"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań realizowanych w ramach projektu pn. Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II."

Gmina Łubnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00300544
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00300544/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-22 09:03
Lokalizacja
Łubnice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0080a4ce-9926-4c56-81ef-25d8800bbb9a
Identyfikator
8661565306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi towarzyszące usługom projektowymUsługi projektowania architektonicznegoDoradcze usługi architektoniczneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi związane z budownictwem

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300544 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań realizowanych w ramach projektu pn. Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II."

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łubnice

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Łubnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łubnice 66A

1.5.2.) Miejscowość: Łubnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-232

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158659236

1.5.8.) Numer faksu: 158659236

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lubnice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubnice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0080a4ce-9926-4c56-81ef-25d8800bbb9a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań realizowanych w ramach projektu pn. Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II."

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0080a4ce-9926-4c56-81ef-25d8800bbb9a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300544

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023737/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadań realizowanych w ramach projektu pn. Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt FESW.06.05-IZ.00-0002/25 pn."Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II" współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 "Rewitalizacja obszarów innych niż obszary miejskie" Priorytet 6 "Fundusze Europejskie dla wspólnot lokalnych" Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285130

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 161834,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i materiałów przetargowych w ramach realizacji zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań realizowanych w ramach projektu pn. Rewitalizacja szansą na poprawę atrakcyjności społeczno-gospodarczej miejscowości Łubnice - etap II.”
2. Na zakres zamówienia składają się następujące opracowania:
1) Opracowanie 1.
Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia w Łubnicach w tym dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami:
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: kompleksowe roboty budowlane, roboty ziemne związane z wykopami fundamentowymi i zasypywaniem, wykonanie fundamentów z betonu wraz ze zbrojeniem oraz izolacje przeciwwilgociowe (zarówno pionowe, jak i ciężkie izolacje fundamentów) związane z rozbudową istniejącego budynku Ośrodka Zdrowia znajdującego się na działce ew. nr 269/8 w Łubnicach o powierzchnię użytkową o około 80 m², przebudowa istniejącej części Ośrodka, prace konstrukcyjne takie jak budowa ścian zewnętrznych i działowych, schody żelbetowe z balustradami, wykonanie wieńców, słupów, podciągów, stropów i kominów oraz pokrycie dachu wraz z więźbą dachową i izolacją. Przewidziano także docieplenie ścian zewnętrznych wraz z montażem stolarki okiennej i drzwiowej o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej. W zakresie prac wykończeniowych znajdują się posadzki, podłogi oraz prace malarskie, tynkarskie i układanie płytek.
b) Ponadto planowana jest modernizacja instalacji elektrycznej (z uwzględnieniem energooszczędnego oświetlenia LED i rozdzielni), instalacji wodnej i kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania.
c) W ramach dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych przewidziano wykonanie pochylni przy drzwiach wejściowych, oznakowanie poziome ciągów komunikacyjnych, tablicę tyflograficzną oraz instalację pętli indukcyjnej dla niedosłyszących.
d) Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z prawomocną decyzją o lokalizacji inwestycji celu publicznego nr IN.6733.1.2025 Wójta Gminy Łubnice z dnia 02 lutego 2026 r. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 269/8 i 272/2 obręb Łubnice.
e) Maksymalny planowany koszt realizacji zadania nie może przekroczyć kwoty 1 882 352,94 zł brutto.
2) Opracowanie 2.
Modernizacja infrastruktury szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnicach:
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: kompleksową modernizację istniejących, starych posadzek poprzez ich skucie oraz wymianę na nowe, trwałe powierzchnie. Ponadto należy zaplanować funkcjonalne i estetyczne schody metalowe do piwnicy. Planuje się także wykonanie nowej instalacji elektrycznej, obejmującej wymianę przewodów, gniazdek oraz kontaktów, co poprawi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. W ramach prac modernizacyjnych przewidziano również wymianę wewnętrznych i zewnętrznych parapetów, okien oraz drzwi wewnętrznych, co podniesie estetykę oraz izolacyjność termiczną budynku. Dodatkowo zostanie wykonane wyrównanie powierzchni ścian i sufitów oraz ich malowanie, obejmujące usunięcie starej farby, uzupełnienie ubytków, gruntowanie, szpachlowanie i nałożenie świeżej warstwy farby, co zapewni estetyczne i trwałe wykończenie wnętrz oraz częściowa wymiana pokrycia dachu. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 198/7 obręb Łubnice.
b) Planowany koszt realizacji zadania nie powinien przekroczyć
kwoty 1 101 774,67 zł brutto.
3) Opracowanie nr 3.
Modernizacja Centrum Kultury w Łubnicach wraz z zagospodarowaniem terenu wokół.
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: wymianę drzwi zewnętrznych, modernizacja instalacji wewnętrznej hydrantowej, dostawę i montaż klimatyzatorów, remont schodów zewnętrznych i remont schodów wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych, wymiana paneli podłogowych wraz z listwami malowanie ścian i sufitów, malowanie przęseł metalowych ogrodzenia wraz z podmurówką obustronnie, wykonanie tablicy informacyjnej zewnętrznej. W ramach projektu budynek zostanie poddany modernizacji, co przyczyni się do zwiększenia dostępności infrastruktury kulturalnej dla wszystkich mieszkańców obszaru rewitalizacji, w tym osób z niepełnosprawnościami. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 272/2 obręb Łubnice.
b) Planowany koszt realizacji zadania nie powinien przekroczyć
kwoty 350 000,00 zł brutto.
4) Opracowanie nr 4.
Zagospodarowanie przestrzeni w centrum gminy dla potrzeb turystyki.
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: ułożenie nowej, trwałej i estetycznej nawierzchni z płyt betonowych, która zapewni wygodę i bezpieczeństwo poruszania się po terenie. Ponadto przewidziany jest gruntowny remont istniejącej sceny. Dla turystów zostanie przygotowany specjalny, kameralny zakątek wypoczynkowy, który stworzy przyjazną atmosferę do relaksu i integracji. Kolejnym elementem modernizacji jest budowa altany drewnianej. W ramach prac zostaną również wymienione stare i zużyte elementy drewniane ławek na nowe, zapewniające większy komfort i estetykę. Całość inwestycji uzupełni wymiana dotychczasowego oświetlenia na nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów oraz zwiększy efektywność energetyczną przestrzeni publicznej. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 198/16 obręb Łubnice.
b) Planowany koszt realizacji zadania nie powinien przekroczyć kwoty 170 000,00 zł brutto.
5) Opracowanie 5.
Ochrona i rewaloryzacja pozostałości zespołu pałacowego w Łubnicach.
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: wykonanie estetycznych i funkcjonalnych alejek parkowych ( ok. 180 mb). Dodatkowo w ramach projektu zaplanowano dostawę i montaż tablicy szklanej z historycznym zdjęciem pałacu, która będzie pełnić funkcję edukacyjną i informacyjną, przybliżającą odwiedzającym lokalną historię oraz wartości kulturowe obszaru. Tablica zostanie umieszczona w odpowiednio widocznym i dostępnym miejscu, aby mogła służyć jako istotny element ścieżki turystycznej, wzbogacając percepcję przestrzeni i podkreślając jej unikatowy charakter. Zadanie ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru objętego rewitalizacją poprzez stworzenie przestrzeni przyjaznej dla odwiedzających turystów. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Dokumentację projektową należy uzgodnić ze Świętokrzyskim Konserwatorem Zabytków. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 199 obręb Łubnice.
b) Planowany koszt realizacji zadania nie powinien przekroczyć
kwoty 85 000,00 zł brutto.
6) Opracowanie 6.
Modernizacja biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Łubnice.
a) Zamówienie polega na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in: wykonanie konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie, montaż modułów fotowoltaicznych 500W (50kW), mocowanie falownika o mocy 50 kW 3 faz, przewodów kablowych, montaż końcówek (zaciski, klemy, przewody izolowane), montaż skrzynek i rozdzielnic skrzynkowych wraz z konstrukcją, przykręcenie do gotowego podłoża, montaż rozdzielnicy typu DC IP65, wyłącznika DC, monitoringu instalacji. Zadanie realizowane na działce o numerze ewidencyjnym nr 532 obręb Łubnice.
b) Planowany koszt realizacji zadania nie powinien przekroczyć
kwoty 182 000,00 zł brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi