Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej Nr 61 w Warszawie.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00302194
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00302194/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-22 15:10
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bc092ed5-ca4b-4509-af5a-f1bcfa9e340f
Identyfikator
5262387988
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemRoboty budowlane w zakresie szkół podstawowychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty konstrukcyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00302194 z dnia 2026-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej Nr 61 w Warszawie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000800769

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Białobrzeska, 27

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-340

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp61@eduwarszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp61.edupage.org/?

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bc092ed5-ca4b-4509-af5a-f1bcfa9e340f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej Nr 61 w Warszawie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc092ed5-ca4b-4509-af5a-f1bcfa9e340f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302194

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00178814/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej Nr 61 w Warszawie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247124

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 2/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1345528,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej Nr 61 w Warszawie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w tym:
a) wykonanie dokumentacji projektowej, zwanej dalej „Dokumentacją” ze wszelkimi wymaganymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi prawidłowe wykonanie robót budowlanych przedmiotowego zmówienia,
b) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji, zwanych dalej „Robotami”.
Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia na warunkach opisanych
w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ oraz w Zaleceniach Stołecznego Konserwatora Zabytków, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na realizację postępowania przeznaczył kwotę 1 655 000,00 zł
brutto. Wykonawca, który złożył najtańszą ofertę, nie złożył podmiotowych środków dowodowych,
w związku z czym jego oferta została odrzucona na podstawie art 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp.
Zamawiający nie ma możliwości dofinansowania zamówienia do ceny wynikającej z kolejnej oferty,
złożonej przez Wykonawcę Firma Budowlana Wojciech Chełchowski, Barbara Chełchowska s.c.,
ul. Aleja Rzeczypospolitej 33A/43, 02-972 Warszawa.
2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane