„Termomodernizacja budynku na stadionie miejskim w Ślesinie” - realizacja Etapu II
GMINA ŚLESIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00300980
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00300980/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-22 10:46
- Lokalizacja
- Ślesin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ed82585-bfcf-4cf2-8ca5-b7e65a92d35d
- Identyfikator
- 6652716489
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00300980 z dnia 2026-06-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku na stadionie miejskim w Ślesinie” - realizacja Etapu II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚLESIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019310
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kleczewska, 15
1.5.2.) Miejscowość: Ślesin
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-561
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slesin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.slesin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13219561.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynku na stadionie miejskim w Ślesinie” - realizacja Etapu II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ed82585-bfcf-4cf2-8ca5-b7e65a92d35d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300980
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059653/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Termomodernizacja budynku na stadionie miejskim w Ślesinie - etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275679
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.2.6.TP.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania: wymiana źródła ciepła, modernizacja części instalacji centralnego - ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, montaż paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii w ramach zadania: „Termomodernizacja budynku na stadionie miejskim”.
1.1. Realizacja projektu odbędzie się w Ślesinie, obręb ewidencyjny Ślesin, na działce o numerze ewidencyjnym: 1200/6 w obrębie ew. 0001 Ślesin gm. Ślesin. Nieruchomość stanowi własność Gminy Ślesin.
1.2. Realizacja zadania obejmuje w szczególności prace związane z zaprojektowaniem, uzyskaniem niezbędnych decyzji i wykonaniem następujących części inwestycji:
a) opracowanie dokumentacji projektowej zawierającej m.in. inwentaryzacje, uzgodnienia, opinie wymagane przepisami szczegółowymi, projektów budowlanych, projektów wykonawczych, wymagań dotyczących przygotowania terenu budowy, koncepcji, STWiOR, BiOZ;
b) likwidację kotła węglowego i montaż pompy ciepła powietrze-woda o mocy 28-32 kW na potrzeby c.o. i c.w.u. wraz z modernizacją instalacji c.o. (ogrzewanie podłogowe w części budynku) oraz modernizacją instalacji c.w.u. (montaż zasobnika c.w.u.), wraz z niezbędnym osprzętem;
c) montaż instalacji fotowoltaicznej o min. Mocy 29,64 kW z magazynem energii o min. Pojemności 20,48 kWh wraz z niezbędną infrastrukturą i ogrodzeniem.
1.3. Zamówienie obejmuje, z uwzględnieniem wymagań określonych w SWZ oraz jej załącznikach (w tym PFU):
1. Opracowanie dokumentacji:
opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej,
opracowanie dokumentacji powykonawczej,
2. Uzyskanie decyzji i uzgodnień:
uzyskanie warunków technicznych,
uzyskanie wymaganych przepisami prawa decyzji, uzgodnień, opinii, pozwoleń, zgłoszeń, zaświadczeń o braku sprzeciwu w tym uzgodnienie rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych projektu urządzeń fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 6,5 kW pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej oraz innych dokumentów niezbędnych do realizacji robót,
3. Wymagania dotyczące projektowania:
wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej,
zapewnienie zgodności dokumentacji z wymaganiami określonymi w PFU.
4. Realizacja robót:
wykonanie robót budowlanych i montażowych zgodnie z dokumentacją projektową, przepisami prawa oraz zasadami sztuki budowlanej,
osiągnięcie efektów oraz parametrów techniczno-technologicznych nie gorszych niż określone w PFU.
5. Nadzór:
pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.
6. Zakończenie inwestycji i przekazanie do użytkowania:
przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji niezbędnej do odbioru robót,
spełnienie wszystkich wymogów umożliwiających przekazanie obiektu do eksploatacji i użytkowania,
sporządzenie zestawienia kosztów z podziałem na środki trwałe wraz z przypisaniem odpowiednich oznaczeń Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT).
7. Pozostałe obowiązki:
realizacja wszelkich innych prac i obowiązków wynikających z PFU.
1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określone zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, a także w przedmiarach szacunkowych. Przedmiary szacunkowe mają charakter wyłącznie pomocniczy i informacyjny. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie oferty wszystkich robót, dostaw i usług niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, wynikających z PFU, nawet jeśli nie zostały one ujęte w przedmiarach szacunkowych.
1.5. Obowiązki Wykonawcy określone zostały w PFU, SWZ i załącznikach
1.6. Wymagany minimalny okres gwarancji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia wynosi 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego. Okres gwarancji będzie punktowany w ramach kryterium oceny ofert.
1.7. Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr: 4 do SWZ;
1.8. Źródła finansowania:
1) środki własne Gminy Ślesin,
2) środki pozyskane w ramach dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru wniosków na przedsięwzięcia dotyczące ochrony powietrza i efektywności energetycznej na potrzeby obiektów pomocy społecznej lub rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, obiektów służących prowadzeniu działalności kulturalnej, obiektów wykorzystywanych do krzewienia kultury fizycznej, sportu i rekreacji wśród mieszkańców.
6. Termin wykonania zamówienia
Zamówienie należy zrealizować w terminie do 10.10.2026 r. z zastrzeżeniem wykonania poszczególnych etapów:
1) Etap I: opracowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń (zakończenie prac projektowych) w terminie 30 dni licząc od dnia zawarcia umowy;
2) Etap II: wykonanie całości robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem wszelkich badań i sprawdzeń, uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu — jeżeli będzie wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przekazaniem kompletu dokumentacji powykonawczej i odbiór inwestycji w terminie do dnia wskazanego w pkt 6.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:1)Zgodnie z art. 260 ust. 1 ustawy Pzp
„O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadamia równocześnie wykonawców, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji – podając uzasadnienie faktyczne i prawne”.
2)Zgodnie z art. 260 ust. 2 ustawy Pzp
„Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w ust. 1, na stronie internetowej prowadzonego postępowania”.
3)Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
4)W związku z art. 266 ustawy Pzp:
„Do przygotowania i prowadzenia przez zamawiających publicznych postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne stosuje się przepisy działu II, z wyjątkiem przepisów art. 83, art. 86, art. 87 ust. 3, art. 88-90, art. 97 ust. 2, art. 124, art. 125 ust. 2 i 6, art. 126, art. 127 ust. 1, art. 129, art. 130, art. 132-188, art. 220, art. 227 ust.1, art. 257, art. 264 i art. 265, chyba że przepisy niniejszego działu stanowią inaczej.
Uzasadnienie faktyczne:
1) W niniejszym postępowaniu do terminu składania ofert tj. 19.06.2026 r. godz. 11:00 wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę:
−Ekologika Sp. z o.o., Rzeczyca, cena oferty: 651 629,40 zł brutto.
2)Zamawiający zgodnie z art. 222 ust 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 537.000,00 zł brutto.
3)Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na fakt, iż kwota oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 651629,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 651629,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-06-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |