Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej remontu budynku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie
PROKURATURA OKRĘGOWA W OLSZTYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303143
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303143/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-23 10:31
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-980c515a-8364-4e83-9009-a96d032cf232
- Identyfikator
- 7391883779
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303143 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej remontu budynku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PROKURATURA OKRĘGOWA W OLSZTYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000371
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dąbrowszczaków 12
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-959
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro.podawcze.pools@prokuratura.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olsztyn.po.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-980c515a-8364-4e83-9009-a96d032cf2321.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej remontu budynku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-980c515a-8364-4e83-9009-a96d032cf232
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303143
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001336/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dokumentacja projektowo kosztorysowa remontu budynku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267636
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3003-7.261.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej remontu budynku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie przy ul. Marii Konopnickiej 61, posadowionego na działce ewidencyjnej 281701_1.0002.245 w zakresie umożliwiającym uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających prowadzenie robót budowlanych.
Ponadto przedmiotem zamówienia jest również pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie prowadzenia robót budowlanych w oparciu o opracowana przez Wykonawcę dokumentację projektowo - kosztorysową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Z uwagi na niezgodność z warunkami zamówienia oferty nr 1 złożonej przez AKINT Sp. z o.o., ul. Puławska 465, 02-844 Warszawa i oferty nr 2 złożonej przez APIRIA Rafał Brdyła, ul. Przy Forcie 12B/18, 02-495 Warszawa, Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) odrzucił przedmiotowe oferty.Ponadto z uwagi na niezłożenie w terminie wyjaśnień w sprawie potencjalnego zastosowania w złożonej ofercie rażąco niskiej ceny, Zamawiający na podstawie art. 224 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) odrzucił ofertę nr 3 złożoną przez Biuro Projektowe „BPBW” Sp. z o.o.
ul. Głowackiego 28, 10-448 Olsztyn.
W związku z powyższym w przedmiotowym postępowaniu nie pozostała żadna oferta nie podlegająca odrzuceniu, co skutkuje na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) koniecznością unieważnienia przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |