Zagospodarowanie gruzu (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) oraz odpadów cmentarnych (20 02 03) z terenu ZKGZL w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00300574
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00300574/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-22 09:11
Lokalizacja
Lubartów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b955c75e-17c8-4d37-b8bb-a62bffc01cd1
Identyfikator
7141888646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

EKO-DYŚ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLublin, PL · lot 0
252 720 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300574 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie gruzu (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) oraz odpadów cmentarnych (20 02 03) z terenu ZKGZL w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432725102

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek II 6

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zwiazekgmin@zwiazekgmin.lubartow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkgzl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zkgzl.ezamawiajacy.pl/pn/zkgzl/demand/288622/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie gruzu (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) oraz odpadów cmentarnych (20 02 03) z terenu ZKGZL w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b955c75e-17c8-4d37-b8bb-a62bffc01cd1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300574

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110885/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zagospodarowanie gruzu (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) oraz odpadów cmentarnych (20 02 03) z terenu ZKGZL w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237389

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DGO.271/P.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej o kodach 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, 17 01 02 - gruz ceglany, 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia 17 01 07- zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06. Poprzez zagospodarowanie rozumie się zagospodarowanie w sposób pozwalający na odzysk/recykling odpadów gruzu.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodach:
− 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek
i remontów
− 17 01 02 - gruz ceglany
− 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia
− 17 01 07 - zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,
pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej: Gminy Miasto Lubartów, Gminy Lubartów, Gminy Ostrówek, Gminy Serniki i Gminy Ostrów Lubelski w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych
do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) zapisami „Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2022", uchwalonego uchwałą Sejmiku Województwa Nr XXIV/349/2016, oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz aktami je zmieniającymi lub zastępującymi.
3) Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia to:
a) 17 01 01 – odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek
i remontów – 100 Mg
b) 17 01 02 - gruz ceglany – 100 Mg
c) 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia – 100 Mg
d) 17 01 07 – zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 - 1500 Mg,
podane ilości odpadów są szacunkowe i należy je traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w zależności od faktycznych potrzeb bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu; przy czym, stosownie do treści art. 433 pkt. 4), Zamawiający wskazuje, iż minimalna wielkość świadczenia wynosi:
a) 17 01 01 – odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek
i remontów – 10 Mg
b) 17 01 02 – gruz ceglany – 10 Mg
c) 17 01 03 – odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia – 10 Mg
d) 17 01 07 – zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 - 30 Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 244944,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej o kodzie 20 02 03 – inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne). Poprzez zagospodarowanie rozumie się składowanie na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne dla odpadów cmentarnych.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodzie 20 02 03 – inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne), pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej: Gminy Miasto Lubartów, Gminy Lubartów, Gminy Ostrówek, Gminy Serniki i Gminy Ostrów Lubelski w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.
3) Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia to:
a) 20 02 03 – inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne) – 460 Mg
podane ilości odpadów są szacunkowe i należy je traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w zależności od faktycznych potrzeb bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu; przy czym, stosownie do treści art. 433 pkt. 4), Zamawiający wskazuje,
iż minimalna wielkość świadczenia wynosi:
a) 20 02 03 – inne odpady nieulegające biodegradacji (cmentarne) – 50 Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 225278,93 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 252720,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 252720,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 252720,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO-DYŚ SPÓŁKA Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9462707974

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 252720,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2027-01-01 do 2028-12-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

nie wpłynęła żadna oferta

2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi