Świadczenie całodobowych usług transportu sanitarnego pacjentów, krwi i jej składników oraz awaryjnego transportu leków.
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303604
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303604/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-23 11:59
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c29414fb-1c99-40b4-a0d0-915ffcadfba9
- Identyfikator
- 6782680028
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osóbUsługi w zakresie transportu drogowego
Wykonawcy
2 przyznane
LIBERANDUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
745 521,6 PLNFIRMA MEDYCZNA MARK-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 1
86 640 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303604 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie całodobowych usług transportu sanitarnego pacjentów, krwi i jej składników oraz awaryjnego transportu leków.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000630161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: osiedle Na Skarpie 66
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-913
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 622 94 13, 622 94 87
1.5.8.) Numer faksu: 644 47 56
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpubl@zeromski-szpital.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zeromski-szpital.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=cf70cac8-d905-4867-a2ca-1247ee740b521.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie całodobowych usług transportu sanitarnego pacjentów, krwi i jej składników oraz awaryjnego transportu leków.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c29414fb-1c99-40b4-a0d0-915ffcadfba9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303604
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00597445/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Świadczenie całodobowych usług transportu sanitarnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00092974
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-1/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 789667,2 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie całodobowych usług transportu medycznego polegającego na transporcie pacjentów w stanie niezagrażającym ich życiu i zdrowiu (także pacjentów z chorobą zakaźną).Transport medyczny dotyczy pacjentów (dorosłych i dzieci o wadze do ok. 120 kg) poruszających się samodzielnie i nieporuszających się samodzielnie oraz pacjentów, którzy wymagają wniesienia.
Zadaniem jest:
- transport pacjentów ze szpitala do ambulansu oraz z ambulansu do miejsca wyznaczonego w zleceniu przewozu,
- pomoc pacjentom przy wsiadaniu i wysiadaniu do i z samochodu oraz doprowadzenie do miejsca docelowego wraz z dostarczeniem rzeczy osobistych pacjenta (ew. bagaż pacjenta),
- zapewnienie transportowanym niezbędnej pomocy medycznej oraz wszelkich działań służących uzyskaniu najlepszego efektu zdrowotnego lub samopoczucia w trakcie przewozu.
1. Transport sanitarny wykonywany ma być przez kierowcę ratownika lub ratownika medycznego przy czym przez ratownika medycznego rozumie się osobę spełniającą wymogi, o których mowa w art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. 2025 poz. 91 z późn. zm.) oraz w ustawie z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych (Dz.U. 2025 poz. 339 z późn. zm.), lub załogę co najmniej przeszkoloną w zakresie udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
2. Całodobowy przewóz środkami transportu medycznego wyposażonymi w sygnalizację świetlną z oddziałów szpitala, SOR i poradni przyszpitalnych.
3. Usługa powinna być realizowana w zależności od konieczności w składzie osobowym: kierowca-ratownik z ratownikiem lub ratownikiem medycznym lub sam kierowca ratownik lub kierowca ratownik medyczny.
4. Wykonawca zobowiązuje się do podstawienia odpowiedniego środka transportu sanitarnego w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od zgłoszenia potrzeby transportu. W przypadku transportu planowego z 24 godzinnym wyprzedzeniem lub dłuższego (powyżej 50 km) przybycie transportu nie może nastąpić później niż 15 minut po uzgodnionej godzinie transportu.
5. Wykonawca zobowiązany jest dysponować dla realizacji przedmiotu umowy co najmniej 4 środkami transportu sanitarnego spełniającego normy PN-EN-1789 lub równoważnej klasy A1, A2 lub wyżej - vide kryteria oceny ofert, spełniającymi cechy techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane.
6. Pojazdy użyte do wykonania usługi muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NW, aktualne badanie techniczne dopuszczające do ruchu oraz pozytywną opinię sanitarną.
7. Wykonawca zobowiązany jest na żądanie Zamawiającego poddać się kontroli dotyczącej trybu, zakresu i jakości wykonywanych usług, stanowiących przedmiot Umowy, przez osoby wyznaczone przez Zamawiającego.
8. Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa podlega obowiązkowi poddania się kontroli Narodowemu Funduszowi Zdrowia.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku ze świadczeniem usług na kwotę min. 300 000,00 zł. i zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu polisę, najpóźniej w dniu podpisania umowy.
1. REJON I - GRANICE ADMINISTRACYJNE MIASTA KRAKOWA
Średnia liczba wyjazdów w miesiącu: 320
a) na odległość do 3 km od siedziby Zamawiającego: 128
b) na odległość powyżej 3 km od siedziby Zamawiającego: 192
2. REJON II - POZA GRANICAMI ADMINISTRACYJNYMI MIASTA KRAKOWA
Średnia liczba kilometrów w miesiącu: 3000 km
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 729907 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku ze świadczeniem usług na kwotę min. 300 000,00 zł. i zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu polisę, najpóźniej w dniu podpisania umowy.II.A. Świadczenie całodobowych usług transportu polegających na transporcie sanitarnym krwi i jej składników z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do siedziby Szpitala oraz próbek krwi do badania konsultacyjnego serologicznie z terenu Szpitala do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na przewozie krwi i jej składników z Punktu Dystrybucji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11 do siedziby Zamawiającego oraz próbek krwi do badania konsultacyjnego serologicznie z siedziby Zamawiającego do Punktu Dystrybucji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźnicza 11. Transport krwi i jej składników odbywał się będzie na podstawie pisemnego zlecenia wystawionego przez Zamawiającego.
2. Wykonawca zapewnia Zamawiającemu transport krwi i jej składników w warunkach spełniających wymogi określone w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2017 r. z późniejszymi zmianami w sprawie leczenia krwią w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami leczenia krwią i jej składnikami (Dz.U. 2023 poz. 1742).
3. Realizacja usługi powinna się odbywać przy pomocy środków transportu w pojemnikach do transportu krwi i preparatów krwiopochodnych znajdujących się na wyposażeniu Wykonawcy z udokumentowaną w postaci protokołów ich walidacją dopuszczenia do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami i spełniających warunki określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2017 r. w sprawie leczenia krwią w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami leczenia krwią i jej składnikami (Dz.U. 2023 poz. 1742).
4. Krew i jej składniki powinny być transportowane specjalnymi kontenerami z izolacją (KKP), lodówkami transportowymi (KKCz i czynniki krzepnięcia). Dopuszcza się do transportu składników krwi przenośne lodówki (kontenery) z wkładami chłodzącymi (transport krwi i KKCz) lub stałym dwutlenkiem węgla tzw. "suchym lodem" (osocze i krioprecypiat).
TRASA II.A. Średnia liczba wyjazdów w miesiącu: 70
siedziba Szpitala - Punkt Dystrybucji RCKiK - siedziba Szpitala
II.B. Świadczenie całodobowych usług awaryjnego transportu leków zamawianych w aptekach znajdujących się na terenie miasta Krakowa.
Transport wykonywany przez kierowcę.
Realizacja usługi winna odbywać się całodobowo. Świadczenie polega na dostarczeniu leków ze wskazanej przez Zamawiającego Apteki zgodnie z zasadami sztuki przy zachowaniu wymogów przepisów prawa powszechnie obowiązującego.
TRASA II.B. Średnia liczba wyjazdów w roku: 3
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 59760 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 745521,6 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 774840 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 745521,6 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Liberandum sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793232546
7.3.3) Ulica: Wielicka
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-663
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 745521,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-17 do 2027-07-17Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 86640 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 175200 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 86640,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Medyczna MARK-MED Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751243829
7.3.3) Ulica: osiedle Na Skarpie
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-910
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 86640 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |