Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie "Rozbudowa drogi gminnej nr 040145C – ul. Orla w Białym Borze, gm. Grudziądz”
GMINA GRUDZIĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303329
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303329/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-23 11:08
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-662ea059-a27a-4db4-bd93-e8dbf3e4d2fc
- Identyfikator
- 8762313291
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303329 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie "Rozbudowa drogi gminnej nr 040145C – ul. Orla w Białym Borze, gm. Grudziądz”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ
1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13070451.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie "Rozbudowa drogi gminnej nr 040145C – ul. Orla w Białym Borze, gm. Grudziądz”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-662ea059-a27a-4db4-bd93-e8dbf3e4d2fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303329
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008904/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonanie projektu budowy drogi gminnej nr 040145C ul. Orla w miejscowości Biały Bór
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233810
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Zadanie obejmuje zaprojektowanie drogi o nawierzchni bitumicznej o długości około 1,7 km i szerokości zmiennej od 3,5 do 5,0 m z poboczami o szerokości 0,75 m – podbudowa z kruszywa łamanego i dwie warstwy z betonu asfaltowego, przebudowę, odbudowę rowów i przepustów, odwodnienie powierzchniowe do istniejących rowów i/lub za pośrednictwem sieci kanalizacji deszczowej. Obszar projektowanej drogi wskazano na mapie poglądowej stanowiącej załącznik do niniejszej umowy.
2) Projekt powinien uwzględniać koszty wyniesienia elementów sieci w szczególności wodociągowej i kanalizacyjnej do poziomu nowej nawierzchni bitumicznej. Zamawiający zaznacza, że może zaistnieć konieczność przebudowy kolizji z infrastrukturą podziemną i naziemną.
3) Ponadto projekt techniczny powinien także obejmować zaprojektowanie wjazdów, inwentaryzację drzew do wycinki (w formie tabelarycznej ze wskazaniem gatunku drzew lub krzewów, pomiaru drzew na wysokości 5 cm i 130 cm obwodu pnia i/ lub powierzchni krzewów planowanych do wycinki i formie mapowej z identyfikatorem drzew i/ lub krzewów) oraz organizację ruchu z zastosowaniem znaków aktywnych.
4) Należy zaprojektować oświetlenie uliczne w technologii LED. Przekaźnik przeznaczony do sterowania zasilaczami LED z wbudowanym układem redukcji natężenia oświetlenia, interfejs w standardzie DALI (ZHAGA). Umożliwienie czasowej redukcji strumienia świetlnego w oprawach ledowych różnego typu. Fabrycznie zaprogramowane dwa przedziały czasowe, w których redukowane jest natężenie strumienia świetlnego na dwóch różnych poziomach, z możliwością przeprogramowania zakresu obu przedziałów i poziomu redukcji przez użytkownika. (UWAGA: Zamawiający informuje, że obecnie posiada system sterowania i zarządzania oświetleniem ulicznym Rabbit Sp. z o.o.).
5) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym: projektów wykonawczych, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich w branżach: drogowej, elektrycznej, sanitarnej (odprowadzenie wód opadowych) projektów przebudowy kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną i naziemną, oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
6) Przedmiot opracowania nie obejmuje: skrzyżowania ul. Orlej z drogą krajową nr 55, przejazdu kolejowego w rejonie skrzyżowania ul. Orla/DK55, połączenia ulicy Jaskółczej z ul. Dzięcioła (wzdłuż linii kolejowej) oraz skrzyżowania ul. Dzięcioła z DK55 i przejazdu kolejowego w rejonie tego skrzyżowania.
7) Podczas projektowania ulicy Orlej w Białym Borze należy przewidzieć i zabezpieczyć teren pod przyszłą realizację sieci kanalizacyjnej, w szczególności poprzez rezerwę pasa terenu.
8) Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r., poz. 1679 t.j.) oraz spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2026 r., poz. 524 t.j), ustawie z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 320 t.j. ze zm.), ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 t.j. ze zm.), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych. Zamawiający przewiduje konieczności realizacji zadania w oparciu o ustawę z dnia z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 320 t.j).
9) Zakres dokumentacji obejmuje sporządzenie wszelkich niezbędnych dokumentów, w szczególności: Projekt budowlany dla każdej branży, projekty wykonawcze dla każdej branży (jeżeli obowiązek ich wykonania będzie wynikał z przepisów prawa), projekt stałej organizacji ruchu, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, przedmiary robót (w formie papierowej oraz elektronicznej), Kosztorysy inwestorskie (w formie papierowej oraz elektronicznej), Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, inne opracowania wynikające z uzgodnień i decyzji oraz przepisów prawa, w tym w szczególności o ochronie i opiece nad zabytkami.
10) Zamawiający dysponuje opinią geotechniczną sporządzoną dla przedmiotowej inwestycji, która określa warunki gruntowo-wodne oraz wstępne zalecenia dotyczące posadowienia i realizacji robót. Dokument ten stanowi podstawę do dalszych prac projektowych.
szczególowy zakres i warunki zamówienia określono w Rozdziale 4 SWZ oraz zał. nr 1 do SWZ -Projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaUzasadnienie faktyczne:
Zamawiający na realizację przedmiotu zamówienia zabezpieczył w budżecie środki
w wysokości 50 000,00 zł. Oferta złożona przez jedynego zainteresowanego postępowaniem Wykonawcę opiewa na kwotę 197 415,00 zł. Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć budżetu na przedmiotową inwestycję, dlatego też unieważnia postępowanie
.
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |