnic elektrycznych,
o) demontaż jednostek klimatyzacji,
p) montaż nowych jednostek klimatyzacji,
q) wymiana drzwi pożarowych wraz z ościeżnicą,
r) montaż wewnętrznych kurtyn pożarowych,
s) prace malarskie,
t) ułożenie światłowodu pomiędzy budynkami Oddziału ul. Krasińskiego 34, a ul. Traugutta 2a.
3. Szczegółowy zakres, sposób i zasady wykonania przedmiotu Umowy określają następujące dokumenty:
1) Wykonawcze projekty budowlane stanowiące załącznik nr 11 do SWZ.
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 11 do SWZ.
3) Przedmiary robót stanowiące załącznik nr 10 do SWZ.
4) Oferta Wykonawcy wraz z kosztorysami ofertowymi stanowiące załącznik nr 1 do Umowy.
5) Harmonogram rzeczowo-finansowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314310-7 - Układanie kabli
42961100-1 - System kontroli dostępu
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4422985,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5255175,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4422985,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JB&W
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6492331302
7.3.3) Ulica: Krakowska 11
7.3.4) Miejscowość: Szczekociny
7.3.5) Kod pocztowy: 42-445
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4422985,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
| 2026-06-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |