„Zakup i dostawa worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów”
ZAKŁAD GOSPODARKI I USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303267
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303267/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 10:55
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36f11136-5502-4a89-85b3-48316a9480c2
- Identyfikator
- 6131425217
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303267 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI I USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230907302
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bankowa 8
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro.obslugi@zgiukluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgiukluban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36f11136-5502-4a89-85b3-48316a9480c21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka odpadami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i dostawa worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36f11136-5502-4a89-85b3-48316a9480c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303267
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210270
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 12/ZI/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 278000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa łącznie około 1 020 800 sztuk worków foliowych do selektywnego zbierania:
a) papier,
b) szkło,
c) metale i tworzywa sztuczne,
d) trawa i liście,
e) odpady,
f) odpady komunalne,
g) dwa rodzaje worków bez oznaczenia frakcji – w kolorze pomarańczowym oraz szarym.
Wszystkie worki muszą spełniać następujące wymagania:
• posiadać nadruk,
• być wyposażone w taśmę ściągającą umieszczoną w tunelu w górnej części worka,
• nie posiadać zgrzewu w dolnej części worka.
2. Wymagania dotyczące worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
1) Zamawiający zamawia szacowaną ilość około 1 020 800 sztuk worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych w tym:
a) 217 600 sztuk worków w kolorze niebieskim – przeznaczonych na papier;
b) 182 400 sztuk worków w kolorze zielonym – przeznaczonych na szkło;
c) 524 800 sztuk worków w kolorze żółtym – przeznaczonych na metale i tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe;
d) 38 400 sztuk worków w kolorze bezbarwnym (przezroczystym) – przeznaczonych na trawę i liście;
e) 48 000 sztuk worków w kolorze granatowym – przeznaczonych na odpady zmieszane;
f) 1 600 sztuk worków w kolorze czarnym – przeznaczonych na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne;
g) 4 000 sztuk worków w kolorze pomarańczowym – bez oznaczenia frakcji;
h) 4 000 sztuk worków w kolorze szarym – bez oznaczenia frakcji.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami asortymentu wymienionymi w ust. 1), pod warunkiem nie przekroczenia maksymalnej wartości umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
18930000-7 - Worki i torby
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 308759,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 480821,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 308759,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SIPEKO GROUP Sp. z o.o. Sp. K
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 382442733
7.3.4) Miejscowość: Jarosław
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 308759,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-05-31| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |