„Dostawa i instalacja rozwiązań IT, agregatów w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00302038
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00302038/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-22 14:32
Lokalizacja
Jerzmanowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f9601b11-790b-44c7-835b-27814809cfa6
Identyfikator
6772019451
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SerweryJednostki pamięci taśmowejUrządzenia siecioweSystemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwaSystemy operacyjnePakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwaniaPakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniemSerwery plikówRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputeroweUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi dostawy oprogramowaniaJednostki prądotwórcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00302038 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa i instalacja rozwiązań IT, agregatów w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jerzmanowice-Przeginia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6772019451

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rajska 22

1.5.2.) Miejscowość: Jerzmanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-048

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@jerzmanowice-przeginia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9601b11-790b-44c7-835b-27814809cfa6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa i instalacja rozwiązań IT, agregatów w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9601b11-790b-44c7-835b-27814809cfa6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302038

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117029/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa sprzetu technicznego w ramach zwiększenia cyberbezpieczeństwa w Gminie Jerzmanowice-Przeginia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) - Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice- Przeginia

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240347

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.3.2026.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 595772,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „„Dostawa i instalacja rozwiązań IT, agregatów w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), NumerFERC.02.02-CS.01-001/23/1675/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024, które swoim zakresem obejmuje:
Część 1 zamówienia:
1) Serwer - szt. 1
2) NAS macierz sieciowa – szt. 1
3) Switch zarządzalny – szt. 1
4) UPS 750 – szt. 3
5) UPS 950 – szt. 6
6) UPS 15 – szt.1
7) Zasilacz awaryjny UPS 3000VA – szt.1
8) Biblioteka taśmowa – szt.1
9) Serwer z oprogramowaniem – szt.1
10) Dyski NAS 2x4TB– szt. 1
11) Zasilacz awaryjny UPS 3000VA – szt.1
12) Zasilacz UPS pod stacje robocze – szt. 10
13) Serwer wraz z win serwer CAL – szt. 1
14) Serwer NAS – szt. 1
15) Dysk NAS 8TB – szt. 6
16) Zasilacz awaryjny UPS 10000 – szt. 1
17) Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych – szt. 10
18) Oprogramowanie systemu kopii rozproszonych – szt. 2
19) Serwer – szt. 1
20) Macierz dyskowa Data Center – szt. 1

4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

48620000-0 - Systemy operacyjne

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48782000-3 - Pakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniem

48823000-3 - Serwery plików

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.5.) Wartość części: 512800,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „„Dostawa i instalacja rozwiązań IT, agregatów w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), NumerFERC.02.02-CS.01-001/23/1675/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024, które swoim zakresem obejmuje:
Część 2 zamówienia:
1) Generator prądotwórczy 30kW – szt.1
2) Generator prądotwórczy 100kW – szt.1
3) Generator prądotwórczy 65kW – szt.1

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 220000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu, w zakresie części 1, została
złożona jedna oferta:
Oferta nr 1 na kwotę 743 228,73 zł brutto
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie części 1, wynosiła 512 800,00 zł brutto.
Cena jedynej złożonej oferty znacząco przekracza środki finansowe zabezpieczone przez Zamawiającego na realizację tej części zamówienia. Po dokonaniu analizy możliwości finansowych Zamawiający stwierdził, że nie jest w stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny zaoferowanej przez Wykonawcę.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania
określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 743228,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 743228,73 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu, w zakresie części 2, zostało
złożonych sześć ofert:
Oferta nr 1 na kwotę 254 364,00 zł brutto
Oferta nr 2 na kwotę 231 609,00 zł brutto
Oferta nr 3 na kwotę 483 390,00 zł brutto
Oferta nr 4 na kwotę 209 100,00 zł brutto
Oferta nr 5 na kwotę 526 440,00 zł brutto
Oferta nr 6 na kwotę 338 250,00 zł brutto
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie części 2, wynosiła 220 000,00 zł brutto.
Oferta nr 4, oferta nr 5 oraz oferta nr 6 podlegają odrzuceniu. Jednocześnie cena najkorzystniejszej oferty (oferta nr 2) przekracza możliwości finansowe
Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 220 000,00 zł brutto. Mając na uwadze, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty postanowiono jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 231609,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 483390,00 PLN

2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy