"Rozbudowa oświetlenia drogowego poprzez doświetlenie przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie Gminy Krzywiń”

Gmina Krzywiń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00302940
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00302940/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-23 09:45
Lokalizacja
Krzywiń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8b871257-dc22-4ac8-b23a-7069990247bc
Identyfikator
6981722189
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
208 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00302940 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Rozbudowa oświetlenia drogowego poprzez doświetlenie przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie Gminy Krzywiń”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzywiń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Krzywiń

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-010

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@krzywin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzywin.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Rozbudowa oświetlenia drogowego poprzez doświetlenie przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie Gminy Krzywiń”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b871257-dc22-4ac8-b23a-7069990247bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302940

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024713/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Rozbudowa oświetlenia drogowego poprzez doświetlenie przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie Gminy Krzywiń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202224

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit a) i b) ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi okoliczność związana z faktem, że dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów.
ENEA Oświetlenie sp. z o.o. jako właściciel sieci oświetleniowej, nie wyraża zgody na podejmowanie przez Gminę Krzywiń jakichkolwiek działań na sieci oświetleniowej ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w tym działań zmierzających do zlecenia świadczenia usług innemu podmiotowi. Z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest, jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej i dysponuje możliwościami pozwalającymi na wykonanie usługi na terenie administrowanym przez Gminę

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RiG.271.07.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Negocjacje będą dotyczyć treści zawieranej między stronami umowy, w tym ceny za realizację przedmiotu zamówienia, długość udzielonej gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia.
2. Przedmiotem zamówienia jest doświetlenie przejść dla pieszych oraz przystanków, podłączonych do instalacji należących do Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) sporządzenie dokumentacji technicznych zgłoszeniowych wykonania doświetleń wraz ze wszystkimi niezbędnymi wymaganymi uzgodnieniami,
2) wykonanie instalacji doświetleń na podstawie w/w dokumentacji technicznych zgłoszeniowych
3) bieżące utrzymanie urządzeń oświetleniowych zbudowanych w ramach realizacji zadania.
4. Sporządzenie dokumentacji technicznych zgłoszeniowych oraz wykonanie instalacji doświetleń obejmuje niżej wymienione lokalizacje:
- Mościszki (przy posesji nr 16 i 22 (przystanki) i od 16 do 18 na linii
- Lubiń (przy posesji nr 23- szkoła w Lubiniu)
- Łuszkowo (skrzyżowanie droga wojewódzka – droga powiatowa przy cmentarzu)
- Kopaszewo (przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym)
- Jerka (przejście dla pieszych przy banku spółdzielczym i rondzie)
- Wieszkowo (oświetlenie przejścia dla pieszych, droga powiatowa).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Oświetlenie sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 208000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-15
2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi