ZP/CZD/121/24 Dostawa odczynników diagnostycznych firmy Archer lub równoważne

Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00517297
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00517297/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-26 10:20
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd7bc738-4314-4c24-8cc4-01721f6123df
Identyfikator
9521143675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjne

Wykonawcy

1 przyznane

ANALITYK GENETYKA UNRUG WÓJTOWICZ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWarszawa, PL · lot 0
471 318,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00517297 z dnia 2024-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZP/CZD/121/24 Dostawa odczynników diagnostycznych firmy Archer lub równoważne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000557961

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Dzieci Polskich 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 04-730

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ipczd.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czd.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ipczd.ezamawiajacy.pl/pn/ipczd/demand/171260/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP/CZD/121/24 Dostawa odczynników diagnostycznych firmy Archer lub równoważne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd7bc738-4314-4c24-8cc4-01721f6123df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00517297

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00471409

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/CZD/121/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 387838,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

SA004x Archer Archer MBC Adapters for Illumina - 8 reakcji lub równoważne
AA3023 Archer Archer Analysis Demo site Sample Credits (8 analiz) lub równoważne
AB0137 Archer FusionPlex Pan Solid Tumor v2, for Illumina - 8 reakcji (zestaw dla GSP1 - 8 reaction, SA18091081, GSP2 - 8 reaction, SA18091082, 10x VCP Primer Mix, SA0126) lub rownoważne
MDKT00010075 Magtivio B.V. MagSi-NGS PREP Plus 75 mL lub równoważne

Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych (…) gdyż nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny
i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszy dopuszczenie ofert równoważnych.
Podane w formularzu cenowym nazwy i numery katalogowe odczynników określają wymagane przez Zamawiającego cechy jakościowe, użytkowe i parametry techniczne i tworzą opis przedmiotu zamówienia. Zaoferowane przez Wykonawców w ofercie produkty równoważne muszą posiadać parametry jakościowe, fizykochemiczne, eksploatacyjne i techniczne nie niższych niż produkty wyszczególnione przez Zamawiającego. Zaoferowane produkty równoważne do wykazanych przez Zamawiającego nie mogą spowodować zwiększenia kosztów (kupowania dodatkowych materiałów zużywalnych) ani też konieczności wykonywania dodatkowych czynności czy procedur sprawdzających jego jakość w tym np. kalibracji urządzeń, oprogramowania lub konieczności ponownej optymalizacji i walidacji stosowanych metod do prowadzonych i trwających prac badawczych i diagnostycznych u tych samych pacjentów. Jednocześnie Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z niepożądanymi dla Zamawiającego konsekwencjami dostarczenia produktów równoważnych, w szczególności koszty uszkodzenia sprzętu powstałe w wyniku używania zaoferowanego i dostarczonego asortymentu równoważnego.
Wypełniając obowiązek wynikający z art. 99 ust. 6 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje następujące kryteria oceny równoważności:
- wskazane przez Wykonawcę w formularzu cenowym nazwy i numery katalogowe oferowanego przedmiotu zamówienia mają odpowiadać cechom jakościowym, fizykochemicznym, eksploatacyjnym
i technicznym w zakresie nie niższych niż produkty wyszczególnione przez Zamawiającego w formularzu cenowym
- w przypadku zaoferowania produktów równoważnych karta techniczna produktu potwierdzająca parametry jakościowe, fizykochemiczne, eksploatacyjne i techniczne nie niższe niż produkty wyszczególnione przez Zamawiającego w formularzach cenowych zał. 5 do swz (dopuszczona wersja anglojęzyczna).

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 471318,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 471318,29 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 471318,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Analityk Genetyka Unrug Wójtowicz sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9512472959

7.3.3) Ulica: Ul. Żwirki i Wigury 101 lok. 5.22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-089

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 471318,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy