Sukcesywna dostawa rękawiczek diagnostycznych i chirurgicznych, odpowiednio od jednej do trzech części zamówienia
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ UNIWERSYTECKA KLINIKA STOMATOLOGICZNA W KRAKOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00300566
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00300566/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-22 09:09
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1219bb2-7dc7-4c51-a5fa-690b697c7798
- Identyfikator
- 6751219110
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Rękawice jednorazoweRękawice chirurgiczne
Wykonawcy
3 przyznane
MERCATOR MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
137 218,32 PLNMERCATOR MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 1
15 369,48 PLNMERCATOR MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 2
710,21 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300566 z dnia 2026-06-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa rękawiczek diagnostycznych i chirurgicznych, odpowiednio od jednej do trzech części zamówienia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ UNIWERSYTECKA KLINIKA STOMATOLOGICZNA W KRAKOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357070478
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Montelupich 4
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 124245424
1.5.8.) Numer faksu: 124245490
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@uks.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uks.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1219bb2-7dc7-4c51-a5fa-690b697c77981.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa rękawiczek diagnostycznych i chirurgicznych, odpowiednio od jednej do trzech części zamówienia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1219bb2-7dc7-4c51-a5fa-690b697c7798
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300566
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075190/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.10 Sukcesywna dostawa rękawiczek diagnostycznych i chirurgicznych w ramach 3 części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257039
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-440/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 186624,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa rękawiczek diagnostycznych.2. Oferowany towar (pkt 3.1 SWZ) musi:
2.1. spełniać warunki wprowadzenia do obrotu i do używania, przewidziane w Ustawie o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (Dz.U. z 2024 r., poz. 1222 ze zm. – dalej: „Ustawa o wyrobach medycznych”), potwierdzone aktualnymi dokumentami (tj.: kompletne zgłoszenia lub powiadomienia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, karty charakterystyki, certyfikat CE, Deklaracje Zgodności, atesty) – dla tych towarów, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tego wymagają;
2.2. posiadać dokumenty dopuszczające je do obrotu i używania na terenie Polski – w tym certyfikat CE oraz dokumenty potwierdzające spełnienie przez te towary wymaganych prawem norm – w przypadku towarów niepodlegających przepisom Ustawy o wyrobach medycznych lub Prawa farmaceutycznego;
2.3. dla produktów zakwalifikowanych jako kosmetyki zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady / WE / nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r., posiadać zgłoszenie w Portalu Notyfikacji Produktów Kosmetycznych (Portal CPNP);
2.4. być nowy, pozbawiony wad, opakowany w oryginalne opakowanie. Etykiety i opakowania towaru winny zawierać wszystkie wymagane informacje zgodnie z Ustawą o wyrobach medycznych, Prawem farmaceutycznym lub innymi dotyczącymi ich przepisami powszechnie obowiązującego prawa;
2.5. posiadać termin ważności wynoszący minimum 12 miesięcy od dnia jego dostawy – w wypadku towarów mających ograniczony w czasie termin ważności.
2.6. dla części 1 zamówienia Wykonawca dołącza do oferty przedmiotowy środek dowodowy:
2.6.1. dla pozycji 1 w tabeli zamieszczonej w SOPZ (załącznik nr 3 do SWZ) - karty katalogowe lub ulotki informacyjne lub foldery potwierdzające parametry techniczne rękawiczek: AQL, długość, grubość rękawicy, siła zrywu przed starzeniem, poziom protein;
2.6.2. dla pozycji 2 w tabeli zamieszczonej w SOPZ (załącznik nr 3 do SWZ) - karty katalogowe lub ulotki informacyjne lub foldery potwierdzające parametry techniczne rękawiczek (tj.: AQL, długość, grubość rękawicy, siła zrywu przed starzeniem, poziom protein) a także aktualne badanie potwierdzające wynik siły zryw min. 7N przed starzeniem, zgodnie z EN 455-2:2024 z niezależnego laboratorium akredytowanego, nie starsze niż z 2024 r.
3. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego zagwarantowania spełnienia warunków jakościowych określonych w zezwoleniu na produkcję lub innych decyzjach ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia, w oparciu o które towar zostały dopuszczony do obrotu na terenie RP oraz przestrzegania terminów ważności na dostarczony towar.
4. W przypadku każdej z części zamówienia, o której mowa w pkt 3.1 SWZ, Wykonawca zobowiązany jest bez dodatkowych opłat do:
4.1. dostarczania towaru sukcesywnie do siedziby Zamawiającego (ul. Montelupich 4, Kraków), na podstawie zamówień określających asortyment i ilość, w czasie nie dłuższym niż w ciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem, że dostawy będą przyjmowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 8:00 do 14:00.;
4.2. wniesienia i rozładowania towaru w pomieszczeniu (lok. 07c) w siedzibie Zamawiającego.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 3 do SWZ i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. Opis ten należy analizować wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania.
6. Podane w załączniku nr 3 do SWZ liczby zamawianych towarów mają charakter szacunkowy (zużycie towarów zależy m.in. od zmniejszonej lub zwiększonej liczby pacjentów Zamawiającego) i służą do obliczenia ceny oferty (wynagrodzenia Wykonawcy). W przypadku zmniejszenia, w okresie obowiązywania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić mniejszą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, co nie spowoduje jednak spadku szacunkowego wynagrodzenia Wykonawcy, ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty, poniżej 80%. Umowę uważa się za wykonaną, gdy po zakończeniu obowiązywania umowy Wykonawca otrzyma co najmniej 80% szacunkowego wynagrodzenia ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty. W przypadku zwiększenia, w okresie wykonania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić większą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, po cenach zawartych w ofercie Wykonawcy, nie więcej jednak niż o 10% liczby każdego z towarów wskazanej w tym załączniku. Szczegółowe zasady zmniejszenia lub zwiększenia liczby zakupionych towarów, jak też szczegółowe warunki wykonania zamówienia, opisane zostały we wzorze umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
7. W ramach składanej przez Wykonawcę oferty, Zamawiający dopuści inne ilości sztuk w opakowaniu przedmiotu zamówienia niż wskazane w załączniku nr 3 do SWZ, ale tylko po ich odpowiednim przeliczeniu w stosunku do zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany samodzielnie dokonać właściwego przeliczenia i zaznaczyć to w załączniku nr 1a do SWZ, który składa w swojej ofercie.
8. Zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy PZP, w przypadkach, w których zapisy SWZ odnoszą się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca winien załączyć do oferty dokumentację potwierdzającą niniejszą równoważność. W szczególności wymaga się od Wykonawcy, aby skład jakościowy i ilościowy substancji odpowiadał wymaganiom zawartym w niniejszej SWZ.
9. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują: nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem parametrów, konstrukcji, przeznaczenia etc.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18424300-0 - Rękawice jednorazowe
4.5.5.) Wartość części: 166797,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa rękawiczek chirurgicznych.2. Oferowany towar (pkt 3.1 SWZ) musi:
2.1. spełniać warunki wprowadzenia do obrotu i do używania, przewidziane w Ustawie o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (Dz.U. z 2024 r., poz. 1222 ze zm. – dalej: „Ustawa o wyrobach medycznych”), potwierdzone aktualnymi dokumentami (tj.: kompletne zgłoszenia lub powiadomienia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, karty charakterystyki, certyfikat CE, Deklaracje Zgodności, atesty) – dla tych towarów, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tego wymagają;
2.2. posiadać dokumenty dopuszczające je do obrotu i używania na terenie Polski – w tym certyfikat CE oraz dokumenty potwierdzające spełnienie przez te towary wymaganych prawem norm – w przypadku towarów niepodlegających przepisom Ustawy o wyrobach medycznych lub Prawa farmaceutycznego;
2.3. dla produktów zakwalifikowanych jako kosmetyki zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady / WE / nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r., posiadać zgłoszenie w Portalu Notyfikacji Produktów Kosmetycznych (Portal CPNP);
2.4. być nowy, pozbawiony wad, opakowany w oryginalne opakowanie. Etykiety i opakowania towaru winny zawierać wszystkie wymagane informacje zgodnie z Ustawą o wyrobach medycznych, Prawem farmaceutycznym lub innymi dotyczącymi ich przepisami powszechnie obowiązującego prawa;
2.5. posiadać termin ważności wynoszący minimum 12 miesięcy od dnia jego dostawy – w wypadku towarów mających ograniczony w czasie termin ważności.
2.6. dla części 2 zamówienia pozycja 1 w tabeli zamieszczonej w SOPZ (załącznik nr 3 do SWZ) Wykonawca dołącza do oferty przedmiotowy środek dowodowy - karty katalogowe lub ulotki informacyjne lub foldery potwierdzające parametry techniczne rękawiczek: AQL, długość, grubość rękawicy, siła zrywu przed starzeniem, poziom protein;
3. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego zagwarantowania spełnienia warunków jakościowych określonych w zezwoleniu na produkcję lub innych decyzjach ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia, w oparciu o które towar zostały dopuszczony do obrotu na terenie RP oraz przestrzegania terminów ważności na dostarczony towar.
4. W przypadku każdej z części zamówienia, o której mowa w pkt 3.1 SWZ, Wykonawca zobowiązany jest bez dodatkowych opłat do:
4.1. dostarczania towaru sukcesywnie do siedziby Zamawiającego (ul. Montelupich 4, Kraków), na podstawie zamówień określających asortyment i ilość, w czasie nie dłuższym niż w ciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem, że dostawy będą przyjmowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 8:00 do 14:00.;
4.2. wniesienia i rozładowania towaru w pomieszczeniu (lok. 07c) w siedzibie Zamawiającego.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 3 do SWZ i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. Opis ten należy analizować wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania.
6. Podane w załączniku nr 3 do SWZ liczby zamawianych towarów mają charakter szacunkowy (zużycie towarów zależy m.in. od zmniejszonej lub zwiększonej liczby pacjentów Zamawiającego) i służą do obliczenia ceny oferty (wynagrodzenia Wykonawcy). W przypadku zmniejszenia, w okresie obowiązywania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić mniejszą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, co nie spowoduje jednak spadku szacunkowego wynagrodzenia Wykonawcy, ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty, poniżej 80%. Umowę uważa się za wykonaną, gdy po zakończeniu obowiązywania umowy Wykonawca otrzyma co najmniej 80% szacunkowego wynagrodzenia ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty. W przypadku zwiększenia, w okresie wykonania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić większą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, po cenach zawartych w ofercie Wykonawcy, nie więcej jednak niż o 10% liczby każdego z towarów wskazanej w tym załączniku. Szczegółowe zasady zmniejszenia lub zwiększenia liczby zakupionych towarów, jak też szczegółowe warunki wykonania zamówienia, opisane zostały we wzorze umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
7. W ramach składanej przez Wykonawcę oferty, Zamawiający dopuści inne ilości sztuk w opakowaniu przedmiotu zamówienia niż wskazane w załączniku nr 3 do SWZ, ale tylko po ich odpowiednim przeliczeniu w stosunku do zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany samodzielnie dokonać właściwego przeliczenia i zaznaczyć to w załączniku nr 1b do SWZ, który składa w swojej ofercie.
8. Zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy PZP, w przypadkach, w których zapisy SWZ odnoszą się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca winien załączyć do oferty dokumentację potwierdzającą niniejszą równoważność. W szczególności wymaga się od Wykonawcy, aby skład jakościowy i ilościowy substancji odpowiadał wymaganiom zawartym w niniejszej SWZ.
9. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują: nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem parametrów, konstrukcji, przeznaczenia etc.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18424300-0 - Rękawice jednorazowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33141420-0 - Rękawice chirurgiczne
4.5.5.) Wartość części: 18511,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa rękawiczek chirurgicznych.2. Oferowany towar (pkt 3.1 SWZ) musi:
2.1. spełniać warunki wprowadzenia do obrotu i do używania, przewidziane w Ustawie o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (Dz.U. z 2024 r., poz. 1222 ze zm. – dalej: „Ustawa o wyrobach medycznych”), potwierdzone aktualnymi dokumentami (tj.: kompletne zgłoszenia lub powiadomienia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, karty charakterystyki, certyfikat CE, Deklaracje Zgodności, atesty) – dla tych towarów, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tego wymagają;
2.2. posiadać dokumenty dopuszczające je do obrotu i używania na terenie Polski – w tym certyfikat CE oraz dokumenty potwierdzające spełnienie przez te towary wymaganych prawem norm – w przypadku towarów niepodlegających przepisom Ustawy o wyrobach medycznych lub Prawa farmaceutycznego;
2.3. dla produktów zakwalifikowanych jako kosmetyki zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady / WE / nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r., posiadać zgłoszenie w Portalu Notyfikacji Produktów Kosmetycznych (Portal CPNP);
2.4. być nowy, pozbawiony wad, opakowany w oryginalne opakowanie. Etykiety i opakowania towaru winny zawierać wszystkie wymagane informacje zgodnie z Ustawą o wyrobach medycznych, Prawem farmaceutycznym lub innymi dotyczącymi ich przepisami powszechnie obowiązującego prawa;
2.5. posiadać termin ważności wynoszący minimum 12 miesięcy od dnia jego dostawy – w wypadku towarów mających ograniczony w czasie termin ważności.
2.6. dla części 3 zamówienia pozycja 1 w tabeli zamieszczonej w SOPZ (załącznik nr 3 do SWZ) Wykonawca dołącza do oferty przedmiotowy środek dowodowy - karty katalogowe lub ulotki informacyjne lub foldery potwierdzające parametry techniczne rękawiczek: materiał: nitrylowy kauczuk syntetyczny (NBR), powierzchnia: teksturowane końcówki palców, grubość: podwyższona w części chwytnej dla lepszego wyczucia narzędzi, wnętrze: bez pudru, długość: przedłużany mankiet, średnio 270 mm, odporność: na chemikalia, Trwałość: 3 lata.
3. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego zagwarantowania spełnienia warunków jakościowych określonych w zezwoleniu na produkcję lub innych decyzjach ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia, w oparciu o które towar zostały dopuszczony do obrotu na terenie RP oraz przestrzegania terminów ważności na dostarczony towar.
4. W przypadku każdej z części zamówienia, o której mowa w pkt 3.1 SWZ, Wykonawca zobowiązany jest bez dodatkowych opłat do:
4.1. ,dostarczania towaru sukcesywnie do siedziby Zamawiającego (ul. Montelupich 4, Kraków), na podstawie zamówień określających asortyment i ilość, w czasie nie dłuższym niż w ciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem, że dostawy będą przyjmowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 8:00 do 14:00.;
4.2. wniesienia i rozładowania towaru w pomieszczeniu (lok. 07c) w siedzibie Zamawiającego.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 3 do SWZ i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. Opis ten należy analizować wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania.
6. Podane w załączniku nr 3 do SWZ liczby zamawianych towarów mają charakter szacunkowy (zużycie towarów zależy m.in. od zmniejszonej lub zwiększonej liczby pacjentów Zamawiającego) i służą do obliczenia ceny oferty (wynagrodzenia Wykonawcy). W przypadku zmniejszenia, w okresie obowiązywania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić mniejszą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, co nie spowoduje jednak spadku szacunkowego wynagrodzenia Wykonawcy, ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty, poniżej 80%. Umowę uważa się za wykonaną, gdy po zakończeniu obowiązywania umowy Wykonawca otrzyma co najmniej 80% szacunkowego wynagrodzenia ustalonego na podstawie złożonej przez niego oferty. W przypadku zwiększenia, w okresie wykonania umowy, potrzeb Zamawiającego w zakresie zużycia zamawianych towarów, Zamawiający może zamówić większą ich liczbę niż wskazana w załączniku nr 3 do SWZ, po cenach zawartych w ofercie Wykonawcy, nie więcej jednak niż o 10% liczby każdego z towarów wskazanej w tym załączniku. Szczegółowe zasady zmniejszenia lub zwiększenia liczby zakupionych towarów, jak też szczegółowe warunki wykonania zamówienia, opisane zostały we wzorze umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
7. W ramach składanej przez Wykonawcę oferty, Zamawiający dopuści inne ilości sztuk w opakowaniu przedmiotu zamówienia niż wskazane w załączniku nr 3 do SWZ, ale tylko po ich odpowiednim przeliczeniu w stosunku do zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany samodzielnie dokonać właściwego przeliczenia i zaznaczyć to w załączniku nr 1c do SWZ, który składa w swojej ofercie.
8. Zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy PZP, w przypadkach, w których zapisy SWZ odnoszą się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca winien załączyć do oferty dokumentację potwierdzającą niniejszą równoważność. W szczególności wymaga się od Wykonawcy, aby skład jakościowy i ilościowy substancji odpowiadał wymaganiom zawartym w niniejszej SWZ.
9. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują: nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem parametrów, konstrukcji, przeznaczenia etc.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18424300-0 - Rękawice jednorazowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33141420-0 - Rękawice chirurgiczne
4.5.5.) Wartość części: 1315,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137218,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 137218,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137218,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mercator Medical Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 350967107
7.3.3) Ulica: Heleny Modrzejewskiej 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-327
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137218,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15369,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20223,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15369,48 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mercator Medical Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 350967107
7.3.3) Ulica: Heleny Modrzejewskiej 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-327
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15369,48 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 710,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 710,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 710,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mercator Medical Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 350967107
7.3.3) Ulica: Heleny Modrzejewskiej 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-327
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 710,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-06-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |