Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

GMINA LUBIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00303340
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00303340/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-23 11:10
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7ece28c8-10a6-4ce6-a76a-6eb18db241c2
Identyfikator
6922256461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

DKW DEWELOPMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
3 825 626,26 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303340 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księcia Ludwika I 3

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768403100

1.5.8.) Numer faksu: 768403140

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ug.lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.lubin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_lubin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ece28c8-10a6-4ce6-a76a-6eb18db241c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303340

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039375/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163114

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania:
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.
Zakres zadania obejmuje wykonanie robót budowlanych mających na celu rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w miejscowości Szklary Górne o część przedszkolną wraz z jej częściową przebudową i budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Nowa część rozbudowywana będzie w całości oddylatowana od istniejącego budynku szkoły oraz stanowić będzie oddzielną strefę pożarową. Segment przedszkola zaprojektowano w technologii tradycyjnej murowanej.
Prace w zakresie zagospodarowanie terenu:
• Demontaż istniejącej wiaty drewnianej wraz z demontażem utwardzonego podłoża kostką brukową i wyburzeniem ewentualnych fundamentów wiaty oraz montaż wiaty w nowej lokalizacji wraz z wykonaniem podłoża z kostki.
• Wycięcie istniejących w obrysie projektowanego przedszkola drzew.
• Wykonanie nasadzeń zastępczych.
• Rozbiórka schodków wejściowych i tarasu przed wejściem do magazynu hali sportowej, przeniesienie i demontaż rynny spustowej, demontaż i rozbiórka części dachu nad magazynem, demontaż izolacji termicznej hali sportowej.
• Demontaż utwardzonego obejścia dookoła hali sportowej.
• Niwelacja terenu.
• Wykonanie nitki kanalizacji sanitarnej oraz wpięcie poprzez kaskadę w istniejącą studzienkę KS.
• Wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej wewnątrz przedszkola, przygotowanie i zaślepienie odejść pod przyszłą rozbudowę przedszkola zgodnie z rys. branży sanitarnej.
• Wykonanie instalacji odprowadzenia wód deszczowych, wpięcie do projektowanej instalacji istniejących rur spustowych z przebudowywanego dachu nad magazynem hali sportowej.
• Wykonanie poszerzonego utwardzonego dojścia do tarasu wejściowego do przedszkola.
• Wykonanie tarasu wejściowego, wraz z pochylnia przeznaczoną do ruchu dla osób niepełnosprawnych, do projektowanego budynku.
• Wykonanie tarasu wykończonego deską kompozytową po zachodniej i północnej stronie przedszkola.
• Wykonanie opaski żwirowej po wschodniej stronie budynku.




Prace w zakresie przedszkola:
Branża architektoniczna i konstrukcyjno-budowlana:
• Wykonanie fundamentów, murowanie ścian nośnych z bloczków silikatowych na zaprawie klasy.
• Wykonanie nadproży żelbetowych, montaż nadproży prefabrykowanych typu L-19, stropu typu filigran zgodnie z rysunkami warsztatowymi dostawcy stropu, wykonanie otworów i kominków technologicznych na stropodachu do przejścia instalacjami.
• Wykonanie ścianek attykowych, zadaszeń tarasów zachodniego, północnego i wejścia do przedszkola.
• Wymurowanie ścianek działowych wewnątrz przedszkola.
• Montaż ślusarki okiennej i drzwiowej aluminiowej.
• Wykonanie elewacji i warstw wykańczających dach.
• Montaż drabiny do wyjścia na dach.
• Prace wykończeniowe wewnętrzne.
Prace wykończeniowe:
• Montaż stolarki drzwiowej.
• Montaż wykładzin posadzkowych PCV.
• Wykonanie okładzin ściennych.
• Wykonanie nowych sufitów podwieszanych.
• Montaż narożników ochronnych zewnętrznych w miejscach wrażliwych.
• Prace wykończeniowe w tym malowanie pomieszczeń, obróbka narożników akrylem i sylikonem.
• Montaż osprzętu dodatkowego.
Instalacje elektryczne:
• Wykonanie nowych zabezpieczeń w rozdzielni elektrycznej głównej.
• Wykonanie nowej rozdzielnie IE.
• Wykonanie trasy głównego zasilania.
• Wykonanie w całości nowych instalacji elektrycznych i niskoprądowych.
Instalacje sanitarne:
• Wykonanie trasy WZ i instalacji hydrantowej wewnętrznej.
• Montaż szafek podtynkowych CO pod 2 etap.
• Wykonanie i montaż urządzeń w nowej kotłowni dla budynku przedszkola.
• Montaż nowego orurowania w technologii PPE, rur zgrzewanych.
• Montaż zaworów termostatycznych ograniczających temperaturę wody w instalacji wody ciepłej.
• Montaż instalacji sanitarnych.
• Montaż osprzętu łazienkowego.

Prace w zakresie szkoły podstawowej:
• Przebudowa dawnego wschodniego wejścia z zewnątrz do bloku sportowego, poszerzenie otworu drzwiowego, montaż nowego nadproża.
• Demontaż izolacji termicznej elewacji, montaż izolacji termicznej ścian zewnętrznych z wełny mineralnej skalnej.
• Montaż stolarki ppoż – okno i drzwi wewnętrzne.
• Zamurowanie istniejących okien w hali sportowej, w ścianie północnej, wykonanie elewacji, wykonanie tynków wewnątrz, odmalowanie całej ściany w hali sportowej.
• Wykonanie ścianki działowej wydzielającej magazyn sportowy, ścianka w technologii GK, montaż drzwi wewnętrznych, odmalowanie pomieszczenia magazynu i korytarza wewnętrznego.
• Przeniesienie wyrzutni WM ze ściany wschodniej na ścianę północną, przejście z kanałami przez strop betonowy nad magazynkiem i wykonanie wyrzutni ściennej nad stropem w murowanej ściance attykowej w szkole.
• Wykonanie trasy rury wody zimnej (wpięcie w rurę PP w kotłownie w Szkole Podstawowej), instalacji hydrantowej (wpięcie w podejście w najbliższym hydrancie), instalacja głównego zasilania IE, przewodów instalacji SSP, montaż centrali SSP w sekretariacie w SP.
• Wykonanie wpięcia w kotłowni w istniejącą instalację WZ, wykonanie przejścia przez strop nad piwnicą, nowoprojektowane rury w technologii stali zaciskanej nierdzewnej. Przejście instalacjami przez korytarz ogólny, wykonanie zabudów GK, przejście przez kwatery szklane w stolarce wewnętrznej, wymiana szyb na panele pełne.
Kolory elementów wykończenia należy uzgodnić z Zamawiającym lub osobą wskazaną przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla powyższego zadania stanowi udostępniona ze SWZ dokumentacja projektowa, w szczególności projekt wykonawczy, specyfikacja techniczna oraz przedmiary robót.
Wymagane cechy robót budowlanych zamawiający określił w ww. dokumentach.

Szczególne warunki zamówienia:
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. (Dz.U.2020.1604) prace remontowe, naprawcze i instalacyjne w pomieszczeniach szkoły należy przeprowadzać pod nieobecność w tych pomieszczeniach osób, którym szkoła zapewnia opiekę.
W przypadku konieczności przeprowadzenia prac remontowych, naprawczych lub instalacyjnych w czasie funkcjonowania szkoły prace te organizuje się w sposób nienarażający osób pozostających pod opieką szkoły na niebezpieczeństwo i uciążliwości wynikające z prowadzonych prac oraz z zastosowaniem szczególnych środków ostrożności. W związku z powyższym uciążliwe i głośne prace należy wykonywać po godzinach pracy szkoły. Zamawiający zaleca wykonywanie prac w systemie zmianowym, aby zachować ciągłość pracy szkoły i terminową realizację robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3825626,26 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5274974,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3825626,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DKW DEWELOPMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971905191

7.3.3) Ulica: ul. Stanisława Leszczyńskiego 4 lok. 29

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-078

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty branży elektrycznej i sanitarnej - podwykonawcy nieznani na etapie składania ofert

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3825626,26 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji - do 300 dni licząc od dnia podpisania umowy.
2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane