„Dowóz dzieci i młodzieży do szkół na terenie Gminy Sobków w roku szkolnym 2024/2025 na podstawie zakupu miesięcznych ulgowych biletów z ustawową ulgą przysługującą młodzieży szkolnej”

Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty w Sobkowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00517326
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00517326/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-26 10:28
Lokalizacja
Sobków, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a958ce79-1c78-4336-8673-1acc3691b3a1
Identyfikator
6561316809
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)Usługi w zakresie transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ GÓRSKISobków, PL · lot 0
184 744,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00517326 z dnia 2024-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dowóz dzieci i młodzieży do szkół na terenie Gminy Sobków w roku szkolnym 2024/2025 na podstawie zakupu miesięcznych ulgowych biletów z ustawową ulgą przysługującą młodzieży szkolnej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty w Sobkowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290627211

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ŹRÓDŁOWA, 4

1.5.2.) Miejscowość: Sobków

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-305

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 413871025

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zoeao@op.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zoeao-sobkow.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a958ce79-1c78-4336-8673-1acc3691b3a1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dowóz dzieci i młodzieży do szkół na terenie Gminy Sobków w roku szkolnym 2024/2025 na podstawie zakupu miesięcznych ulgowych biletów z ustawową ulgą przysługującą młodzieży szkolnej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a958ce79-1c78-4336-8673-1acc3691b3a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00517326

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013578/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usługi dowozu uczniów do szkół w roku szkolnym 2024/2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404786

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZO.261.5.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 153255,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usługi dowozu dzieci i młodzieży do szkół i placówek oświatowych na terenie Gminy Sobków w roku szkolnym 2024/2025 na utworzonych przez Wykonawcę liniach regularnych, z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży z biletem miesięcznym, w cenach biletów ustalonych w niniejszym postępowaniu.
Przedmiot zamówienia obejmuje 4 TRASY (trasa: dom – szkoła – dom):
 I TRASA - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie w roku szkolnym 2024/2025
 II TRASA - Dowóz uczniów do Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym w roku szkolnym 2024/2025,
 III TRASA - Dowóz uczniów do Zespołu Placówek Oświatowych w Brzegach w roku szkolnym 2024/2025
 IV TRASA - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Lipie i do Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy w roku szkolnym 2024/2025
Opiekę nad dziećmi w czasie przewozów organizuje i zapewnia Wykonawca. Opiekunem nie może być kierowca. W każdym autobusie przewożącym uczniów musi być jeden opiekun.
Przedmiot zamówienia polega na zapewnieniu transportu związanego z realizacją usługi dowozu dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych z terenu Gminy Sobków. Przewóz obejmuje trasę: dom – szkoła – dom, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2024 r. poz. 737).
Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup imiennych, ulgowych biletów miesięcznych, szkolnych na podstawie art. 5a. ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 380)
Zamówienie na bilety będzie złożone w terminie najpóźniej do 25 dnia miesiąca poprzedzającego
miesiąc, na który bilety mają być wystawione. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia
zamówionych biletów w terminie do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc
wykonania usługi.
Przewozy będą realizowane w dni robocze w ciągu roku szkolnego 2024/2025 z wyłączeniem wakacji, ferii, przerw świątecznych, dni wolnych od zajęć oraz dni, w których zajęcia nie będą odbywały się z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS-CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19) oraz w przypadku wprowadzenia zdalnego nauczania, lub innych okoliczności niezależnych od Zamawiającego.
W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu, wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przewóz uczniom i dzieciom zgodnie z harmonogramem ustalonym z dyrektorami szkół, w terminie co najmniej 3 dni przed planowaną usługą.
Niniejszym postępowaniem objęty jest transport dzieci do następujących placówek na terenie Gminy Sobków:
1) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie, ul. Źródłowa 4, 28-305 Sobków
2) Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym, Mokrsko Dolne 50a, 28-305 Sobków.
3) Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach, Brzegi 104, 28-305 Sobków
4) Szkoła Podstawowej w Lipie, Lipa 6a, 28-305 Sobków i Zespół Placówek Oświatowych w Korytnicy, Korytnica 206, 28-305 Sobków.
Zamawiający oświadcza, że w roku szkolnym 2024/2025 transport uczniów do szkół obejmuje
222 uczniów na wszystkich trasach.
Prognozowane zapotrzebowanie na bilety:
a) bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży, w okresie od rozpoczęcia odbywania obowiązkowego
rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły podstawowej łącznie na I, II, III, IV TRASIE - 186 szt.
b) bilet normalny dla dzieci 4,5 latki łącznie na I, II, III, IV TRASIE - 36 szt.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany liczby dowożonych uczniów.
Z tytułu zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Zamawiający nie przewiduje ponoszenia
dodatkowych opłat, a Wykonawca nie będzie rościł pretensji, ani żądał rekompensaty finansowej
jeżeli wartość zamówienia będzie mniejsza niż szacowana przez Zamawiającego
W razie awarii pojazdu Wykonawca zapewni zastępczy autobus w czasie maksymalnie 60 minut od momentu zgłoszenia awarii.
Trasy codziennego dowożenia dzieci i uczniów do szkół obejmują łącznie ok. 128,90 km dziennie. Zamawiający przewiduje, że w okresie objętym niniejszym zamówieniem (rok szkolny 2024/2025 = 185 dni) pojazdy pokonają łącznie ok. 23 846,50 km.
Transport powinien być zorganizowany z zachowaniem przepisów prawa oraz zasad bezpieczeństwa, a w szczególności zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 728).
Wykonawca zobowiązany jest do codziennego kontrolowania trzeźwości kierowców prowadzących pojazdy, które przewożą dzieci i uczniów.
Transport powinien być świadczony z wykorzystaniem minimum 4 pojazdów.
Wykonawca oświadcza, iż pojazdy użyte do realizacji umowy posiadają aktualne ubezpieczenie OC oraz aktualne badania techniczne dopuszczające pojazdy do ruchu oraz gwarantuje, iż będą je posiadać przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
W okresie zimowym pojazdy dowożące dzieci muszą być ogrzewane, na stopniach wejściowych do pojazdów nie może zalegać śnieg, ani lód. W okresie zimowym Wykonawca musi zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania. Przez cały rok w pojazdach musi być utrzymywana czystość.
Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie z wykorzystaniem zgłoszonych w ofercie pojazdów. Na etapie realizacji umowy każdy ze zgłoszonych pojazdów może zostać zastąpiony innym, o nie niższych parametrach (np. pojazd zgłoszony w ofercie z rocznika 2015 musi zostać zastąpiony pojazdem z rocznika 2015 lub młodszym).
Zamawiający dopuści zmianę zaoferowanego środka transportu w trakcie realizacji umowy na pisemny umotywowany wniosek Wykonawcy. Zmiana pojazd na pojazd o mniejszej ilości miejsc siedzących może mieć miejsce w przypadku mniejszej ilości uczniów na trasach dowożenia dzieci. Pojazd zaoferowany jako zamienny nie może być starszy od pojazdu zamienianego oraz musi posiadać ważną polisę OC, a także ważne badania techniczne. Zmiana środka transportu nie powoduje zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiana środka transportu będzie każdorazowo zależna od decyzji Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega możliwość odwołania poszczególnych kursów lub całkowitego odwołania dowozów w konkretne dni, wynikające ze szczególnych lub nieprzewidzianych okoliczności.
Stosownie do art. 95 ust. Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia tj. wykonujących czynności kierowania pojazdami przeznaczonymi do transportu uczniów do szkół i placówek oświatowych przez cały okres realizacji zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia od następnego dnia po ustaniu stosunku pracy innej osoby na to samo stanowisko.
W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt 13 czynności, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kar umownych.
Wykonawca zobowiązany jest do zweryfikowania osób biorących udział w realizacji zamówienia pod względem występowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, w związku z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. 2024 poz. 560 ze zm.).
Na podstawie art. 22b ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560 t.j.), w związku z ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 2809 t.j. z późn. zm.) Wykonawca zobowiązany jest posiadać opracowane i wdrożone „Standardy ochrony małoletnich”. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do stosowania w realizacji niniejszego zadania Standardów opracowanych i wdrożonych przez Zamawiającego, stanowiące załącznik nr 11 do SWZ i załącznik nr 2 do umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wraz z ofertą oświadczenia o zapoznaniu się i stosowaniu standardów wdrożonych przez Zamawiającego załącznik nr 11 do SWZ.
Potwierdzeniem zapoznania się i przestrzegania standardów ochrony małoletnich podczas przewozu uczniów do szkół i placówek oświatowych na terenie Gminy Sobków jest oświadczenie stanowiące załącznik nr 11 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w SWZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184744,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 368054,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184744,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Grzegorz Górski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 656-178-73-77

7.3.3) Ulica: Plac Wolności 6

7.3.4) Miejscowość: Sobków

7.3.5) Kod pocztowy: 28-305

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184744,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-09-02 do 2025-06-27

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi